caner13
caner13 (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon D80 Mi Sony Dslr-a350 Mi.. ??

merabalar..ben bu foto işine yeni başlicam..anlicanız nerdeyse hiç bilgim yok..ama makinaları arastrdım we butceme uygun olarak bu makinaları buldum..

sony piyasaya yeni girdigi için tawsiye etmediler..nikonla canon lensleri 30 yıl toprak altında saklıomus..sony ise toplama makina yapıomus(teknosadaki cocuk soledi )..ne aliim bide lens ler hakkında nerden bilgi alabilirm..nikonda 18-135 mm lens yazıo ama ne anlama geldigini bile bilmiorm..??

Tarih: 20 Nisan 2008, 19:05 - İp: 78.***.**2.98
eray0755
eray0755 (üye)
Antalya / Doğa Fotoğrafçısı

caner canon 450 d amarikada Canon EOS Rebel XSi diye gecer olmasi gerekk ayrica ben a100 kullandim ve sen birde a100 un fotograf galersine bak zahmet olmazsaa kaliteyi gor de oyle karar ver 450 de de guzel makina ama amerikadan alicaksan madem orda fiyatlar cok uygun buraya gore almisken 18-70 73-300 paketiyle almani tavsiye ederim son a350 yada a300 de alabilirsin o daha mantikli bir makina

Tarih: 21 Nisan 2008, 00:03 - İp: 88.***.**7.72
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ooofff gene baslamıs geyikler..
teknosa muhabbeti baydı artık. bir tane sattıgı malın ne oldugunu bılen elemanları varsa ben bu işi bilmiyorum.. hepsi yalan hepsi sallama,hepsi kulaktan dolma.. birde utanmadan televizyona reklam koymuslar şimdi...
terbiyesizlik cehalet insanları aptal yerıne koyma ne arasanız var..
---------------
ikincisi adam ben bu işe yenı girmeyı dusunuyorum diyor birisi cıkıp 5d al diyor.. teknosaya bir buna iki yuhhhhh...
---------------
a350 cok iyi bir makine.. sonyde piyasaya cok hızlı girdi...
surekli gelişen bir firma.. govdede sss cok onemli ve guzel bir ozellik..
a100un butun eksikleri giderilmiş..uzerınede yenı teknolojiler eklenmiş
livewiev,sss,hareketli lcd zaten d80den ote bir makine yapıyor..
fiyatıda oyle..
a350 ve hatta a300 alman daha iyi olur..14mp yerine 10mp ve daha iyi iso performansı veren bir makine...
hatta a200 bile oldukca iyi ve yeterli bir makine olacaktır...
-----------------------------
teknosadan birsey almadan once kendi arastırmanızı kendiniz yapın, yıllarca kodakları en iyi diye sattılar utanmadan...arasıra arkadaslarımla eglenmek için degişik teknosalara gidip personelle herhangibir mal hakkında teknik sohbet !!! yaparız..
amac eglenmek degilse yanına bile ugramayın,dusman basına....(dovmeye adam gonderirmişler şimdi,onlarında dayak atmak konusunda bilgisi olmaz gerci)

Tarih: 21 Nisan 2008, 00:10 - İp: 88.***.**3.51
eray0755
eray0755 (üye)

ayrica caner 13... madem amerikadan alicaksin canon 40D de alabilirsin 40D 28-135mm lens ile 1200 dolar civarinda

Tarih: 21 Nisan 2008, 00:13 - İp: 88.***.**7.72
eray0755
eray0755 (üye)

kesinlikle haklisin --gaijin--- bu teknosanin elemanlarinin birsey bildigi yok bende bazen eylenmek icin girip sorular soruyorumm hele kizlari bi alem oluoo yalcinlardakiler daha bilgili

Tarih: 21 Nisan 2008, 00:18 - İp: 88.***.**7.72
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Teknosadan uzak durmanızı tavsiye ederim.Şekil A'da görüldüğü gibi bilgisiz eleman'ın yanı sıra çok kazıkçıdır.

Sorunuzun cevabı elbette A350.Her açıdan daha üstün bir makine.

Hızlı AF Canlı Ön İzleme
14.2 megapiksel
2.7 inç katlanabilir lcd ekran
SSS(görüntü sabitleme sistemi)
Sensör temizleyici

Gibi sebepler, A350 tercih etmek için yeterli

Tarih: 21 Nisan 2008, 00:20 - İp: 81.***.**1.148
eray0755
eray0755 (üye)

abicimm zaten teknosadan alisveris yapmak gore gore kaziklanmak herhangi birsey bile piyasanin uzurinde satiliyo hele ki bu camera ve fotograf amkinasi icin se hemde sattiklari seyler hakkinda hicbir bilgi sahibi olmuyorlar iceri giriyorum ben dslr makina bakiyorum diyorum hepsi birbirine soruyo ) ne ki o nerde diye

Tarih: 21 Nisan 2008, 00:28 - İp: 88.***.**7.72
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

satıs yaparken bilgisiz olan bu arkadaslar satısı yaptıktan sonra herhangibir garanti ,tamır, degişim vs durumunda suratınıza bakmaz,,deli eder surundurur..
birde utanmadan televizyona reklam veriyorlar işte satıs sonrasıda ilgiliyiz,garantidede ilgiliyiz soyle ilgilencez boyle ilgilencez.. alay eder gibi utanmadan..
teknosa yonetiminden biri bir foruma girmiş anlaıslan, en iyi savunma saldırıdır diye butun sikayetleri reklamın içinde kullanıpp guya yok oyle bişey demeye getiriyor..
şark kurnazı kafası işte..
nede olsa millet bilgisiz,gecirebildigine geciriyorlar...
babamada bir telefon birde zamanı coktan dolmus kamera satmıstılar, sinirden delirmiştim..oda babamın işbilmezligi

Tarih: 21 Nisan 2008, 00:32 - İp: 88.***.**3.51
caner13
caner13 (üye)
İstanbul / Amatör

tamam sony hakkında aklımdasoru kalmadı..sony kaliteli marka..

peky karsılastrma yaparsak eger sony a350 mi nikon d 80 mi yoksa yukarda tawsiye edilen canonun eros 450d simi??

Tarih: 21 Nisan 2008, 16:18 - İp: 78.***.**2.98
caner13
caner13 (üye)
İstanbul / Amatör

eray0755 amerikan sitesinde objektifsiz canon 40d 1300$..

Tarih: 21 Nisan 2008, 16:23 - İp: 78.***.**2.98
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Cmos avantajıyla 450d önerilebilir.Kit lens ile alacaksanız 18-55 Is olmasına dikkat edin.

Canon gövde sahibi olacaksanız Is li lensler almaya uğraşacaksınız size daha sorunsuz keyifli fotoğraflar verecekler.

Sonyde gövdede titreşim önleyici var.

Tarih: 21 Nisan 2008, 17:47 - İp: 144.***.**0.155