onuruzmez
onuruzmez (üye)
Kocaeli / Amatör

Gercek Siyah Beyazcılar

merhaba arkadaslar genellıkle dıgıtal kullanıcıların hakım oldugu bır sıtede karanlık oda kullanarak sıyah beyaz fotografa ılgı duyan arkadaslar var mı ? Onlarla ıletısım kurmak benım ıcın cok buyuk bır zevk olacaktır ... sımdıden teskkurler ...

Tarih: 11 Ağustos 2004, 01:56 - İp: yok
arııı
arııı (üye)
İstanbul / Amatör

Ben de cok istiyorum karanlık oda çalışmalarına katılmayı ama ne yazık ki ne okul da ne de dışarıda başka bir kursa gidemedim zaman bulamamamdan dolayı. Dedğiniz gibi siyah beyaz baskı yapmadam karanlık odanın kokusunu almadan kimse gercekten fotograf cekmenin anlamının anlayamazmış gibi geliyor.Durun bakalım bana ne zaman kısmet olacak???

Tarih: 1 Aralık 2005, 09:38 - İp: 62.***.**8.182
esraizmir
esraizmir (üye)
İzmir / Amatör

sonunda bu hafta karanlik odaya giricem cok sabirsizim bi de acaib heycanliyim.. var midir acaba tavsiye etceinis bisi ya da sunu da bil ole gir karanlik odaya diceinis bisi acaba?

Tarih: 8 Şubat 2006, 18:49 - İp: 81.***.**8.207
flassv
flassv (editör)
Afyonkarahisar / Haber Fotoğrafçısı

karanlık odanın kokusunu burnuna cekmeyen havasını hissetmeyen onu hisedemez ötesi yok yamak lazım

Tarih: 11 Şubat 2006, 15:48 - İp: 85.***.**6.165
mikrofilm
mikrofilm (üye)
İstanbul / Amatör

merhaba..bu sitede emeği geçenlere çok teşekkürler..siyah-beyazcılardan biri de benim..geç ama çok farklı başladım..arşivciyim diyelim..eski dokümanları büyük-ayaklı-analog makinelerle filme alıyorum..
30 metrelik filmleri rılo halinde banyo edebilen bir banyo makinesi kullanıyorum..film önce developer,ara yıkama,fixer ve so yıkamasan geçip sıcak havayla kurutuluyor..kullanılan filmler 16mm. ve 35mm.Ama kenarları delikli değil..tanışalım ilgilenen arkadaşlarla..yardımlaşalım..hoşçakalın..

Tarih: 14 Şubat 2006, 15:31 - İp: 85.***.**7.187
enginerg
enginerg (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

elbette var. siyah beyazcılar, dijitalcilere pabuç falan bırakmaz. ben yıllarca kimyasal koklamışım, 2 günlük ccd sensörler beni esir alamaz.

öyleki kalite olarak ta tatmin edemez.

saygı ve sevgilerimle biz kırk değil, çok kişiyiz, birbirimizi biliriz.

problemin olursa buradayız.

Tarih: 19 Şubat 2006, 11:22 - İp: 88.***.**1.116
kan_ki
kan_ki (üye)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

slm arkadaş lar siyah beyaz benim herşeyim hele bide belgesdel çekiyo isem benim için zaman durur.herkeze hoş sohbet ler

Tarih: 4 Haziran 2006, 13:01 - İp: 85.***.**9.125
senanuryg
senanuryg (üye)
İstanbul / Amatör

karanlık odayı bu hafta taddım cıkmak istemedim bitsin istemedim ... harika bi duygu

Tarih: 31 Temmuz 2006, 23:50 - İp: 85.***.**8.240
kan_ki
kan_ki (üye)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

karanlık odada sarhoş oluyorum

Tarih: 18 Ocak 2007, 18:02 - İp: 81.***.**6.43
mucteba123
mucteba123 (üye)
Amasya / Stüdyo Fotoğrafçısı

Tarih: 24 Mart 2007, 15:42 - İp: 88.***.**6.153
adem yener
adem yener (üye)
İstanbul / Amatör

benim fotografa ilgim ve merakım digital ile başladı daha sonra yaklaşık 8-9 ay fotograf çektikten sonra anologa geçtim ve iyiki de böyle bir karar vermişim hiçde pişman değilim anologun bana verdiği haz'ı kelimeler anlatamaz.sonra ki günlerde hele birde siyah beyaz çekimlere geçince işte o zaman daha iyi anladım fotograf çekmeyi(bu işi zevki nerde diye) daha sonraları karanlık odayı öğrendim az çok kendi baskılarımı yapıyorum ve genelde de siyah beyaz çalışıyorum ancak benim karanlık odada daha bir çok tecrübeye ihtiyacım var.birde nedeni bilinmez karanlık odayı özlüyorum orda baskı yapamadıgım günler hep içimde uhte olarak kalıyor ve özlüyorum.

şuana kadar siyah beyaz film olarak piyasadaki hemen hemen tüm filmleri denedim ve ilford'un iyi olduguna karar verdim ancak ben kodak t-max kullanıyorum çünkü ılforddan aşağı kalır yanı da yok kadak t-max'ın...

Tarih: 26 Mart 2007, 13:23 - İp: 85.***.**0.116