fuatzz
fuatzz (üye)
Eskişehir / Stüdyo Fotoğrafçısı

Eskişehirde Sektörü Bitirme Rekabeti

gün geçmiyorki birileri camına yazı asmasın....

8 vesikalık + 2 ad 6x6 + 1 15x21 ........ 5.00 tl

8 vesikalık sadece başka işyerinde 5.00 tl

12 vesikalık ........ 7,5 tl

gelin damat albüm 99 tl

panoromik albüm 149 tl

amatör baskı 0,10 tl

hepsine inat 8 vesikalık 10 tl panoromik albüm 750 tl

sanat daimidir........

Tarih: 16 Mart 2011, 16:55 - İp: 85.***.**0.200
fakoo
fakoo (üye)
İstanbul / Amatör

insanın önce kendisine sonrada yaptığı işe saygısı olmalı. ben fotoğraf çekmeye çabalayan bi insanım ama bu işin sanat işi olduğunu biliyorum ve bu fiyatlarla mesleğinizi ayaklara düşürenleri bir kez daha düşünmeye çağırıyorum...

Tarih: 16 Mart 2011, 21:21 - İp: 88.***.**4.235
patirot
patirot (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

yanınıza eleman alırken dikkat ediceksiniz herşeyi öğretmiceksiniz her sorusunu cevaplamıyacaksınız bilmesi gerektiği kadarını bilicek stüdyoya sokmayacaksınız vs vs. kısacası bunların hiç birini yapmayın en iyisi yanınızda hiç eleman çalıştırmamak. neden mi ? işte bi zaman sonra ben işi öğrendim havasına girer aldığı ücret az gelir tutar bi dükkan açar sizin yanınızda çalıştığı süre içerisinde bi müşteri çevresi yapmış kendisini insanlara sevdirmiştirde sen günde 300 kazanırken o 40 ile dükkanı kapattığında anlarki bu iş böyle olmuyor 8 vsk 2 adet 6x6 1 adet 15x21'i 5 tl ye çekersem 40 ile değilde 70 ile kapatırım diye ince ama aptalca hesaplara girer olan bizim gibi emektarlara olur. yanlışım varsa affola doğru söylüyorsam da 9 köyden kovulayım

Tarih: 17 Mart 2011, 14:31 - İp: 78.***.**4.207
fuatzz
fuatzz (üye)
Eskişehir / Stüdyo Fotoğrafçısı

çok haklısın bu anlattıkların hepimizin başına gelmiştir ve ben 3 defa yasadım . Elemansız olmuyor ama biz 3 kişiyiz aile olarak fakat yanımda 5 eleman sezonda yetmiyor

Tarih: 17 Mart 2011, 14:45 - İp: 85.***.**0.200
dewilboys
dewilboys (üye)
Aydın / Meraklı

patirotin dediğine katılıyorum elemana sadece senin işine yarayacak kadarını öğreteceksin onun işine yarayacak kadar deil vesikalık çekmeyi öğrenen birazda shop biliyosa biti kanlanır hemen dükkan açmaya kalkar bide inatla yakınına rakip olacak aklınca ama çıraklık yaparken dükkanın algısından haberi yok vergisinden elektirk su telefon derken giderlerin haddi hesabı yok ama o çırakken sadece kasaya giren parayı bilir sonra açar dükkanı ondan sonra görür ***** güzel şeyler batmama çabasıyla fiyatı kırmaya başlar ondan sonra senin işinede engel olur böyle gerizekalılar en iyisi sadece işine yarayacak kadarını öğreteceksin.

Tarih: 18 Mart 2011, 10:12 - İp: 88.***.**4.226
inblue
inblue (üye)
Çanakkale / Firma

bir kartı 0,10 kuruşa basan arkadaş nasıl bir kart ve nasıl bir banyo kullanıyor merak ettim doğrusu.Minilabı güneş enerjisiyle mi çalışıyor??
kimyasal yerine çiş mi kullanıyor nedir yani bu saçmalık???

Tarih: 18 Mart 2011, 22:50 - İp: 78.***.**3.22
yldrm
yldrm (üye)
Kütahya / Stüdyo Fotoğrafçısı

saygıdeğer meslektaşlarım..evet bu fiyatlar çok düşük fiyatlar.ama birde düğün salonlarına verilen çok düşük fiyatlar sözkonusu.çok düşük kar marjıyla salonlara iş yapan stüdyolar hem kendilerine zarar veriyor,hemde diğer fotoğrafçıları mağdur etmiş olmuyorlarmı?düşük fiyatlarla çalışmak zorunda olan sizin kızdığınız meslektaşlarınızında fiyatlarındaki sebeplerden biride bu olamazmı??iğneyi kendimize batırırken çuvaldızıda kendimize batırmamız gerekmiyormu??arkadaşlar salonlara sadece kamera ve aktüel hizmeti verilmesi gerekmiyormu??salonlarla anlaşma yapılırken stüdyo hizmetini dışarıda bıraksak piyasa biraz daha kendini toparlama ve gelişme sürecine girmezmi??hepinize hayırlı işler

Tarih: 19 Mart 2011, 12:51 - İp: 88.***.**8.176
  • 1