orhanabin
orhanabin (üye)
Isparta / Haber Fotoğrafçısı

Stüdyo Fotoğrafçıları (komik Hikaye

TÜM STÜDYO FOTOĞRAFÇI ARKADAŞLARIN STÜDYOSUNDA OLAN TRAJİ KOMİK HİKAYELERİNİ LÜTFEN BURAYA YAZSIN
PAYLAŞIM SADECE BİLGİ ALIŞ-VERİŞİ DEĞİL İÇİMİZDEKİ
ORTAMIN HERKESE AÇILMASIDIR

Tarih: 13 Ocak 2008, 16:40 - İp: 78.***.**6.129
fotoasli
fotoasli (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

#fotoasli' tarafından 17.04.2008 20:21:29 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Ocak 2008, 18:09 - İp: 78.***.**0.232
fotomumin
fotomumin (üye)
Afyonkarahisar / Stüdyo Fotoğrafçısı

60 yaşlarda bir teyzemin veikalık fotoğrafını çekecektim teyze basındaki örtüsünü afyonda yazma veya yemeni derler cenesini kapatacak sekilde örtmüş teyze ceneni açarmısın dedim teyzem agzını kocaman açtı sanki bademcik muayenesindeki gibi karnlık odada dakikalarca güldüm . inanın en zor çektiğim fotoğrafımdı.

Tarih: 8 Mart 2008, 14:39 - İp: 78.***.**5.195
fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

Darfilm'de çalıştığım dönemler. Firmanın, siyah koruma kağıdı kampanyası* adı altında müşterisini hem kontrol edici hemde teşvik edici bir uygulaması var. Gönderilen broşürlerde de "Siyah koruma kağıtlarınızı bankamıza yatırın" şeklinde bir ibare kullanıyor.

Birgün stüdyocu bir arkadaş firmayı arıyor:

"Evladım bizim buraları küçük yerler... Siyah koruma kağıdı bankası yok... Bu kağıtları Ziraat Bankasına yatırsam olur mu?" diyor.

Yine bu siyah koruma kağıdıyla ilgili olarak direk benim yaşadığım bir olay var (aslında birden çokta en çok hoşuma gidenlerden biri bu)

Eylül ayı filan... İzmir ofisinde oturuyorum telefon çaldı.
Ben: Darfilm!
Std: (bayan sesi) İyi günler ben ..... yerden stüdyo ....
Ben: İyi günler. Nasıl yardımcı olabilirim.
Std: Benim elimde ... kadar siyah koruma kağıdı var. Bugün kağıtları bankaya göndersem yılbaşına kadar kaç tane olur.
Ben: Nasıl... Anlamadım...
Std: Faiz vermiyormusunuz?
Ben:

Tarih: 8 Mart 2008, 15:49 - İp: 88.***.**5.36
snapshot
snapshot (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

aslında birçok meslekteki gibi bizim mesleğimizdede çok komik hikayeker başımıza geliyor bendende bir tane aslında sinir bozucu ama anlatirken gülüyorum...
vesikalık çekmek için tüm hazirliklari tamamlıyorum herşey tmm artık deklanjöre basıcam ama bidakka ne farkediyorum tepe ışışğ biraz önde hemen (müşteriden sabit kalmnasini rica edip 2sn ye içinde tepeışığını ayarlıyorum)tabi modelimiz kafayı yukari kaldirmiş ne yaptiğimi izliyor bütün poz alt üst olmuş...bu duruma başta çok sinirleniyorum ama sonradanda epey gülüyorum fotoğrafçı arkadaşlarlada paylaştığımda hemen hemen hepsinin başına gelen bi olay olduğunun kanısına varıyorum...

Tarih: 8 Mart 2008, 19:54 - İp: 88.***.**3.47
ufukguler
ufukguler (üye)
Kırklareli / Profesyonel Fotoğrafçı

slm arkadaşlar bir tanede ben anlatayım müşterim rusyada çalışıyormuş orada bi türk düğününe gitmiş cep tlf ile kamera çekmiş fakat tlf yan tuttuğu için görüntü yan oynuyor ben bunu müşteriye verirken izah ettim yanlış tutmuşsunuz tlf görüntünüz yan oynuyor peki bana müşterinin cevabı olsun vcd yi yan koyarım düzelir inanamazsınız 1 hafta aklıma geldikce güldüm (müşteri karadenizli )sözüm meclisten dışarı arkadaşlar

Tarih: 9 Mart 2008, 11:00 - İp: 81.***.**6.18
snapshot
snapshot (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

bluetooth ile aktarma yapildi siparişi aldim müşteriye fiş yazıcam akşam teslim edeceğimi söyledim
isim ne yazalım abi dedim
cevap: xmen
ben:koptum )))
bu arada müşterim telefondaki bluetooth ismini söylüyormuş

Tarih: 9 Mart 2008, 12:27 - İp: 88.***.**8.30
wolkan16
wolkan16 (üye)
Bursa / Firma

Bir bayan geldi vesikalık fotoğraf çektirmek istediğini söyledi bende stüdyoya aldım hazırlandı ve çekime başladım 6-7 poz çekim yaptım ve birini beğendi gitti almaya geldiğinde fotoğrafa bi baktı ve beğenmediğini söyledi tabi o kadar uğraştıktan sonra ben çok bozulmuştum ve hemen cevabı yapıştırdım.
Hanımefendi fotoğrafınız sizden daha güzel çıkmış
Çok bozuldu parasını ödeyip fotoğrafları aldı ve gitti...
Şidi çok iyi bir müşterim ve ara sıra o gerginliği hatırlayıp gülüyoruz

Tarih: 20 Nisan 2008, 16:01 - İp: 88.***.**1.125
fotonevzat
fotonevzat (üye)
Uşak / Firma

1 yıl kadar önce entarasan bir tip studyoya girdi bi acayıp havalar kimseyle konuşmuyo surat asıkmı asık adam bize resmen miroğlu havası atıyo dedım fotoğrafları çektım dişarda isim istedim adam nedese beyenırsınız yusuf miroğlu ben koptum tabii oda fark ettı biz merakla fotoğrafları almaya gelmesını beklıyoruz kendı gelmedı bı kız geldi kız yusuf mir oğlunun fotoğraflarını verirmisiniz dedi biz tam mor olduğumuzu duşunduğumuz anda kız bombayı patlattı ya bu bizim salak kendini yusuf miroğlu sanıyo bak burayada yazdırmış

Tarih: 26 Nisan 2008, 09:52 - İp: 88.***.**5.233
by_kosta
by_kosta (üye)
Edirne / Stüdyo Fotoğrafçısı

Bu güzel enteresan hikayelere bende birkaç cimle eklemek isterim poloroid' in revaşta olduğu dönemlerdi hatta belki hatırlayanınız vardır 4 adet dizilmiş manken resimlerini dükkanlarımıza asardık ustam bir bayana poloroid çekti malumunuz poloroid' ler biraz kötü çıkıyor neyse hazırladık verdik müşteri şöyle bir baktı fotografına ve ama ben neden o manken gibi çıkmadım dedi ustam hemen lafı yerleştirdi zaten :D o bir manken aranızdaki fark budur...

Tarih: 3 Mayıs 2008, 11:06 - İp: 78.***.**2.75
leoparis
leoparis (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

belkide bundan 10 yıl önce kadar leicaların tutulduğu bi dönem..
müşteri filmden spariş yapıcak.elinde negativlerle geldi.filmlere baktım çok ilginç.salkım saçak iplikler vede rengarek.filmlerin kenarlarındaki boşluklardan geçirilmiş sırayla bağlanmış iplikler.
adam hiç bozuntuya vermeden sıralamaya başladı.
ustam kırmızı renkli olanlar 3 er..beyazlar 2 şer yeşiller 1er...vs
yuh dedim yani rakamları görmedinmi be adam:D:D:D

Tarih: 13 Mayıs 2008, 12:03 - İp: 78.***.**3.94