mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Bir Daha Garantili Canon Almam

Arkadaşlar olan oldu ve gümüş perim Canon S2 bozuldu Ne zaman nasıl olduğunu anlamadım(aklıma gelen tek sebep:çantasına koyduğum makinanın biliyorsunuz ON-OFF düğmesi kolayca açılabiliyor,o anda açılıp objektifi çantada sıkıştırması),ama elime aldığımda objektif ileri geri kendisini açılmak için zorluyor ama açılamıyordu,biraz uğraştıktan sonra Lcd de E15 diye bir hata verip kapanıyordu.Bense her ne kadar "Erkayalar" garanti konusunda şikayet edilen bir kuruluş olsa da bana sorunsuz şekilde yardımcı olacağına ümit ederek garantisi var diye aracı kurum (Vatan bilgisayar) aracaılığı ile makinamı yolladım ve sonuç hayal kırıklığı...

Vatan bilgisayar yetkililerinden gelen telefona göre makinaya hasar vermişim(lens kapağında hasar tespit etmişler de)279 milyon verirsem yetkili servis makinayı tamir edip bana yollayabilirmiş,yani garanti kapsamı dışına almışlar makinamı.Artık bundan sonra o özelliği tamir bile olsa siz bu makinayı düşürdünüz hasar verdiniz diye çamur atarak işin içinden çıksınlar.Benim tek yapabildiğim makinanın tamir edilmeden bana iadesini istemek oldu.Şimdi size soruyorum:

Ben nerede hata yaptım da ,garanti kapsamı dışına alındı?

2007 Ocakta 800 milyon para verip aldığım bu makina onların gözünde değersiz binlerce müşteriden birinin parasını verdiği bir makina olabilir,ama benim gözümde verilen her kuruşun hak edilmesi gereken bir makina değil midir,makinanın sapıtmasının telafisi! dahil...

Benim hukuksal olarak yapabileceğim birşey var mıdır ?

LÜTFEN YARDIM EDİN...Eğer kendimi haksız çıkaran tatminkar bir açıklama ya da "Gümüş Perim" ücretsiz tamir edilmezse; hiç birşekilde kimseye garantili Canon tavsiye etmeyeceğim,hatta alanları engelleyebilirim de...Ne de olsa boşa garanti,hava...

#mavi_izci' tarafından 29.12.2007 01:34:34 tarihinde düzenlendi.

#mavi_izci' tarafından 29.12.2007 01:35:44 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Aralık 2007, 01:29 - İp: 144.***.**0.214
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

mETE07 de doğru bir konuya değinmiş.

ben o kısmı farketmedim. sen bu makineyi ocak 2007 de mi aldın mavi??

inanamıyorum! yani ben 2 yıla yakın vardır sanıyordum. 11 ay önce makine fiyatlarını hatırlıyorum da, s2 gibi bir makineye nasıl o parayı verdin? o zamanlar o paraya DSLR alabilirdin, spot ta olsa.. ya da kompakt bir modeli çok daha ucuza alabilirdin.

DSLR'nin 2. eli de, spotu da, canon s2'den 10 gömlek iyidir.
sana o makineyi önerenler sana en büyük kötülüğü yapmışlar.
senin zararından öncelikle, sana "s2 al" diyenler sorumlu bence de.. hadi ucuza alsan neyse ama 800 ytl..

ama ben hala 279 ytl tamir masrafı vicdansızlıktır diyorum.

#panctom' tarafından 29.12.2007 17:08:09 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Aralık 2007, 17:04 - İp: 88.***.**2.10
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Zaten Ocaktaki Çağıl ile şu anda Aralıktaki Çağıl arasında çok fark var.Ben de bugün kimseye Slr-like öneremiyorum ama zamanında bir kere almışım diye makinamla barışık olmaya çalıştım,onla yattım onla kalktım 9000 e yakın çekim yaptım,çünkü başka bir makina alma şansım yoktu uzun süre.Çekim sayısını da çok artırmadan satacaktım arkadaşlarıma ama ne oldu kaldı elimde.

Panctom,doğrudur garanti dışıdır,olabilir ama ne bileyim Canon'dan daha ince bir davranış beklerdim doğrusu.

Çok geçti,aslında SLR-Like sınıfının çok da birşey olmadığını anlamam...

Tarih: 29 Aralık 2007, 17:36 - İp: 144.***.**0.152
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

800 ytl o zaman için iyi bir fiyattı(rakip olarak H2 vardı piyasada o da yakın bir fiyattaydı hatta) net hatırlıyorum ben.Çünkü daha S5 çıkmamıştı ve böyleydi.O zaman bana kimse gelip S2 önermedi ben kendim öğrenmeye çalıştım,ama dediğim gibi o zamanki bilgi birikimimle şu andaki arasında dağlar kadar fark var ki zaten S2 ile beraber birçok şeyi de öğrendim hatta yeni yeni ince özelliklerini keşfediyordum(portre çekimleri ile ilgili alan derinlikleri yakalama konusunda,sonra S&B çekimlere yöneliyordum yavaş yavaş) ama makinanın ömrü bence bu dakkadan itibaren bitti diyorum...

Tarih: 29 Aralık 2007, 17:42 - İp: 144.***.**0.152
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili mavi izci ,
Madem ankaradasın Al makineni gel bizim servise.
Ben makineni inceleyeyim durumu uygunsa ücretsiz onaracağım.

Tarih: 30 Aralık 2007, 18:51 - İp: 85.***.**8.46
ellez52
ellez52 (üye)
İstanbul / Amatör

kardesim gercekten cok gecmiş olsun demekten baska care gelmiyoo elimden insallah duzeltirle durumu tekrar gecmiş olsun

Tarih: 30 Aralık 2007, 19:31 - İp: 78.***.**7.26
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Burkay abi bir deneyeceğim şansımı sizde o zaman,teşşekür ederim...

Tarih: 31 Aralık 2007, 03:39 - İp: 144.***.**0.151
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Sevgili mavi s2 kardeşin olarak durumunu merak ettim..Ne yaptın makineyi..Burkaya abi halledebildi mi?..Canon , nikon, sony..bu büyüklere güvenmeyin..Onlar satarlar makinelerini ve ve ondan sonra seni beni tanımazlar..

Hepsi vicdansız bunların.Bu garanti olayını istedikleri gibi eğip büküyorlar..Topiğini de açtım sony kendi sitesinde bile duyurduğu sensör arızasını sırf garanti belgemi gösteremediğim için ücretli tamir etmişti....

Oysa seri nosunu girsen benim adım çıkıyor..Ama kndi kayıtlarına güvenmeyenlerden sen ne beklersin ki?

Neyse geçmiş olsun sevgili mavi

Tarih: 7 Ocak 2008, 17:48 - İp: 88.***.**2.6
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Finallerim bitsin burkay abiyi bulup gideceğim,makina iade edildi Vatan Bilgisayara onu bile dah alamadim ellerinden,yurttan dışarı bile çıkmıyorum.

Ben makineye ne oldu anlayamadım ki zaten

Dönem sonu kampımız var ben o kampa dijital (yani bol bol çekim yapabileceğim) bir makine ile gitmezsem çıldırırım.Şu ana kadar fotoğraf makinamsız gittiğim kamp yok.Şu an tabiri yerindeyse kendimi eksik hissediyorum.Sürekli film alacak param da yok Minolta için.İçim burkuldu yine

Tarih: 7 Ocak 2008, 18:16 - İp: 144.***.**1.26
özgülfoto
özgülfoto (üye)
İstanbul / Firma

merhabalar canon s2 fotoğraf makinanın bozulmasına üzüldüm muhtamelen dişli kırığı olabilir anlattığına göre senden kaynaklanan bir hata dolayısı ile kullanıcı hatasına giriyor garanti dışıdır sana tavsiyem www.burukay.com ankarada bulacağın en iyi servis fiyat olarakta gerekeni yapar yetkili servisten çok çok uyguna gelir direk murat beyle görüşün iyi günler.

Tarih: 7 Ocak 2008, 19:04 - İp: 81.***.**3.171
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Makinanızı servise verdiğiniz tarihten itibaren yönetmelik gereği 7 gün içerisinde makinanın arızasının garanti kapsamı dışında olduğunun veya tamir süresinin 30 iş gününü geçeceğinin size bildirilmesi gerekir (telefen görüşmesi bildirim kabul edilmez çünkü mahkemelerde delil olarak kullanılmaz). Yekili servis bunu yapmamışsa makinenizi garanti kapsamında tamir etmek zorundadır. Kanundan kaynaklanan bedel iadesi veya değişim haklarınızıda kullanabilirsiniz.

Tarih: 8 Ocak 2008, 11:09 - İp: 81.***.**7.195