bruiser
bruiser (üye)
Konya / Amatör

400d Ve Bu Kötü Lekeler

400d makinamda ilk kullandığım dönemlerde uzun pozlamada oluşan lekeler vardı ve bende green clean temizlik kiti alarak temizlemek istedim fakat bir yerde sorun olacak ki sensörü çizdim.. şu ana bu ekrandaki lekeler silsemde gitmiyorlar.. bunu düzeltmenin bir yolu var mıdır ? yoksa sensörü değiştirtebilir miyim ? tahmini değişimi ne kadara mal olur

burada resimde çıkan lekeler belli ekliyorum. yardımcı olabilicek herkese şimdiden çok teşekkürler....

http://yfrog.com/n0img48951j

Tarih: 12 Ekim 2010, 21:34 - İp: 88.***.**0.241
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

gecmiş olsun can sıkıcı bir durum.
tekrar sensor temizligi yapmamanız gerektigini anlamıssınızdır zaten.
400d nın sensorunu degiştireceginize yenı bir tane alın daha iyi.

Tarih: 13 Ekim 2010, 00:08 - İp: 88.***.**8.140
bruiser
bruiser (üye)
Konya / Amatör

kesin olarak çizilmişmidir ? yoksa ben mi öyle zannediyorum ?

Tarih: 13 Ekim 2010, 12:29 - İp: 88.***.**4.78
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ciddi anlamda cizilmiş gibi gorunuyor fotograftan.

Tarih: 13 Ekim 2010, 14:18 - İp: 217.***.**9.42
bruiser
bruiser (üye)
Konya / Amatör

yani bu sensörün üstündeki uv filtrenin değişme şansı yok mu ? yoksa komple mi değiştirmek mi gerekiyor ? eğr dediğiniz gibi değiştirmek çok pahalı olursa üstüne para verdim bi kaç model üst bir makina almak daha mantıklı sanki.. yine altarnetif görüşlerinizi bekliyorum..

teşekkürler gaijin ilgi ve alakan için.

Tarih: 13 Ekim 2010, 17:41 - İp: 88.***.**4.78
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Geçmiş olsun.
Erkayalar'a telefon açıp sorun, sensör değiştirmek kaç para diye.

Bir de gerçek fotograflarda ne kadar rahatsız edici bu lekeler ? Eğer lekeler o kadar rahatsız edici değilse resim çekmeye devam edin bence. Çünkü artık makinanın kusurunu bildiğinize göre artık sabah akşam makinayı test edip, orasını burasını kurcalamayacak, makinayı binbeter bocacak toz temizleme girişimlerinde bulunmayacaksınız , esas dikkatinizi resim çekmeye vereceksiniz. Böylesi belkide daha hayırlı olmuştur

Tarih: 14 Ekim 2010, 01:04 - İp: 88.***.**5.218
  • 1