salonklas
salonklas (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Sony Hdv-hd1000e Kamera

ARKADAŞLAR BU KAMERAYLA İLGİLİ ÇOK OLUMLU YORUMLARINIZI OKUDUM VE HAZİRAN AYINDA GARANTİLİ OLARAK CİHAZI ALDIM.DÜĞÜN SALONU ÇEKİMLERİ İÇİN. İLK ÇEKİM SIRASINDA ARADA BİR NETLEMEDE CİHAZIN TAKILIP KALDIĞINI FARKETTİM, ERTESİ GÜN KASETLERİ İZLEDİĞİMDE EVET NETLEMEDE SORUN OLDUĞUNU GÖRDÜM BENİM KULLANAN ARKADAŞLARDAN RİCAM AYNI PROBLEMİ CİHAZLARINDA YAŞADILARMI BİLDİRİRSELER SEVİNİRİM. NOT:CİHAZI VE KASETLERİ SERVİSE VERDİM, KASETTEKİ GÖRÜNTÜLERDE BOZUKLUĞU OKEYLEDİLER,DENEMEK İÇİN DEMO KAMERA VERDİLER AYNI ARIZA O CİHAZDADA OLDU.CİHAZI ALDIĞIM FİRMAYLA GÖRÜŞTÜM ONLARDA DEMO KAMERA GÖNDERDİLER ARIZA 3 ÜCÜ KAMERADADA ORTAYA ÇIKTI. SERVİS KASETLERİ İNCELENMESİ İÇİN İNGİLTEREYE GÖNDERMİŞ BUGÜNE KADAR BÖYLEBİR ARIZANIN HİÇBİR ÜLKEDE OLMADIĞINI BİLDİRMİŞLER SONUÇLARI BEKLİYORUZ KULLANAN ARKADAŞLARIN BİLGİLERİNE CİHAZLARINI KONTROL ETSİNLER.KAMERAYI YAKIN GÖRÜNTÜDEN UZAKTAKİ BİR GÖRÜNTÜYE ÇEVİRSİNLER AYNI HAREKETİ 4- 5 SEFER YAPSINLAR.CANSUDEFOTO

Tarih: 11 Eylül 2008, 19:22 - İp: 78.***.**7.99
-olympos-
-olympos- (üye)
Antalya / Stüdyo Fotoğrafçısı

İyi akşamlar. Aynı sorunları hemen hemen tüm kullananlarda var. Ani zoom ve kamera hareketlerinde autofokus hemen toparlamıyor, bazen kısa sürüyor bazen uzun. Görüştüğüm arkadaşlarda aynı problemi yaşıyor. Bizde artık sorunu bildiğimiz için kameranın huyuna göre çekim yapıyoruz. Biz spot aldık garantili değil, ama sorunları hep aynı, Ne yapalım bu dijital sistemin sorunları. Ben panasonic M 3000 i tepe tepe 10 yıl kullandım, sattığımda daha kafa sorunu bile yoktu. iyi çalışmalar.

Tarih: 11 Eylül 2008, 21:35 - İp: 78.***.**7.48
oerkara
oerkara (üye)
İzmir / Özel Gün Fotoğrafçısı

ben panasonik md 9000+10000+dv.62 kullanıyorum
bir de sony fx 7
hdv kameraların genel sorunlarından bir taneside bu netlik olayı
yapçak birşey yok
gece yapar bol ışıkta olmaz sanırım
kolay gelsin

Tarih: 13 Eylül 2008, 02:49 - İp: 85.***.**8.123
mveysel
mveysel (üye)
Adana / Profesyonel Fotoğrafçı

Merhaba;

Sanırım HDV 10000e serisi kameraların ortak sorunu bu olmalı.. ki size ilk defa böyle bir arızanın olduğunu söylemişler ama 3 kamerada da siz aynı sorunla karşılaşmışsınız böyle bir tesadüf ne kadar mümkün orası tartışılır.. Ben şahsen fotoğrafçılık eğitimi aldım ancak onun öncesinde kameramanlık yapıyordum. Düğün kameramanlığı yapmadım ajanslara çalışıyordum. 10000e'yi kullanmadım, ancak şünu söyleyebilirimki HDV 10000 düğün kamerası olabilecek türde bi kamera değil. Evet bir omuz kamerası düğün çekimlerinde kolaylık sağlayabilir ancak çekim kalitesi olarak yetersiz. Hemen duyar gibi oluyorum HD çektiğini söyleyeceksiniz. Yetmez mi diyeceksiniz. Elbette yeter ancak tek CMOS sensör yeterli değil. 3CCD veya 3CMOS sensör artık neredeyse standart. ki 3 sensörün olması oldukça faydalı oluyor renkleri daha doğru, canlı çekebiliyorsunuz ee birde HD eklenince mükemmel oluyor. Size tavsiyem HD olmasın ki zaten kaç kişide HD bir LCD veya PLAZMA TV var ama 3CCD veya 3MOS sensör olsun. Emin olunki çevrenizdeki size gelecek bu sayede.. Bu söylediklerim benim kendi görüşlerimdi.. Bir parça faydalı olduysam ne fayda.. Bu arada sakın MD 10000 veya MD 9000 tarzı birşey almayın her iki kamerada insan anatomisine tamamen aykırı modeller.. Saygılar

Tarih: 15 Eylül 2008, 19:00 - İp: 85.***.**8.212
serhatpnk
serhatpnk (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

mveysel kardesim senin tafsiyen ney yani dügünler icin sen hangi kamerayi tavsiye ediyorsun simdiden verecegin faydali bilgiler icin tesekürler

Tarih: 15 Eylül 2008, 20:10 - İp: 88.***.**9.26
mveysel
mveysel (üye)

serhat kardeşim şimdi ne desem boş olur.. neden diyecek olursan diyeceğim kameralar biraz pahalı ama işinin ehli bir insanın elind eharika işler çıkarabilecek kameralar ki bu kameralar yerel tvlerde, dizilerde, sinema filmlerinde, kullanışmış kameralar. Örneğin Sony'nin DV PRO serisi omuz kameraları var almanyada düğünlerde, türkiyede yerel tvlerde, kimi haber ajanslarında kullanılır ve bildiğim kadarıyla eskiden dizilerde bunlarla çekiliyordu. Onun dışında Panasonic AG-DVX100Be, Sony FX1, Sony FX7 var ki bunlarda handycam türü kameralardır. Düğün için tavsiye edemem çünkü ne elde çekime uygundurlar, nede umuza alınabilecek türde kameralardır. Ancak jimmy jip dediğimiz aletle, actioncam ile veya stediacam ile çok rahat kullanabilirsiniz ama bence gereği yok sonuçta dizi veya sinema çekmeyeceksiniz. ayrıca Canon XL2 var. Ama bu dediklerim işe biraz profesyonellik katıyori. Yani çok kişi gördüm sırf profesyonel gibi görünsün diye m3000, m3500 kullanıyor. Oysaki adam çekimi izlediğinde öyle olmadığını anlıyor. Yani evet omuz kamerası olsun ama kalitelide çekim yapsın. İşinizi kaliteli, titiz, doğru yaparsanız bu kamelara vereceğiniz paranın 10 katını bir yıl içinde çıkarabilirsiniz çünkü Türkiye'de pek az yerde bu tip kameralar kullanılıyor. Yani insanlar size sırf o kamerayı kullanıyorsunuz diye gelir. Birde şu var bunları alırsanız kameranızı kiraya da verebilirsiniz. Yani düğüne gitmezseniz oturduğunuz yerde günlük ortalama 75-100 ytl lik bir kazancınızda olur. Sonra belki işleri büyültüp swiss otel gibi güzel şaşalı bir yerin ihalesini alır ve işi yürütürsünüz. Kim bilebilir.. Bu dediklerim ilkinde olduğu gibi sadece bir tavsiye niteliğinde geleceğe yatırım yapmak isteyenlere, belkide biraz büyük oynamanın zamanı geldi diyenlere tavsiyelerim sadece.. İsteyen herkese kameralar hakkında VHS'den DVCam, BetaCAM, Digital BetaCAM, DVCPro HD.. gibi türlerde çekim yapan her türlü konuda bilgimin yettiğince yardımcı olmaya çalışırım.

#mveysel' tarafından 16.09.2008 01:56:27 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Eylül 2008, 01:52 - İp: 85.***.**2.16
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

#burkay' tarafından 08.05.2010 13:41:51 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Eylül 2008, 07:17 - İp: 88.***.**9.22
mveysel
mveysel (üye)

demek istediğinizi anladım burkay bey zaten söyledimde ama görüntü olacak ses olmayacak adam izledikten sonra anlar bence.. m3000 dediğiniz alet oldukça sağlamdır genellikle sağlamlığı yüzünden kullanılır. Ama iş görüntüye geldimi berbat ötesidir.. Zaten düğünde omuz kamerası kullanmak şart gibi birşey.. Çünkü 2-3 saatlik çekim elde olacak gibi değil. Omuzda daha rahat yapılır.. Dediğim gibi SONY DVPRO serisi var. Sıfırını bulabileceğinizden emin değilim ancak temiz bir ikinci elle harika işler çıkarabilirsiniz. Bunlarda omuz kamerasıdır. Profesyonel kameralardır, objektifileri çıkarılıp değiştirilebilir. Ama biraz pahalı orası doğru. Ne diyebilirim Allah kamera almak isteyenlere kolaylık versin.. Çünkü bol seçenek var. Doğru seçimi yapmak büyük dert.

Tarih: 16 Eylül 2008, 11:04 - İp: 78.***.**8.143
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

#burkay' tarafından 08.05.2010 13:42:18 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Eylül 2008, 13:37 - İp: 88.***.**9.22
mveysel
mveysel (üye)

yanlış anladınız benim kamera almak gibi bi niyetim yok.. en azından şimdilik öyle bi niyetim yok ama diğer arkadaşlar için yararlı olacaktır..

Tarih: 17 Eylül 2008, 23:29 - İp: 78.***.**3.140
mutlu st81
mutlu st81 (üye)
Trabzon / Stüdyo Fotoğrafçısı

evet arkadaslar kamera olarak sonyhd 1000 suanda düğün icin en iyisi bende kullanıyorum aynı sorunlar var pröfösyenelce kullanırsak sorun olmayacakdır mümkünmertepe az hareket vede tesdekli hareket kolay gelsin

Tarih: 16 Ocak 2009, 17:02 - İp: 88.***.**0.80