orhanabin
orhanabin (üye)
Isparta / Haber Fotoğrafçısı

Stüdyo Fotoğrafçıları (komik Hikaye

TÜM STÜDYO FOTOĞRAFÇI ARKADAŞLARIN STÜDYOSUNDA OLAN TRAJİ KOMİK HİKAYELERİNİ LÜTFEN BURAYA YAZSIN
PAYLAŞIM SADECE BİLGİ ALIŞ-VERİŞİ DEĞİL İÇİMİZDEKİ
ORTAMIN HERKESE AÇILMASIDIR

Tarih: 13 Ocak 2008, 16:40 - İp: 78.***.**6.129
gokhan32
gokhan32 (üye)
Tokat / Stüdyo Fotoğrafçısı

karanlık odada amatör baskı yapıyordum yanımdada yeğenim vardı bana dediki amca dedi karanlıkta nasıl baskı yapıyorsun diye sordu bende el alışkanlığı olduğunu söyledim sonra dediki benim ne yaptığımı görebiliyormusun dedi.bende o an kutunun kapağını kapattım ve lambayı açtım bide ne göreyim bana çevrilmiş bi el hareketi ve çok şaşırdı kızardı ve gülüştük ,

#gokhan32' tarafından 12.11.2008 12:39:52 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Kasım 2008, 12:30 - İp: 78.***.**4.209
erkan02
erkan02 (üye)
Adıyaman / Stüdyo Fotoğrafçısı

ßir Hafta Sonu Abim ile Bi Dugun fotografi Cektik Ve Cekim bittikten sonra Abim bi Makbuz Kesip Damadın ismini Ve soy ismini Sordu Adam .... Tuzcu Dedi Bizimki de Oradan Soylemez mi ...TURŞU MU diye o Zaman Gulmekten Oldum Ve Halende aklima geldiginde ve abimle konustugumuzda o damat aklimiza geliyor ve basliyoruz gulmeye....

Tarih: 12 Kasım 2008, 12:39 - İp: 78.***.**7.123
yasino
yasino (üye)
Adıyaman / Stüdyo Fotoğrafçısı

bi gün düğün fotoğrafları seçtiriyorum gelin damat yok damadın annesi ve erkek kardeşi seçmeye gelmiş seçtirdim fiyatları söyledim çok pahalı dediler bende anlattım bunların işçiliği var rutuşu tasarımı filan kadın demezmi bizimkiler Allahtan Rutuşlu rutuş atmayın diye...

Tarih: 28 Kasım 2008, 22:38 - İp: 88.***.**0.81
cagrican
cagrican (üye)
Konya / Stüdyo Fotoğrafçısı

ya bunlar birşey mi anlatayımda gülün biraz
2 sene önce falan 17-18 yaşlarında bi çocuk elinde yanık bi film le geldi
ben ne olacak bu diye sordum abi ben bunu yıkadım ama hiçbirşey görünmedi sadece koku çıktı demezmi. artık gerisini siz düşünün...

Tarih: 18 Aralık 2008, 01:13 - İp: 78.***.**0.124
enggirdek
enggirdek (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Bende 2 yıl önce bir müşterim geldi , müşteri dayım oluyor neyse. benden bir vize birde pasaport resmi istedi bende çektim vize fotoğarfının arkası beyaz dedim öyle istiyorlar dedim pasaport ise mavi arka fonu dedim bizim dayı naptı fotoğarfların ikisininde aarkasın çevirdi ''e bunların ikiside beyaz arkalalı dedi'' bende ayıp olmasın diye gülemedim oanda ama gittikten sonra baya bi güldüm....

Tarih: 18 Aralık 2008, 12:24 - İp: 88.***.**0.69
mavzerturk
mavzerturk (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

6 ay kadar önce bi müşteri geldi vesikalık çekinecek tabi aldım stüdyoya buyrun oturun dedim adam aldı tabureyi gitti 3 metre ilerdeki flaşın dibine koydu sanki kamera oradaymış gibi kafasını flaşa doğru uzattı :D

gene vesikalık için 50 yaşlarında bi teyze stüdyoya çıktık başörtüsünü düzeltiyor
düzeltmesi bitti tabureye oturdu ama yüzü fona dönük oturdu ben gülmekten geberiyodum az kalsın dedim teyze bana doğru dönün isterseniss :D

gene vesikalık macerası müşteri geldi oturdu tabureye neyse dedim biras gülümseyin adam beni ısıracakmış gibi dişlerini gösterdi :D

Tarih: 24 Aralık 2008, 00:01 - İp: 81.***.**5.120
jacckjacck
jacckjacck (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

2ay once vesikalık çekimi için bı bayan geldı. Studyoya girdik. Koltuga buyur ettım.oturdu. ben; hanımefendı bıraz sola donermısınız dedım. kadın koltugu kaldırıp sola çektı. Çekip kaldırmasıyla yere serılmesı bır oldu zaten. koltugun bacagının azızlıgıne ugradı. Sonuçta musterı . Başını aşagı ey dedıgımde kamburunu çıkaran. Abi sen bluetooht unu aç ben eve gıdınce sana fotograf yollayacam dıyenler

Tarih: 4 Kasım 2009, 01:58 - İp: 88.***.**7.212
orhanabin
orhanabin (üye)

bunları okumaktan gülme krizine giriyorum.konuyu ben açtım ama bi kaç hikayede benden olsun

cumartesi günü askerler çarşıya çıkmış sene 1999 dijital yok atölye makinasıyla çekim yapıyoruz,nişanlımın resmini kalbin içinde istiyorum dedi,bende hazırlamış olduğum yanık fotoğraf kağıdından kalp şablonu çıkardım onun içine koyup ilk önce askeri sonrada fotoğrafın çekimini atölye makinasında yapıcam.ben nişanlısının fotoğrafını kalbin içine hazırladım askere tabureye otur dedim,bir baktım asker tabureyi hazırladığım şablon kalbin yanına koyup bir de kafayı nişanlısının fotoğrafının yanına uzatmazmı o anda koptum.

sene 2000 yine bir asker dijital yok atölye makinasından gölgeli fotoğraf çekicem tabi arka fon siyah olması gerekiyor.asker demezmi bana abi bu arkada ki ekran siyah ben başka ekran istiyorum diye,bende o an koptum ekranı r.t.k karartmiş dedim

Tarih: 18 Aralık 2012, 12:43 - İp: 193.***.**4.154
orhanabin
orhanabin (üye)

yine bir tatil günü gelin geldi.gelin 30 ,32 yaşlarında birde bi adam var yanında yaşlı baya damat bey arabayı park etmeyemi gitti,gelicekmi dedik,adam ne dese iyi, damat benimmmmm

Tarih: 18 Aralık 2012, 12:45 - İp: 193.***.**4.154
rentner
rentner (üye)
Almanya / Amatör

Yahu bundan 6 ay evvel şu olayı yaşadım.
Muğla ilinin bir kasaba'sındaki Foto stüdyo sahibi ,bana iyi bir Fot.Mak. lazım dedi bende tamam dedim sana benim yedek
kamerayı vereyim dedim ve kamerayı arabadan getirdim ve üzerindeki obj. sigma 18-50mm bir resmini çektim( 50mm )
resme baktı v Bu kamera bana yaramaz dedi.Nedenini sordum, ve cevabı ,bu mak. OVAL çekiyor dedi..
Ben hiç cevab vermeden karşımda duran takvimin kareli resmini çekip ona gösterdim bakarmısın burda sen hiç bir Ovallık
görüyormusun diye sorunca cevap vermedi. İşte o zaman cevabı ben verdim, ulan burda Oval olan bir sen varsın dedim.
Adam tombul yanaklarıda ağzı dolu sincap gibi .
Ya işte böyle Sonuçta Diğer komik hikayelerinde anılan müşteri tiplemesine böyle stüdyo fotoğrafçısı.
Diğer bir tanımlma tencere-kapak misali.
Ha vereceğim kamera da olympus E 510 du.

Tarih: 18 Aralık 2012, 15:16 - İp: 79.***.**4.143