dijix_foto
dijix_foto (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

sony Hrv Hd1000 Ve Kayıt...

Selam arkadaşlar... Sony Hrv Hd1000 kamera alıcam ama nihayetinde kameranın hakkını vermek için DVD leri HD olarak yapmam lazım... bu konua bana bilgi verir misiniz? kamerayı aldık tamam... peki ya sonrası?
*PC ye hangi kartı (marka model olarak) almalıyım?
*Hangi marka program kurmalıyım (pinnacle tercihim ama yinede yardım almam lazım)
*birde sonucta her kayıtta Sony Hrv Hd1000 kamerayı çalıştırmak yerine kücük el kameralarından alsam nasıl olur? eger uygunsa hangısınden almam lazım?

kullanan arkadaşlarım varsa tavsiyelerini bekliyorum...

şimdiden çok teşekkür ediyorum
iyi çalışmalar,esnaf arkadaşlarımada hayırlı işler..

Tarih: 13 Nisan 2011, 22:02 - İp: 88.***.**9.46
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

kameranın hakkını vermek için DVD leri HD olarak yapmam lazım
böyle bir zorunluluk yok. yapmasanızda olur. ama illaki yapacağım derseniz tabiiki tapabilirsiniz. bir sorunla karşılaşmazsınız.

PC ye hangi kartı (marka model olarak) almalıyım?
IEEE 1394 kart alınacak (yaklaşık 35tl)

*Hangi marka program kurmalıyım (pinnacle tercihim ama yinede yardım almam lazım)
bildiğiniz programdan şaşmayın. 1394 kart kutusununun içinde ulead video studio yazılımı gelmektedir. oda olur premierede olur. hepsi olur..

*birde sonucta her kayıtta Sony Hrv Hd1000 kamerayı çalıştırmak yerine kücük el kameralarından alsam nasıl olur? eger uygunsa hangısınden almam lazım?

ben hd kayıt almadığım için şuan ben JVC GR-D740ET marka avuçiçi kamera kullanıyorum.

hd görüntüleri yakalaman için orjinal hd kaset tavsiye ederim. yanlış hatırlamıyorsam bu orjinal hd kaydı herbir avuçiçi kamera okuyamıyor. onun için hd kasetleri okuyabilmesi için hd kaydeden bir avuçiçi kamera lazım size.

sony markalı, HD kaydeden, minidv kasaete kaydeden, herhangi bir avuçiçi sizin işinizi görecektir. çünkü aynı marka olursa daha iyi olur fakat siz yinede başka markalarlada çalışabilirsiniz.
mesela benim bildiğim canon hv20, hv30,hv40 gibi serisi hd kayıt alıyor kasete. fakat uyum sorunu çıkarmı tam emin değilim. çünkü bu kamera full hd çekmiyor. hdv çekiyor. o yüzden sorun yaratabilir mi dedim. denemek lazım.

Not: aynı kameradan bendede var. eski ortağım yanlışlıkla normal kasete hdv kayıt yapmış. kaset kaydı sorunsuz almış. fakat bu kaseti hd olmayan, normal minidv avuçiçi ile capture edemedik. alet hata veriyordu. bizde kamerayı pcye bağladık, kaseti takıp capture ile görüntüleri hd olarak ulead ile pcye aktarabildik. gayet sorunsuzdu. tek sorun, kameradan capture yapmak zorunda kalmamızdı. çünkü elimizde hd kayıt yapan minidv avuçiçi kamera yoktu..

not2: bu kameralara takılabilen hddler satılıyor piyasada. yani sabit disk. onlardan alıp kullanabilirsiniz. buda bir alternatiftir. maliyeti artırıyorsa bir üst model olan ve fullhd olan sony HXR-MC2000 modelinide alabilirsiniz.

----------------------------------

Tarih: 14 Nisan 2011, 04:54 - İp: 78.***.**0.92
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

http://forum.netfotograf.com/video_camera.asp?msg_id=49793

Tarih: 14 Nisan 2011, 08:25 - İp: 88.***.**2.53
dijix_foto
dijix_foto (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

arkadaşlar çok teşekkür ederim... gercekten çok aydınlattınız... basarılar ve hayırlı işler dilerim...

Tarih: 14 Nisan 2011, 12:02 - İp: 78.***.**3.150
  • 1