orhanabin
orhanabin (üye)
Isparta / Haber Fotoğrafçısı

Stüdyo Fotoğrafçıları (komik Hikaye

TÜM STÜDYO FOTOĞRAFÇI ARKADAŞLARIN STÜDYOSUNDA OLAN TRAJİ KOMİK HİKAYELERİNİ LÜTFEN BURAYA YAZSIN
PAYLAŞIM SADECE BİLGİ ALIŞ-VERİŞİ DEĞİL İÇİMİZDEKİ
ORTAMIN HERKESE AÇILMASIDIR

Tarih: 13 Ocak 2008, 16:40 - İp: 78.***.**6.129
solar uydu
solar uydu (üye)
İstanbul / Amatör

Mevsim kış.. vesikalık çekimi için müşteriyi stüdyoya aldık....hazır olduğunu söyledi..tmm..kalfa studyoya girdi..girmesiyle kendini dışarı atması bir oldu..çıktı dükkanın önünde gülmekten kendini yerlere atıyor..bunu gören çıraklar stüdyoya giriyor...ve stüdyodan dışarı çıkan kendini dükkan önüne atıyor..hep birlikte gülmekten kırılıyorlar...
Haliyle meraklandım...Ve benim de stüdyoya girmemle çıkmam bir oldu.. meğer adam boğazlı kazağa takmış gravatı...
-------------------------------------------------------------------------------

geçenlerde de birisi hüzünlü portre çektirmek istedi..cep tel.nundan açtı acıklı müzikler....gözlerini hüzünlü hüzünlü yaptı...çektik ..fazla büyük olmasınmış....10x15 bastık...verdik.....ayrılık durumlarımı falan dedik...yok dedi..kimlikte kullanacağım.....

Tarih: 29 Temmuz 2008, 15:21 - İp: 88.***.**6.134
muratt07
muratt07 (üye)
Antalya / Stüdyo Fotoğrafçısı

gelin damat fotoğraflarını çektik damatta para yok ay başında versem olurmu dedi verdik tam bir yıl geçti getirmedi yolda karşılaştık altında sıfır bisiklet vardı bisikleti versem olurmu dedi olur dedim bisiklete bindim gittim

Tarih: 9 Ağustos 2008, 14:56 - İp: 88.***.**7.234
fotoibrahi
fotoibrahi (üye)
Kocaeli / Stüdyo Fotoğrafçısı

bizim karanlık oda döneminden bir ağabeyimiz öğrencilik yıllarında bizim karanlık odamızı kullanırdı, öğrenciye yardıcı olmak için baba izin vermişti ekipğmanları kullanmaya (şimdik öğretmen) fotoğrafçılık bölümüne giren yeni öğrencilerden ikisi kesik kutuda 15x21 ya da 18x24 kart alırlar bir güzel de aydınlık yerde paylaşırlar 50 adet sana 50 adet bana.... tabi fotoğraflar baskıda mayhoşşşş... siyahhhh...

normal de 120'lik filmleri yırtmak zor olur... bilen bilir... karanlık oda da sünnet fotoğraflarını 13x18 baskı yaptıktan sonra filmi atık test kartların arasına koymuşum farkonda değilim... ondan sonra baskı bitince de atık kartları yırttım... adamda fotoyu beğenmiş 30x40 istiyor... ara tara film yok... birde bakarız ki film ortadan ikiye bölünmüş farkında bile değilim...

ilk defa kamera çekimi yapacağım... usta ile gittim... benim için çok önemli bir andı ve kamera benim gözümde çok mühim bir olaydı .... usta çekimin yarısında bana kamerayı verir ve der git evin içindeki insanları yavaş yavaş kameraya al... bende gezerken kameranın ön kapağını kapatmışım ara duraksadığım bir yerde...
koşa koşa giderim ustaya usta bu çalışmıyor diye .... az gülmemişti bana.....

filmli makinaların olduğu dönemler....

müşteri bizim bayan elemana amatör film verecektir...

Filmin ucundan tutar sonuna kadar çıkarır....

yahu der siz bu filmden fotoğrafalrı nasıl görüyorsunuz bişi

göremiyorum.... der ....

Anlat anlat bitmez...................

Tarih: 16 Ağustos 2008, 18:53 - İp: 88.***.**9.86
emre1789
emre1789 (üye)
Manisa / Profesyonel Fotoğrafçı

sabah saatlerinde dükkanın bulunduğu yer itibariyle müşterilerden aldığımız sabit 2 soru...
1.. evladım vezneler ne zaman açılacak (yan tarafta atm var ondan)
2.. arkadaşım kelle çorbası varmı? ( ne alakaysa anlamadım )

Tarih: 7 Eylül 2008, 01:34 - İp: 88.***.**4.248
fotovolkan
fotovolkan (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

çok güzel hikayeleriniz varmış; bende aklıma geleni anlatıyım ...
1995 senesiydi dükkanı tadilat yapmış 20 tane vesikalık 10 tanede gelin fonu almıştık resim çektirmeye gelen müşterilerimize fonları teker teker gösterip hangisini beğendiyse onda çekiyorduk tabi bu iş hoşumuza gidiyordu
Derken iki tane üniversite öğrencisi bayan geldi vesikalık çektireceklerini söylediler hazırlanmaları için stüdyoya aldım 10 dakika sonra zili çalıp beni çağırdılar .Ben büyük bir gururla fonları teker teker göstermeye başladım ilkinde karar veremediler ikincide kafaları iyice karıştı üçüncüde iyice çorbaladılar Ben 60 tane vesikalık perdesini indirip kaldırmaktan yorulmuş ve usanmıştım kızlarda halime acımış olucaklarki hemen bir tane fonu gösterip bunu istiyorum dedi...
Bende cevap verdim .Paketmi yapıyım burdamı giyiceksiniz

Tarih: 11 Eylül 2008, 20:51 - İp: 88.***.**3.43
ebru_13
ebru_13 (üye)
Bitlis / Reklam Fotoğrafçısı

bizim laburatuvar ilçede arka bölümde baskı yapıyordum ön taraftada yeğenimi bıraktım müşteri gelirse beni çağırmasını istedim . yeğenimde ön tarafta maç izliyor. aradan bir saat geçmiştiki müşteri geldi. beni çağırdı . fotğraf çekecekmiş bendde studyu ya girmesini istedim adamın girmesiyle çıkmasıyla bir oldu içerde inek olduğunu söyledi . bende şaka yaptığınıu zanetim içeriye baktığımda gerçekten inek studyuda.
bide oraları pisletmiş .işte böyle bir hikaye

Tarih: 12 Eylül 2008, 12:22 - İp: 88.***.**3.200
girenizli
girenizli (üye)
Denizli / Stüdyo Fotoğrafçısı

bundan 3 4 yıl öncesiydi.bir bayan ikide bay vsk lık resim için stüdyoyo geldi.hazırlanması için stüdyoya aıldım.sadece bayan girdi,3 dakika 5 dakika içerden ses seda yok.malum hazırolunca haber verinderiz.on dakika oldu ses seda yok
kapıyı çalarak içeriye girdim.bayan taburde öyle oturuyor.hazırmısınız dedim kafa salladı.ben flaşları hazırlayıp tam çekecem hafif gümlseyin.oda ne bayan başladı ağlamaya.hayırdır ne oldu?siz zoraki biriyle evlendirende bakalım gülemseye biliyormusun.ne yapacağımı şaşırdım.

Tarih: 13 Eylül 2008, 17:45 - İp: 88.***.**3.194
mudof
mudof (üye)
İçel / Profesyonel Fotoğrafçı

5 6 yıl oldu bi pazar gün dükkanın önüne gelin arabası durdu bizde malum stüdyoyu hazırladık önce damat arkasından gelin bi baktım bi gelindaha şaşırdım damada sordum iki düğünmü var ben sandım iki kardeş aynı gün evleniyor adam demesinmi ikiside benim hanım. valla şaşkınlıkla iki geline bi damat cektik

Tarih: 21 Eylül 2008, 15:15 - İp: 88.***.**9.82
arbanni
arbanni (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

sanırım 4-5 yıl eveli bir pazar gunu universite kayıt donemi
işlerin patlama yaptıgı bır zamanda yaklasık dukanda 14-15 musteri napcagımı sasirmis durumdayım baskımı yapsam
studyoda fotografmı ceksem yada bır musteriile mi ilgilensem
o ara sevgılı dogu kokenli sevımli bir arkadasımız iceri girdi
filmi kutusundan cıkarmıs evde sıcaksuda yıkamıs ve ben bunun banyosunu yaptırdım sizde basın dedi bende biraz muzip bir sekilde eldemi makinadamı yıkadınız dedim adam elde abey dedi makınada olmasilazımdı dedim bu film cikmaz
oda tamam abey dedi giti ....

Tarih: 5 Ekim 2008, 12:44 - İp: 88.***.**9.71
fotoibrahi
fotoibrahi (üye)
Kocaeli / Stüdyo Fotoğrafçısı

işlerin yoğun olduğu benim de toy olduğum zamanlar...

o çok bilmiş müşteri lerden biri vesika çekilecektir... amcamı biraz kızdırır... birde bakar ki vatandaş kıravatı gömleğin yakasına değilde boğazına yakanın altına takmış... çekti vesikayı birde adama oylecene verdik....

öylecene gitti..

Tarih: 30 Ekim 2008, 12:07 - İp: 88.***.**6.73