mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Bir Daha Garantili Canon Almam

Arkadaşlar olan oldu ve gümüş perim Canon S2 bozuldu Ne zaman nasıl olduğunu anlamadım(aklıma gelen tek sebep:çantasına koyduğum makinanın biliyorsunuz ON-OFF düğmesi kolayca açılabiliyor,o anda açılıp objektifi çantada sıkıştırması),ama elime aldığımda objektif ileri geri kendisini açılmak için zorluyor ama açılamıyordu,biraz uğraştıktan sonra Lcd de E15 diye bir hata verip kapanıyordu.Bense her ne kadar "Erkayalar" garanti konusunda şikayet edilen bir kuruluş olsa da bana sorunsuz şekilde yardımcı olacağına ümit ederek garantisi var diye aracı kurum (Vatan bilgisayar) aracaılığı ile makinamı yolladım ve sonuç hayal kırıklığı...

Vatan bilgisayar yetkililerinden gelen telefona göre makinaya hasar vermişim(lens kapağında hasar tespit etmişler de)279 milyon verirsem yetkili servis makinayı tamir edip bana yollayabilirmiş,yani garanti kapsamı dışına almışlar makinamı.Artık bundan sonra o özelliği tamir bile olsa siz bu makinayı düşürdünüz hasar verdiniz diye çamur atarak işin içinden çıksınlar.Benim tek yapabildiğim makinanın tamir edilmeden bana iadesini istemek oldu.Şimdi size soruyorum:

Ben nerede hata yaptım da ,garanti kapsamı dışına alındı?

2007 Ocakta 800 milyon para verip aldığım bu makina onların gözünde değersiz binlerce müşteriden birinin parasını verdiği bir makina olabilir,ama benim gözümde verilen her kuruşun hak edilmesi gereken bir makina değil midir,makinanın sapıtmasının telafisi! dahil...

Benim hukuksal olarak yapabileceğim birşey var mıdır ?

LÜTFEN YARDIM EDİN...Eğer kendimi haksız çıkaran tatminkar bir açıklama ya da "Gümüş Perim" ücretsiz tamir edilmezse; hiç birşekilde kimseye garantili Canon tavsiye etmeyeceğim,hatta alanları engelleyebilirim de...Ne de olsa boşa garanti,hava...

#mavi_izci' tarafından 29.12.2007 01:34:34 tarihinde düzenlendi.

#mavi_izci' tarafından 29.12.2007 01:35:44 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Aralık 2007, 01:29 - İp: 144.***.**0.214
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

eline saglık burkay usta

Tarih: 13 Ocak 2008, 00:05 - İp: 88.***.**6.26
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

sat gitsin kurtul bir an önce o makineden

Tarih: 13 Ocak 2008, 00:11 - İp: 85.***.**5.71
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

400 ytl ye pilleri ile kartı ile kırık tripodu ile satıcam ama satarsam ben ne alıyım...

Çok poz çekebileceğim bir dijital makine elimde bulundurmalıyım.

#mavi_izci' tarafından 13.01.2008 00:16:58 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Ocak 2008, 00:16 - İp: 144.***.**0.202
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

cok poz cekebilecegim derken???
perde omrundenmi bahsedıyorsun???
piyasadaki makinelerin perde omurleri amator kullanıcı ıcın cok uzun bir sure boyunca yeterlidir.

Tarih: 13 Ocak 2008, 03:01 - İp: 88.***.**6.26
ressam_m
ressam_m (üye)
Bursa / Amatör

bende canon`umu ve dıger makınalarımı guvenerek teslım edebılecegım bır kısı tanımıs oldum bu vesıle ıle...burukay`ın bu davranısından dolayı da kendısını tebrık edıyorum...ınce bır davranıs bıcımı...

sana da gecmıs olsun dıyorum

Tarih: 13 Ocak 2008, 03:50 - İp: 88.***.**5.74
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Teşekkürler ilgilenen herkese...

Gaijin ben çekinmeden bol bol fotoğraf çekebileceğim demekle parasal kaygı gütmeden çekim yapmayı kastettim,çünkü bir 36lık film baskı+banyonda bana en ucuz 10 ytl civarına geliyor.Ben bir tane objeyi 10-20 kez bir poretreyi 5-10 kez çekmek isterim ama filmli makinamda bu zor.O yüzden S2 ye iyi bir para verilmezse satmayı düşünmüyorum dijital SLR alıncaya kadar.

Tarih: 13 Ocak 2008, 05:23 - İp: 144.***.**0.237
onrkorkmaz
onrkorkmaz (üye)
İstanbul / Meraklı

topicin tamamını okudum

burkay bey helal olsun

Tarih: 23 Ağustos 2008, 05:34 - İp: 88.***.**0.219
hakanozgur_
hakanozgur_ (üye)
İstanbul / Amatör

Burkay bey cidden inisiyatifinize hayran kaldım..
tebrik ederim...

Tarih: 23 Ağustos 2008, 21:15 - İp: 92.***.**1.110