fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

Netfotoclub - İzmir Toplantıları

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 6 Kasım 2009, 22:25 - İp: 188.***.**3.131
nu35
nu35 (üye)
İzmir / Amatör

Tezinde ve çalışmalarında başarılar diliyorum Dr. Mehmetcim

Tarih: 20 Ocak 2010, 17:58 - İp: 195.***.**9.238
martinik
martinik (üye)
Ankara / Meraklı

GEZİ : 24 Ocak ( Pazar )
-------------------------------------
Çamönü köyü ( Kahvaltı - Fotosohbet )
ŞİRİNCE ( A-B grupları arasındaki fotoğraf yarışması )
Yarışma sonrası ; ( Artemis iç/dış ve Kilise içinde set çalışması )
Dönüş : Ahmet Beyli köyü ( Yorgunluk çayı ve tatlı / Sohbet )
Hava şartlarının elverişsiz olabileceği göz önüne alınarak, Kapalı alanı bol olan ve sıcak içeceklerin çok yakınımızda olduğu bir çekim bölgesi tercih edilmiştir. Bilindiği gibi...Karaburun bölgesi korunaklı değildir, fotoğrafa yeni başlayan ve tam donanımlı olmayan arkadaşlarımız zorluk çekebilirler.
Ayrıca...Kulüp başkanımız Fikret beyin ( Bu hafta sonu ) bir iş seyahati vardır. Uzun ve zorlu parkurumuzu diğer gezimize bırakarak kendisinin de aramızda olmasını sağlayabilir ve çok sıkı çalışmalar yapabiliriz.
Şirince katılımcıları isimlerini ekleyebilirler.

01- Fikret Diker ???
02- Gündüz Polatkan
03- Cahide Polatkan
04- Martin AUSTIN
05-
06-
07-
08-
09-
10-
11-
12-
13-
14-
15-
16-
17-
18-
19-
20-

Yedekler:

01-
02-
03-
04-
05-

................ Bakıyorum, katılım neden zayıf diye düşünerek...

Fikret bey, hareket noktalarını ve saatlerini bildirecektir.

Tarih: 22 Ocak 2010, 00:05 - İp: 78.***.**6.184
fotosafaripro
fotosafaripro (üye)
İzmir / Reklam Fotoğrafçısı

Bay Martin, ben de sizin gibi hiç ara verilmeden gezilerin yapılması taraftarıyım.
Fakat, toplantımızda konuştuğumuz gibi.....Fikret bey İstanbul da. Ayrıca 2 arkadaşımızın da iş seyahatinde olduğunu düşünürsek.....Dr.Mehmet bey nöbette ve bazı arkadaşlarımız da maalesef grip nedeni ile bakımdalar. Bu nedenle sadece bu tur için iptal kararı alındı. Diğer tarihler ( 15 gün ara ile ) inşallah aksamadan devam edecek.
Ben.....Kadir bey, Osman bey, Fikret bey, Siz ve diğer tüm eğitim grubu arkadaşlarımız ile güzel, arkadaşlık bağlarının kuvvetli olduğu bir grup oluşturuldu düşüncesindeyim.
Ayrıca, aramıza dün akşam katılan Mutlu Çağlar beyin de çalışmalarımıza ve foto/sohbetlerimize renk katacağına eminim.
Ben de sağlam ve zor parkurları, ekip çalışmalarını sabırsızlıkla bekliyorum.
Bu nedenle de 7 Şubat ( Pazar ) günü için sıkı bir belgesel programı hazırlıyorum.
-----------------------------------------------------
Ayrıca....Dr.Mehmet bey ve Orhan Yıldız'ı en kısa sürede aramızda görmek istiyoruz.

#fotosafaripro' tarafından 22.01.2010 02:29:31 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Ocak 2010, 02:26 - İp: 195.***.**7.159
martinik
martinik (üye)
Ankara / Meraklı

Havaların durumuna bakılırsa sanırım isabetli bir karar olmuş.

FAkat günübirlik İzmir içi etkinlikler; buna fuarlar, sergiler vs. dahil, kapalı-açık tüm faaliyetlere grup ayrımı yapmaksızın ben katılırım. Grup arkadaşı arayan veya yalnız tura çıkmak istemeyen olursa ben varım ...

Bu arada GÜNDÜZ Bey ekran koruyucuyu çalıştırabildiniz mi ?
Eğer problem halen devam ediyorsa Windows klasörünün içindeki '' NetFotoKulüp-Ces.Al.EK.scr '' dosyasını direkt çalıştırabilirsiniz...

#martinik' tarafından 22.01.2010 14:53:07 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Ocak 2010, 14:51 - İp: 78.***.**0.132
fotosafaripro
fotosafaripro (üye)

Ben, grubumuzla tanıştığım ilk gün.......isteyen her arkadaşımla şehir içi ( gün/tur ) yapabilirim ve fotoğraf çalışabilirim...demiştim. Ayrıca, 15 günde bir yapılan gezilerin, hafta içi bir gün toplantının da fotoğraf eğitimine veya pro fotoğraf çalışmalarına hiçbir şekilde yetmeyeceğini, daha aktif bir program ile çalışılması gerektiğini de.....söylemiştim.
Çalışma programımı açıkladığım zaman...birkaç arkadaş, fotografik bilgiler ile, fotoğrafçılık bilgilerinin ne farklarının olduğunu sormuşlardı...hatta, bir arkadaşım da aynı şey olduklarını iddia etmişti.
Bay Martin, Sizin....Kadir ve Osman beylerin daha aktif fotoğrafçılık yapılması konularındaki hassasiyetinize yanıt ve fotoğrafçı adaylarımıza bilgi olması amacı ile bazı noktalara değinmek istiyorum.
Fotoğrafçı adaylarımızın, toplantılarımıza gelmeleri...onların bu işi, yani fotoğrafçılığı ciddi anlamda düşündüklerini gösterir. Fakat, işin noksan olan veya anlaşılamayan tarafı şudur ki.....toplantılara gelince hiçbir adayımızın köşesine çekilerek etkinliği izlememesi, ( Ben fotoğrafçılığı kendim için yapıyorum ) moduna girmemesi gerekir.
Fotoğrafçılık, sosyal yanımızın ağır basacağı, takım ruhunun ön plana çıkarılarak tamamı ile grup çalışmalarının ön planda tutulması gereken bir sanat dalıdır. Toplantılarımıza katılan tüm adayların, daha aktif olmaları, tüm üyeler ile gündemi paylaşmaları ve ekip/takım ruhunu hissettirmeleri gerekmektedir.
Adaylar, eğitimlerini tamamladıktan sanra.....başarılı olabileceklerini sanıyorlarsa, tekrar köşelerine çekilebilir ve kendileri için fotoğrafçılık yapabilirler.
Ama ben......şimdiye kadar böyle bir örnek görmedim.
Bu yazdıklarım kesinlikle kimseyi tenkid olarak algılanmamalıdır.
Amacım, tüm aday arkadaşlarımı harekete geçirebilmek ve onları tercih ettikleri bu sanat yolunda çok zorlu/zevkli etkinliklerin içine çekebilmektir.
Zaten bir kulüp böyle doğar. Her üyesi amatör veya her üyesi profesyonel hiçbir kulüp yoktur. Bu işin tadı, olması gerekeni.....yeni/eskisi ile, meraklısı/amatörü ile, ustası/profesyoneli ile....bu çarkın içinde olmak ve fotoğraf sanatından hoş sohbet, azami hazı ve zevki alabilmektir.
Benim anlayışıma göre, bu günün acemisi....yarının fotoğraf sanatçısı olacağından, bu gemide her tip yolcunun bulunması ve büyük bir dayanışma içinde hedeflere doğru yol almaları gerekmektedir.
Bilenler ile bilmeyenlerin, ustalar ile acemilerin ve amatörler ile profesyonellerin aynı takım ruhunu paylaşamamış olmaları bir kulüp, bir topluluk için en büyük tehlikedir.
Bunları...kulüp deneyimleri olarak uzun yıllar yaşadığım, etkilerini çok yakından ve derinden hissettiğim için, tüm fotoğrafçı arkadaşlarıma bir foto/nasihat olarak yazıyorum.
Ve...tüm yeni başlayan arkadaşlarımın daha aktif olmalarını, ekip/grup çalışmalarına katılmalarını ve bilgi seviyeleri ( şimdilik ) ne olursa olsun.....takım oyunu oynamalarını rica ediyorum.
Çünkü...bu işin tadı böyle çıkar, verim böyle artar.

Tarih: 22 Ocak 2010, 16:41 - İp: 195.***.**4.119
fotosafaripro
fotosafaripro (üye)

Bir aile büyüğümüz yaşam savaşı veriyor. Bizler, ailesi ve sevenleri olarak yanında bulunmak istiyoruz. O nedenle, bu akşam yapılacak toplantımız için maazeret bildirir....tüm kulüp arkadaşlarımdan özür dilerim.

Tarih: 27 Ocak 2010, 15:56 - İp: 195.***.**3.84
martinik
martinik (üye)
Ankara / Meraklı

Geçmiş Olsun Gündüz Bey !...
Bakalım gelen olur mu olmaz mı bilmem ama, ben bi uğramayı düşünüyorum...

Tarih: 27 Ocak 2010, 17:10 - İp: 78.***.**0.118
nu35
nu35 (üye)
İzmir / Amatör

Geçmiş olsun Gündüz bey. Bende çok şiddetli nezleyim burnum ışık hızında akıyor,Hapşuruklarımsa tufan yaratıyor bu nedenle bu akşam benide mazur görün.Sizlere iyi toplantılar.

Tarih: 27 Ocak 2010, 17:42 - İp: 195.***.**9.238
merkaleli
merkaleli (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

geçmiş olsun nur.

#merkaleli' tarafından 27.01.2010 18:04:42 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Ocak 2010, 18:03 - İp: 88.***.**0.195
martinik
martinik (üye)
Ankara / Meraklı

Geçmiş olsun Nu-35

Tarih: 28 Ocak 2010, 00:33 - İp: 78.***.**1.50