kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

Termallerde Rekabet

şu gunlerde termal piyasasında bir indirim sureci basladı. sanırım photokina fuarında cıkacak yeni urunlerden dolayı stok mallar tuketilmeye çalışılıyor..

beklemekmi mantıkllı yoksa mevcut ribonu degistirilenlerden edinmek mi mantıklı;?

bu teknolojiyle ilgili arkadaşların fikirlerini ve duyumlarını merak ediyorum. sevgilerimle

Tarih: 5 Ağustos 2006, 02:09 - İp: 85.***.**8.104
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Minilab piyasasında büyük indirimleri gördük ve göreceğiz..

film tarama ünitesi çıkarılmış noritsu 3300 pro modeli 40 bin € nun altına düşme noktasında.. önümüzdeki günlerde yurdumuza girecek 35 serisi ile bu rakam dahada aşağı çekilecek..

Fotoğrafçıya ekmek yedirmeyecek termal makinelere neden hala dönüp bakarsınızki.. . (fırça gibi oluyo ama.. anlayışınıza sığınıcaz artık.. )

acil işler yapıyorum diyorsanız.. iki ay zaten beklemeyeceksiniz.. idare eder bişey alın artık.. arkadaş, sony nin termalini kullanıyor.. 10x15 baskıyı 8 saniyede alıyorum diyor.. Yani; düğün salonlarına termal.. İşyerlerimize; minilab .. diyorum... Hayırlı işler...

#mete007' tarafyndan 05.08.2006 10:15:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Ağustos 2006, 10:14 - İp: 85.***.**4.130
matrix5n
matrix5n (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

merhaba bu termal makinelerin çıktı kaliteleri kesinlikle minilablar verdiği çıktı kalitesiini vermiyor.eğer güzel iş yapmayı düşünen fotografcılar varsa o da vardır dönüp o makinalara bakmaz.benden söylemesi ben genelde hepsini kullanma fırsatım oldu tavsiye etmiyorum.

Tarih: 5 Ağustos 2006, 17:07 - İp: 85.***.**6.140
ceyhun79
ceyhun79 (üye)
İstanbul / Firma

özür dilerim film tarama ünitesi derken lazer tarama kafayımı kastettiniz acaba anlıyamadım zaten eğerki ondan kastettinizse zaten onun fiyatı 22000 ytl 12000 euro civarında zaten makinayı kıymetli ve pahalı kılanda lazer okuyuculu kafa dır yanılıyorsan düzeltin lütfen

Tarih: 5 Ağustos 2006, 18:18 - İp: 85.***.**5.183
mete007
mete007 (üye)

Ceyhun kardeşim düzeltiyorum...

Makine üzerinde Film Scanner'ı yok..

Yani sadece dijital basmak için tasarlanmış.. kalan tarafları, bildiğimiz.. Laser prensibindeki minilab...

Link veriyorum:.. buraya tıklayın

film konusuna talep iyice azaldığında, minilabların çoğunluğu böyle satılacaktır..

Saygılarımla.. mete..

Tarih: 6 Ağustos 2006, 10:59 - İp: 85.***.**3.250
mete007
mete007 (üye)

Termal konusunda..

Arkadaşım, 15x23 basan modeli almıştı fakat acil baskı yaptığı yerde 13x18 fotoğraf teslim ediyor.. geçenlerde bana soruyordu; bilgisayar kasasını taşımak zor oluyor.. dizüstü bilgisayar ne tavsiye edersin.. diye..

Sony nin 13x18 basan modelinin üzerinde dahili kart okuyucu var ve bilgisayarsız çalışabiliyor.. Yani süratli olan 15x23 modeli değilde ufak modeli seçseydi işletme maliyeti çok aşağı çekilebilirdi...

termal cihazların 2-3 seneden fazla dayanmasını beklemek bu cihazlara haksızlık olabilir.. minilab gibi ağır hizmet tipi makineler olmadığını görüyorum..

Tabi benim yorumum...

Tarih: 6 Ağustos 2006, 12:24 - İp: 85.***.**2.162
yilmaz_t
yilmaz_t (üye)
İstanbul / Meraklı

kesinlikle onunla alakalı değil tamamen rekabet işibu....

Tarih: 17 Ağustos 2006, 16:05 - İp: 85.***.**8.130
  • 1