onuruzmez
onuruzmez (üye)
Kocaeli / Amatör

Gercek Siyah Beyazcılar

merhaba arkadaslar genellıkle dıgıtal kullanıcıların hakım oldugu bır sıtede karanlık oda kullanarak sıyah beyaz fotografa ılgı duyan arkadaslar var mı ? Onlarla ıletısım kurmak benım ıcın cok buyuk bır zevk olacaktır ... sımdıden teskkurler ...

Tarih: 11 Ağustos 2004, 01:56 - İp: yok
onuruzmez
onuruzmez (üye)
Kocaeli / Amatör

karanlık odanın kokusunu aldıktan sonra ondan vazgecmek cok daha zor olacagına emınım ... ılk olarak kullandıgın fılmı uzun sure bend kullandım cok ıyıo bır fılm oldugunu dusunuyorum .. mutlaka sylemıslerdır ama bende soyleyeyım fılmı makınaya gercek degerınden bır kademe dusuk okutursan daha ıyı sonuclar alırsın ... yaz aylarında bu ıkı kademe dahı olabılır .... yanı 400 asa 200 asa yazın 125 asa okutabılırsın . agrandizor kısmına gelınce sırkecıden ya da fotograf sıtelerının ıkıncı el bolumlerınde bır suru ılan oluyor ıyı seyler cıkabılır oradan sıklıkla takıp edebılırsın ... bunun dısında agrandızorun en onemlı parcası optık kısmı orasının tremız olmasına ve mantarının az olmasına dıkkat et ... bunun dısında baska sormak ıstedıgın seyler olursa beklıyorum ... bol fotograflı gunler ...

Tarih: 7 Eylül 2004, 13:22 - İp: yok
onuruzmez
onuruzmez (üye)
Kocaeli / Amatör

ıstedıklerını dusunenılırler hakkımızda antkacılar gerı kafalılar teknoloji fakirleri .... onlar anlayamazlar karanlık odanın tadını alsalar zaten hemen bırakırlar belkıellerındkı dıgıtallerı ama benı kaygılandıran bır olay varr fotograf artık cep telefonlarına kadar ındırgendı ınsanlar basit bır ugras olarak algılıyorlar fotografı bu benı uzuyor...

Tarih: 10 Eylül 2004, 16:52 - İp: yok
men_de_res
men_de_res (üye)
İstanbul / Meraklı

benim fotoğrafa merakım karanlık odayla başladı siyah beyaz çekmeyi tercih ediyorum genelde başka bir duygu katıyor resmime bir kere karanlık odafa kendiresimlerimi basma imkanım oldu yarım saat gibi geçirdiğim zaman tam tamına 5 saat miş zaman akıp geçiyor o büyülü odada resme kata biecekleriniz karanlık odada devam ediyor bir negatifin üstüne lifli bir doku koyarak müthiş şeyler yapa biliyorsunuz pozlama hataları giderilebiliyor tek kelime ile SİYAH BEYAZ fotoğraf tam bir sanattır

Tarih: 22 Eylül 2004, 22:53 - İp: yok
foxmulder
foxmulder (üye)
İstanbul / Amatör

evde siyah-beyaz film banyosu ile ilgili geniş bilgiyi nerden bulabilirim, maliyeti ne kadardır. yardımcı olursanız sevinirim...

Tarih: 11 Ekim 2004, 19:11 - İp: yok
onuruzmez
onuruzmez (üye)
Kocaeli / Amatör

ban maıl adresınızı bıldırırısenız sıze ayrıntılı nır bılgı verebılırım bu konuda ...

Tarih: 11 Ekim 2004, 20:31 - İp: yok
ulas
ulas (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

merhaba adü-fotograf toplulugunu arkadaslarımla kurdugumuzdan beri ( 3 yil) karanlık odayla aramda korkunc bir bag olustu. sergi zamanları sabah gün dogumuna kadar siyah beyaz fotograflarımızı basıyoruz. korkunc bir zevk . karanlık odaya girdiğimde zaman kavramı yitip gidiyor sadece negatifleriniz, agrandizörünüz ve kimyasallarınız. fotograla ugrasan erkesin bu zevki tatmasını öneririm.

Tarih: 2 Ocak 2005, 17:38 - İp: yok
muratimo
muratimo (üye)
Adana / Meraklı

Sayın onuruzmez
Siyah beyaz banyolarımda kodak d76 kullanıyorun. Bu arada fuji NEOPAN 400 film kullanarak portre çalışmak istiyorum. d76 yerine fujinin orijinal formulünü kullanmak daha iyi sonuç vermezmi? bunu denemek istiyorum. fakat orijinal formulü bulmak imkanım yok. Yoksa d76 yı biraz zorlayarak daha detaylı bir gri tonlaması elde edebilirmiyim.
selamlar kolay gelsin

Tarih: 5 Ocak 2005, 10:24 - İp: yok
crussor
crussor (üye)
İstanbul / Meraklı

Gercek Siyah Beyazcılar

Şey arkadaşlar ben de Beşiktaşlıyım. Yani hep Beşiktaşlı kalacağım. Sonuna kadar.
Siyah-şık şık şık, Beyaz-şık şık şık. Siyah-şık şık--... Ya ne var ya. Ne oldu ne kaş göz hareketi yapıyorsunuz? Ne fotografı? Aaaaa siz siyah beyaz fotograf ... Ya kusuruma bakmayın ben yanlış anlamışım...
Şaka be, kızmayın hemen.

Tarih: 6 Ocak 2005, 11:26 - İp: yok
lostdream
lostdream (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar merhaba,
Ben henüz Fotografla ilgilenmeye başladım ve amatör olarak Siyah beyaz çalışmak istiyorum ... bu konuda neler yapmalıyım ... Ayrıca ne tür bir makina ile çalışmalıyım ???

[email protected] ( Msn'e eklenebiliyor )

#lostdream' tarafından 19.01.2005 15:28:42 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Ocak 2005, 15:26 - İp: yok
seckint
seckint (üye)
Ankara / Meraklı

siyah beyaz rus yapımı bir agrandizörüm var banyo küveti banyo fiksasyon kabı fln herşey var. meraklıysanız satabilirim... [email protected]

Tarih: 26 Ocak 2005, 16:02 - İp: yok