edebi
edebi (üye)
Konya / Amatör

A200-9500-s2,3-r1 Nedir?

Şu andaki slr-like piyasasini düşündüğümüzde bu modellerin hangisi tercih edilir sizce? biliyorum her birinin kendisine göre artıları var. Benim için önemli olan video kalitesi değil mesela.
1) keskinlik
2) tele özelliği en az 7x ve en az 32 başlangıçlı
3) Makro çekim kalitesi kesinlikle güzel olmalı
4) gece çekimleri tatminkar olmalı
Yoksa bir süre daha bekleyip 2004 den bu yana slr-like makine çıkarmayan nikonun yeni modelini mi düşüneyim. veya pro2 yi?

Tarih: 23 Şubat 2006, 15:46 - İp: yok
ogunata
ogunata (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba,

Bilen bilir, ben de uzun zamandır ne alsam diye düşünüyordum.Yaklaşık altı aydır bir türlü karar verememiştim.Herşey işyerimin açtığı fotografçılık kursuyla başladı.Bir merak, ilgi sonra da ne alsam, hangisi daha iyi diye aylarca uykusuz geceler previewlar, reviewlar, kullanıcı yorumları, forumlar derken bir türlü karar veremiyordum.Makine alma karar aşamalarım sırasıyla Canon A95, A610, Canon S2 IS, Panasonic FZ30, Fuji S9500, sonra bu kadar para vermişken neden DSLR olmasın diyerek Nikon D50, Konica Minolta 5D, sonra çok heveslisin ama bu işi kıvırabilecek misin diyerek tekrar FZ30'a dönüş ve en sonunda süper zoom makinelerden orta zoom makinelere dönerek Sony F828, Canon Pro1, Kodak 880, Konica Minolta A200 arasından A200'ü seçiş. Makineyi ABD'den sipariş verdim. Arkadaşlar almış henüz elime ulaşmadı.Türkiyeye ilk gelen birisiyle gönderecekler. Bilmiyorum o kadar uykusuz gecelere değdi mi? Ama fiyat performans olarak en uygun makine olduğuna inanıyorum. Ben 479 USD tutara aldım. Bence gayet makul bir fiyat.Alırken de Konica Minolta'nın üretim yapmayacağını hesaba katarak aldım.Çünkü ileride DSLR de alsam böyle bir makine insanın yanında her zaman olmalı.Bozulmadıkça, bozulsa da tamir ettirdikçe sorun yok.Özellikleriyle yıllarca götürecek bir makina. Hem DSLR'de gelişim tam oturmadı. Bir kaç yıl sonra 10 MP üstü, titreşim önleyici makineler uygun fiyatlara gelir herhalde.O zaman da hala merakım devam ediyorsa DSLR alırım. Şu an huzurluyum. Doğru kararı verdiğimi düşünüyorum.

Tarih: 27 Şubat 2006, 20:44 - İp: 85.***.**7.78
edebi
edebi (üye)
Konya / Amatör

a-200 ile çekilmiş makro fotografları nereden bulabilirim acaba?

Tarih: 27 Şubat 2006, 21:33 - İp: 81.***.**8.244
ogunata
ogunata (üye)
İstanbul / Amatör

Siteye bir arkadaş koymuştu. Saat fotografları. Gayet de güzeldi.

Tarih: 27 Şubat 2006, 21:37 - İp: 85.***.**7.78
magnat
magnat (üye)
Ankara / Meraklı

kendi çektiğim saat fotosunu koyuyorum. ilk macro denememdi.
640*480 e küçültülmüş hali.

buda fotoğrafın full hali, aşağıdaki siteden indirebilirsiniz.

http://rapidshare.de/files/14296849/yeni_macro2.jpg.html

Tarih: 27 Şubat 2006, 23:12 - İp: 85.***.**8.77