niyaz
niyaz (üye)
Antalya / Amatör

Fotoğraf Makinesi

kursa başlıyorum. yeni bir makine almam lazım ve ben bir türlü karar veremiyorum. bana önerilen fujifilm finepix s100fs . fakat ben canon veya nikon üzerinde duruyorum. sizce önerilen makine iyi bir makine mi işimi görür mü?

Tarih: 24 Eylül 2009, 12:28 - İp: 85.***.**5.135
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

Madem hatırlamıyorsun niye yazdın işte bak söylemediğim şeyleri şimdi çevir kazı yanmasın yapıyon. eğer biri sana ağır ifade kullanırsa o anki öfkeyle Sen kimsin!! diye bir söz kullanmak gayet normal!! Bu terbiyesizlik mi olur? Hatırlamıyorum söylemiş olabilirim... Haklısın makinem yoktu.. Biriyleriyle tartışabilirsin bu gayet normal.. bu işin doğasında olan birşey .. Özellikle D-Slr forumlarında çokca görülen tipik olaylar bunlar.. Ama sen yazılarında kendini biraz tutamıyorsun gibi geliyor bana.. Hatta geçende kavga ettiğin biriyle olayı yumuşatmak için araya falanda girmiştim hatırlarsan..

Neyse sen d300 ile d80 i aynı sınıfa soktun ya hayırlısı olsun Sen dayanak göster diyosun.. Cvp zaten model rakamlarında.. Özellik olarak belki üstün teknoloji barındırabilir ama bu o makineyi orta sınıf yapmaz..

DP'den alıntı:

The D80 slots nicely between the entry-level D50 and the semi-professional / professional D200,

Giriş seviyesi D50 ve yarı-profesyonel / D200 arasında olan D80 demiş..

Bu özellik anlamında demek istiyor.. Sınıf demiyor.. Hadi öyle demiş olsun. Bu onu ifadeye göre Orta Sınıf yapmıyor arasında diyor.. Aynı ifade Lets Go Digitalde de var.. İstersen getiririm onuda.. Yinede konuyu uzatmama taraftarıyım..

Kaldıki d80'i özellik olarak bile orta sınıfta görmüyorum.. Herşeye rağmen orta sınıftır diyorsan birşey diyemem.. Kelimelerini seçerek yazarsan daha ii anlaşıcaz ben kötü ifade kullanmamaya özen gösteriyorum..

Tarih: 25 Eylül 2009, 16:31 - İp: 78.***.**4.79
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Madem hatırlamıyorsun niye yazdın işte bak söylemediğim şeyleri şimdi çevir kazı yanmasın yapıyon. eğer biri sana ağır ifade kullanırsa o anki öfkeyle Sen kimsin!! diye bir söz kullanmak gayet normal!! Bu terbiyesizlik mi olur

Sen kimsin düdk, hakaret olur. Ayrıca adamı buluşup kavgaya davet ediyordun. Bu mudur seviye?

Neyse sen d300 ile d80 i aynı sınıfa soktun ya hayırlısı olsun Sen dayanak göster diyosun.. Cvp zaten model rakamlarında.. Özellik olarak belki üstün teknoloji barındırabilir ama bu o makineyi orta sınıf yapmaz..

Sana tekrar soruyorum, nerede D80 le D300 aynı sınıf göstermişim? Öyle boş atmak yok.

Bu özellik anlamında demek istiyor.. Sınıf demiyor.. Hadi öyle demiş olsun. Bu onu ifadeye göre Orta Sınıf yapmıyor arasında diyor.. Aynı ifade Lets Go Digitalde de var.. İstersen getiririm onuda.. Yinede konuyu uzatmama taraftarıyım..

Yapma ya, demek özellik anlamında demiş. Özellikle sınıf kelimesi mi kullanması gerekiyor? Saçmalamanın da bir sınırı olur. Orta sınıf yapmıyormuş,, orası beni ilgilendirmez, "giriş seviye değildir" o kadar, kelime oyunu yapmaya gerek yok, yemezler. LEts Go dijitalde aynı yazan şeyi getirirmiş, eh beni desteklemiş olursun.

Kaldıki d80'i özellik olarak bile orta sınıfta görmüyorum.. Herşeye rağmen orta sınıftır diyorsan birşey diyemem.. Kelimelerini seçerek yazarsan daha ii anlaşıcaz ben kötü ifade kullanmamaya özen gösteriyorum..

Senin D80 i orta sınıf görmemen ya da giriş seviyesi görmen birşey ifade etmez. Konunun uzmanlarının ne dediği önemli, kaynakları sana gösterdim. Hoş hala kabul etmemekte inat ediyorsun ancak daha fazla birşey yapamam senin için. Herşeye rağmen orta sınıf diyorsan demişsin de, herşeye rağmen dediğin nedir? Ortada sadece senin temelsiz iddiaların var, ben ise sana kaynak gösterdim ama anlamak için önce cidden anlamayı istemek gerekir. Sen gözlerini kapatmışsın, bildiğini okuyorsun, bu mantığını değiştir.

Ben kelimelerimi hep seçtim, öyle ağır hakaret filan da etmedim. Seviyesiz kelimesini ilk kulllanan da sensin, yazdığım yorumları, hiçbir dayanak göstermeden mantık dışı niteleyen de sensin (kaldı ki yazdıklarımın hepsinin de dayanağı vardır). Ben vizör konusunda teknik bilgi veriyorum sen karşılığında birşey diyemeyeceğin için beni şov yapmakla itham ediyorsun.

Senle (ve senin gibilerle) hiçbir koşulda ve temelde anlaşamam zira sana ne kaynak gösterilirse gösterilsin, ikna edilebilecek birine benzemiyorsun. Ayrıca antlaşmayı gerektirecek bir durum da yok, konu teknik ve gayet açık, ister kabul et ister etme, beni ilgilendirmez. Mümkünse yazışmayalım, selametle.

Tarih: 25 Eylül 2009, 16:49 - İp: 78.***.**7.140
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

d80 orta sınıf diyorsun d300 le aynı keyfeye koymaktır bu... Sınıf kavramının ne olduğunu bilmiyorsun.. Kalkıp bide yorum yazıyorsun.. Kaynak getiriyormuş ne kaynağı o.. ne olduğu belli olmayan bi yorum.. Görende Nikon imzalı belge zannedecek.. Komiksin sen ya.. ABC yi baştan oku sen bence.. Boş konuşuyorsun.. Neyi desteklicem ya.. Lets go digitaldede aynı ifade var.. d200 le d50 arası demişler.. Olay budur.. Birşeyden haberin yok senin..

Kimi buluşup kavga edelim demişim ispatla hemen!! iftiranın böylesi yani.. Esas Senin gibilerle işim olmaz benim.. Şimdide yalan ifitira Allah beterinden saklasın.. Senin gibilerin burda olması bile bir ziyan yani.. Git başımdan adamı zorla küfre zorlama...

Tarih: 25 Eylül 2009, 16:58 - İp: 78.***.**4.79
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Yürü git ordan hala da utanmadan konuşuyorsun. Ne olduğu belli olmayan yorum dediğin Dpreview sitesinin yorumu, sen necisin de konuşuyorsun, bir de adam yerine koyup cevap yazıyoruz sana. Daha dün geliyorsunuz, ne olduğunuz belli değil, birşey bilmeden etmeden burada sallıyorsunuz, ondan sonra da işinize gelmeyince işi çirkefe vuruyorsunuz. Küfre zorlamaymış, haddini bil, seviyesizleşme.

Tarih: 25 Eylül 2009, 17:08 - İp: 78.***.**7.140
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

Ordaki yorum açık değil demek istedim.. Lafı kendine yont anca. 2 teknik terim öğrenmiş herkese bulaşıyon burda daha geçende ağzına geleni söyledin birine.. kim sabıkalı acaba bu konuda..?????

İspatla dedim noldu? ya basgit hadi işine.. Senin gibi yalancı iftiracı bi adamla işim olmaz..

Tarih: 25 Eylül 2009, 17:18 - İp: 78.***.**4.79
turkay86
turkay86 (üye)
Kırklareli / Amatör

bu kadar birbirinize sarmaya meraklısınız o zaman özelden mesajlaşın burda forum üyelerine soru sormak isteyen bi arkadaşın açtığı konu var ama sayenizde konu uçup gitmiş sadece sizin birbirinizle girmiş olduğunuz laf dalaşı duruyor ortada... en azından forumdaki diğer insanlara saygınız olsun daha fazla bu durumu burada uzatmayaraktan...

#turkay86' tarafından 25.09.2009 17:46:45 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Eylül 2009, 17:28 - İp: 78.***.**5.232
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Ispatlamaya gerek yok, kendin de bal gibi biliyorsun yazdıklarını, edepsizliklerini ama nafile, baksana kaynak göstermeye rağmen yanlışında ısrar eden birinden fazlasını beklemek hayalcilik olur. Hem ıspatlasam da sen bunu anlayacak adammısın ki? Baksana daha sana yazılanları anlayamıyorsun, Dpreview gibi test sitelerinin yazdığına bile kulp takan adamdan ne beklenir ki.

O ağzına geleni söyledin dediğin şahıs da aynı senin model ne dediğini bilmeyen, boş atıp tutan biri işte, haşere gibi sardınız siteyi. Az rahat bırakın insanları, kimse senin gibilerin saçmalıklarını, edepsizliklerini okumak zorunda değil. Dışarda adam olamadınız madem, burada ego tatmini yapmayın. Yürü git işine, adam ol önce sonra gel burada yaz.

Tarih: 25 Eylül 2009, 17:30 - İp: 78.***.**7.140
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

Arkadan konuşan delikanlı heytt !! hadi bas git sen kısa pantalonla gezerken biz sektörde personeldik.. Cirit atma işiyle uğraş sen.. bu işler ağır gelir sana..

Tarih: 25 Eylül 2009, 17:45 - İp: 78.***.**4.79
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Afferin, senin gibi modeller teknik olarak yazdıklarından birşey tutturamayınca böyle laf salatasına başvurur. Benim kim olduğum, ne olduğum belli, avatar arkasına saklanmıyoruz, sen Allah bilir daha dünkü çocuksun ya, klavyeyle monitör sağolsun senin gibileri bile delikanlı yapıyor. Bu işlerin kime ağır geldiği belli, boş atıp dolu tutturamayınca ver işi çirkefe, yakışır sana. Senin gibi ne idüğü belirsiz birine daha fazla cevap yazdığıma değmez.

Tarih: 25 Eylül 2009, 17:52 - İp: 78.***.**7.140
niyaz
niyaz (üye)
Antalya / Amatör

arkadaşlar soru sorduğuma pişman ettiniz beni yinede teşekkürler yorumlarınız için...

Tarih: 25 Eylül 2009, 17:54 - İp: 78.***.**6.52