turk video
turk video (üye)
Nevşehir / Özel Gün Fotoğrafçısı

Sony Hvr-hd1000e

Sevgili arkadaslar Sony HVR-HD1000E bu kamerayi almayi düsünüyorum icinizde alip kullanan varmi yada nasil bir kamera bilgisi olan varmi simdiden tesekkür ederim

bende sony 2100 var bu modelden menmunum

simdide yenisiyle degistirmek istiyorum

Türk video

Tarih: 28 Temmuz 2010, 16:09 - İp: 152.***.**3.1
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

- omuz kamerasıdır.
- kayıtta minidvkaset kullanan bir kameradır kendisi.
- panasonic kameraları gibi hafif değil biraz daha ağır.
- dar açılı bir kamera geniş açı için 150-200tl ve daha fazla
ücret ödeyerek geniş açı lens alabiliyorsunuz ve dar açı meselesinin önüne geçebiliyorsunuz. fakat bir uyarı yapmak istiyoum: geniş açı taktınız diyelim . zoomu bel bir yere kadar yapabiliyorsunuz fazla yaparsanız görüntü bulanıklaşıyor. geniş açı takarak cam önüne cam takmış oluyorsunuz. ve bu sorunun olması bence normal. illa zoo yapacam dersen manuelde odaklama yapmayıo deneyebilirsiniz ben denemedim soruna çözüm olabileceğini sadece tahmin ediyorum.
- youtubedeki videolardan da anlayacağınız üzere bu alet düğün çekimleri için idealdir.
- 6mp fotoğraf çeker yanlız fotopğraf çekebilmesi için hafıza kartı almalısınız. hafıza kartı makina ile bilikte gelmiyor. ayrıca satın almanız gerekiyor.
- 10 numara ses kalitesiine sahip. mikrofon adeta döktürüyor. en yüksek 16bit derinliğinde kayıt yapan ve bit ayarı ayarlanabilen mikrofonu var.
- dokunmatik lcd ekranı var. bu ekrandan her türlü ayarı yapabiliyorsunuz.
- gece modu var. gece zifiri karanlıkta açtığınızda yeşil ve beyaz olarak gösteriyor nesneleri.
- ses bit derinliği ve volume ayarı yapılabiliyor
- otomatik hazır sahne modları var.
- ekranda histogram gösterme açılır kapanır halde var.
- kasetin ne kadar çekim yaptığını rakamsal olarak gösterir. ve yanlış hatırlamıyorsam son 5 dakika kaldığında uyarı verir.
- batarya göstergesi yine rakamsal olarak gösteriliyor ve batarya az kaldığında uyarı belitriyor. uyarının çıkmasından sonra yaklaşık 5 dakika daha kayıt yapabiliyorsunuz tabi lcd ve zoom yaparsanız bu süre 2 dakika oluveriyor aniden :-)
- bataryaları birlikte gelen ışığa takılabiliyor. aynı şekilde ışık bataryasıda kameraya takılabiliyor. bu önemli bir avantaj sağlıyor.
- tepe ışığı takıldığında bataryadan dolayı kamera çok ağır oluyor.
- fotoğraf kalitesini görmedim.
- zoomu çok uzağı göstermiyor. zoom sonuna kaar açıkken gösterdiği yer cam gibi net oluyor. bu profesyonel bir düşünce bence. mesela panasoniclerde zoom çok olur ama görüntü net olmaz. işte sony bunun önüne geçmiş. bence zoom yeterli seviyede.sadece abartmamışlar.
- manuel focus seçeneği var.
- cmos sensöre sahip.
- panosonic serilerine göre daha profesyonel görünüyor.
- lcd yardımıyla girilen menülerde yok yok. benim en çok hoşuma gidenler; renk doygunluğu ayarı, mikrofon ses seviyesi ayarı , sharpen ayarı, makro çekim hazır ayarı.. bunları ben çok sevdim çok işime yaradı.
- otomatik modda çok idel bir kalite sunuyor.
- kamera lensi "carlzeiss"
- marka "sony" bu önemli bir detaydır. halkımız sony olmayan kameralara kamera dememektedirler. malsef çoğu yerde bu durum böyle her ne kadar yanklış bir genelleme olsada..
- kayıttayken efekt verebiliyorsunuz ama bu çok zor. çnkü efektleri lcd ekrana koymuşlar. basarken zaman kaybediyorsunuz ve ayağa bağlı olmalı makina bu durum hiç pratik değil. efektleri yazılımlarla vermenizi öneririm. yani bu kamerayı alacak kameramanlar efektlerine hiç heves etmesinler derim.
- kayıt seçeneği 2 tanedir.
1 dv formatı
1-hdv formatı.
yani full hd özelliği yok. buna dikkat edin.
- batarya kullanımı size bağlı. lcd açıkken ve çok zoom yaparsanız mekanik aksamlar çalışacağı şiçin ve lcd enerji isteyeceği için batarya çabuk bitiyor ama fazla zoom yapmazsanız ve lcdyi çok az kullanırsanız batarya epey gidiyor.
- sabit diske kayıt yapıyor deniliyor ama bunu hiç kullanmadım ve bu özelliği kullananlarıda göremedim.

aşağıdaki linklerden bakabilirsiniz.
youtube videoları
http://www.youtube.com/results?search_query=sonyhvr+hd+1000&aq=f

tanıtım bilgileri
http://www.computorium.com/Products/10253008/Details.aspx

benim kişisel görüşlerim:
kamera kasede kayıt yapıyor. buda kayıtta risk getiriyor. maliyeti artırıyr ve kafa bakımı bozulması sorunlarıyla strese girmenizi sağlıyor. ben bu yüzden artık kameralarımı kasetli almama kararı aldım. kasetli kameralar düğün çekimlerinde çok riskli bence.
onun haricinde parasına göre verdiği kalite hat safhada. pişman olmazsınız kesinlikle. herşey ve her özellik düşünülmüş.

makro keskinliği için şöyle bir arama yapın videolara bakın derim işte link:
tık>>>

Tarih: 28 Temmuz 2010, 17:28 - İp: 78.***.**7.152
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

iki adet rec tuşu var. birisi omuzda kulşlanırken kullanıyorsunuz. diğerini kamerayı aşağıdan tutarken batarya takma yerinin yakınına koymuşlar.

iki adet zoom tuşu var.
birisi omuzdayken diğeri ise kameraya aşağıdayken üstten kontrol yapacağınız tutma sapının olduğu bölümde yine kamera ışığının yakınına takılmış.

kamera ışığının bağlandığı yerin yakınındaki zoom tuışu yavaş zoom yapar. diğer soom tuşu çok hızlı zoom yapabiliyor.

kamera ile yağmur çamur toz önleyici kılıf gelmiyor. satılan yer varmmı bilmiyorum ben 85tlye yaptırdım. kameraya takılı olduğu belli bile olmuyor.

Tarih: 28 Temmuz 2010, 17:39 - İp: 78.***.**7.152
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

varsayılan halde gelen görüntü sarsıntı önleyici özelliği çok iyi çalışıyor bence. diğer kameralara bakınca farkettim bu özelliğini. zaten siz sarsıntısız çekersini birde üstüne bu özelliğinin olması çok stabil görüntüler vermesine neden oluyor özellikle sünnet çekimlerinde araç arkasında çekim yaparken hissediliyor.
görüntü kalitesi ve ses kalitesi konularında korkmadan sırtınızı bu kameraya yaslayabilirsiniz.
tek dikkat etmeniz kafa bakım olayı ve kaset olayı.

Tarih: 28 Temmuz 2010, 17:43 - İp: 78.***.**7.152
turk video
turk video (üye)

Remi verdigin bilgilerden dolayi cok tsk ederim elimdeki sony ile nerdeyse ayni özeliklere sahip ben yinede yenisi almayi düsünüyorum evet haklisiniz kaset olayi iki defa geldi basima ama görüntü degil sesde sorun vardi ve yedek götürdügüm kücük kameradan aldim sesleri cok cikiyor ses hatasi oda kasetten kaynaklaniyor hep jvc kullanmistim ama du defada panasonic aldim yaklasik 100 tane bunu bir deneyim bundada sorun olacakmi
Tekrar tsk ederim saygilarimla
Türk video

Tarih: 29 Temmuz 2010, 00:13 - İp: 89.***.**0.215
zonguldak
zonguldak (üye)
Manisa / Stüdyo Fotoğrafçısı

slm kardeş sony vx2100 e model kameram için yardımcı olmuştunuz .
bende hdr 1000 e de var kullanıyorum çok memnunum bence mükemmel ,
ama tabiki ufak tefek sorunları var birincisi dar açısı lens alman gerekir ben daha alamadım güvenemedim geniş açıya pek yardımcı olan da yok bu konuda kenko falan diyorlar orjinal sony aradım bulamadım.
birde omuzda çekim zor ağır makina hele gündüz çekim havada sıcaksa terletiyo namusuz saygılar. güzel makina sony hd 1000E

Tarih: 30 Temmuz 2010, 21:43 - İp: 88.***.**7.62
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

zonguldak

ben ankara tripod fotografçılıktan aldım 150tlye.

sadece gerektiği yerlerde kullanıyorum. görüntü kalitesinde çok hissedilir etki etki etmiyor.

tavsiye ederim.

buda linki
http://www.tripodfoto.com/urun.php?PID=2241

#remi5861' tarafından 30.07.2010 22:32:36 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Temmuz 2010, 22:23 - İp: 78.***.**2.13
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

bunlarda kameranın görüntüleri

Tarih: 30 Temmuz 2010, 22:28 - İp: 78.***.**2.13
turk video
turk video (üye)

Remi kardesim son bir sorum daha olacak bu kamerada görüntü aktariminda
i.LINK®2 DV Interface (IEEE1394) varmi yoksa nedir aktarim icin kullanilan
i.LINK®2 DV Interface (IEEE1394) bunu cok seviyorum kaliteyi hic düsürmüyor

saygilar

Tarih: 31 Temmuz 2010, 01:26 - İp: 89.***.**0.215
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

hocam kameranın üzerinde böyle bir bağlantı için giriş/çıkış varmı hiç bakmadım. kendim kafa ömrüne zararı olmasın diye kayıtları avuçiçi kamerayla alıyorum. yani hiç ihtiyaç duymadığım birşeydi bu ama bakıvereyim yine. tahmin ediyorum ki vardır.

Tarih: 31 Temmuz 2010, 08:05 - İp: 88.***.**5.244
ego37
ego37 (üye)
Kastamonu / Özel Gün Fotoğrafçısı

http://www.morfare.com/asp/product/3540/VCL-HGO737C-0-7x-wide-Sony-genis-aci-lens orjınal.site bi bak

Tarih: 31 Temmuz 2010, 14:11 - İp: 88.***.**6.102