fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

Netfotoclub - İzmir Toplantıları

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 6 Kasım 2009, 22:25 - İp: 188.***.**3.131
martinik
martinik (üye)
Ankara / Meraklı

Bu Arada bu akşamki eğitim toplantımız harikaydı. Bence bu akşamı kaçıranlar gerçekten bişeyleri kaçırdılar...
Katkısı olan eğitmen ve paylaşımcı arkadaşlara teşekkürker !...

Ve toplantı Sonrası !......

Detay için TIKLA !...

#martinik' tarafından 28.01.2010 00:53:41 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Ocak 2010, 00:36 - İp: 78.***.**1.50
christ
christ (üye)
İzmir / Amatör

Osman abi bu ne efkar böyle hafiftende bir ağa havası yok değil yani.

Tarih: 30 Ocak 2010, 14:36 - İp: 78.***.**0.206
fotosafaripro
fotosafaripro (üye)
İzmir / Reklam Fotoğrafçısı

#fotosafaripro' tarafından 01.02.2010 19:20:49 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 31 Ocak 2010, 23:13 - İp: 195.***.**3.182
martinik
martinik (üye)
Ankara / Meraklı

Nereye gitti bu millet yaa....

Dışarıda sıkı bir yağmur var. Madem evden çıkamıyoruz, biraz bildiklerimizi tazeleyelim o zaman ...

http://www.bilgipasaji.com/forum/fotografcilik-470/74866-genis-anlatimli-fotograf-cekim-teknikleri.html

Tarih: 7 Şubat 2010, 13:51 - İp: 78.***.**8.179
martinik
martinik (üye)
Ankara / Meraklı

Bugün hafif rüzgar var ama; hava ve özellikle de ışık güzel, uzun saplı çiçek makroları dışında pekçok çekim için uygun bir ortam.
Katılan olursa Konak / Karataş ile göztepe-güzelyalı civarına bir tur yapabilirim. Uygun olan arkadaşlardan katılan olursa daha güzel ve verimli olur sanırım...
14:00 - 14:30 civarı Sabancı Kültürden yola çıkarım.

NOT: Unutmamak lazım ki: İyi basketçi olmak isteyen; önce potaya doğru, top atmak için çaba sarfetmeli ki, zamanla isabet kazanmaya ve tabii ki sayı yapmaya başlasın....

#martinik' tarafından 14.02.2010 16:50:59 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Şubat 2010, 12:38 - İp: 78.***.**0.140
martinik
martinik (üye)
Ankara / Meraklı

Biraz evvel bir internet sitesinde fotoğrafçı olmak isteyenler için despotvari ama kolay kolay kimsenin veremeyeceği bir tavsiyeye rastladım. Aynen buraya ekliyorum:

'' Bakın bu çok çok önemli bir konu. Ucundan kenarından fotoğrafa merakınız varsa, sağa sola tıklamayı, bir yandan MSN Messenger’i cevaplamayı, TV izlemeyi, kucağınızdaki çocuğu pış pışlayıp sallamayı ve sırtınızı kaşımayı bırakın ''

İlgilenenlere duyurulur....

#martinik' tarafından 12.02.2010 19:06:34 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Şubat 2010, 13:03 - İp: 78.***.**0.140
martinik
martinik (üye)
Ankara / Meraklı

Sevgili fdiker;
Fotoğraf severlere ve fotoğraf adına faydalı olmak isteyenlere, bir şeyleri kazandırmak ve kazanılmış olanları gereken saygı çerçevesinde paylaşabilmek adına kurmuş olduğun '' Netfotoclub '' üye adaylarından birisi olarak fotoğraf arşivimi genişletebilmek ve yeni karelerle karşılaşmak umuduyla kendi imkanlarımla bir tur planladım. '' Netfotoclub '' hedef ve amaçları doğrulusunda katılmak isteyen arkadaşlarında (Tabii ki hafta içi olması sebebiyle iş ve hayat şartları uygun olanlardan...) refakatini umarak renkli ve potansiyeli yüksek bir çalışma olacağını umuyorum.

http://www.havadurumu.com.tr/turkiye/izmir_hava_durumu/

adresinden neredeyse tüm hafta boyunca 16 /Şubat/ 2010 Salı gününü
fotoğraf için en uygun gün olarak tercih ettim.
Hedefim '' İzmir Doğal Hayat Parkı '' na bir fotoğraf ziyareti.

NOT: Bu vesile ile tüm izmir'lilerin sevgilisi olan ve 21 Tem 2007 de 59 yaşında kaybettiğimiz BAHADIR ıda sevgi ve özlemle anmış olalım.

İzmir Doğal Hayat Parkı na ulaşım için Karşıyaka İskele den belediye otobüsü hareket ediyor. Konak iskeleden saat 12:00 vapuru ile karşıya geçmeyi planlıyorum. Şahsen ben yaklaşık saat 11:30 ile 11:45 orada olup, hareket saatine kadar katılımcı olmasını umud ettiğim arkadaşları karşılamayı düşünüyorum...

Bu davetin, buradan okuyan ya da bu faaliyetten şöyle ya da böyle bilgi sahibi olan ve hatta fotoğraf makinesi olan yada olmayan herkese olduğunu belirtmek isterim. Fotoğraf makinesi olmayan olursa ve de hoşlandığı bir kare olursa, rahatlıkla benim makinemi kullanabilir. (Eğer dilerse kendi çektiği fotoğrafları da kendisine iletebilirim.)

Bu faaliyete mümkün olduğunca fazla arkadaşla katılmak umuduyla,
Şimdilik Esenkalın...

Tarih: 14 Şubat 2010, 16:38 - İp: 78.***.**7.193
fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

Merhaba sevgili @martinik nazik davetiniz için teşekkür ederim.

Bu ve benzeri konuları Çarşamba günkü toplantılarımızda netfotograf-İzmir grubu arkadaşlarla beraber karar verelim derim!..

-----------------------------------------------------------------

Bu vesileyle son günlerde grup olarak içinden geçmekte olduğumuz süreç ile ilgili gelinen duruma değinmek istiyorum.

Grup içindeki bütün arkadaşlarımızında kabul edeceği gibi, bizleri bir araya getiren en büyük sebep ortak ilgi alanımız olan fotoğraf. Bu paydada da, ciddi bir özveriyle bir çok arkadaşımız içimizde olmaya gayret gösterdi, göstermeye de devam ediyor. Bu özverilerinden dolayıda tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Çeşitli toplantılarda da dile getirdiğim gibi, bu oluşumun asıl amacı; Zaman içinde çekirdek bir kadro oluşturmak ve bu kadroyla çeşitli faaliyetlere katılabilmek. Netfotograf sitesinden aldığımız güç ilede 14 Ocak 2007'de temelini attığım "netfoto-club" çatısını oluşturmak.

Sahibi olduğum netfotograf sitesindeki demokratik yaklaşımımı, henüz emekleme aşamasında olan netfoto-club/İzmir oluşumunun içinde de aynen korumayı hedeflemekteyim. Çok sesliliğimizin bizi ileri atacak etmenler olmasını temenni ediyorum. Fotoğraf için dostlukların sonuna kadar arkasında olduğumuzu, ancak arkadaş için fotoğrafın bizim misyonumuz olmadığını tekrar üstünden geçerek. Başlangıcımızdan-bugüne desteğini esirgemeyen ve bundan sonrasında da esirgemeyeceğini belirten başta Gündüz beye grubumuz adına teşekkür ederim.

Bu Çarşamba ve her Çarşamba tüm fotoğraf dostlarıyla görüşmek ümidiyle.

Saygılarımla
Fikret Diker

Tarih: 14 Şubat 2010, 20:15 - İp: 78.***.**7.41
martinik
martinik (üye)
Ankara / Meraklı

Sevgili fdiker;
Benim bu tur davetim, Netfoto-club/İzmir adına resmi çağrı değildir.
Sadece kendi planım doğrultusunda hazırlanan bu amatör faaliyete, fotoğraf çekmek için fırsat bekleyenler adına amatör ve bireysel bir davettir.

Tabii ki Netfoto-club/İzmir profesyonel kararlar, Club menfaatleri için toplantı onayıyla alınacaktır...

Tarih: 14 Şubat 2010, 21:05 - İp: 78.***.**7.193
nu35
nu35 (üye)
İzmir / Amatör

Martinik arkadaşımızın fotoğraf gezisi daveti çok hoş, ancak salı iş günü ve ben eğer toplanırsanız o gün aranızda olamayacağım.

Tarih: 14 Şubat 2010, 21:21 - İp: 78.***.**8.129