onuruzmez
onuruzmez (üye)
Kocaeli / Amatör

Gercek Siyah Beyazcılar

merhaba arkadaslar genellıkle dıgıtal kullanıcıların hakım oldugu bır sıtede karanlık oda kullanarak sıyah beyaz fotografa ılgı duyan arkadaslar var mı ? Onlarla ıletısım kurmak benım ıcın cok buyuk bır zevk olacaktır ... sımdıden teskkurler ...

Tarih: 11 Ağustos 2004, 01:56 - İp: yok
mor-yel
mor-yel (üye)
İzmir / Amatör

sıyah beyaz MORYEL DEN SELAM karanlık odanın kokusunu bılmıyolarda ondan nerdesın suanda ben ızmırdeyım sımdılık taısalım sonra muhapbetı koyulastırırız

Tarih: 24 Şubat 2005, 17:56 - İp: yok
aakurt
aakurt (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Dediğiniz gibi dijital fotoğraf kullanıcısı nekadar çok olsada bence siyah beyaz bir fotoğraf renkli bir dijital fotoğraftan daha çok anlam yüklü oluyor

Tarih: 10 Mart 2005, 00:23 - İp: yok
toptepe
toptepe (üye)
Giresun / Amatör

Arkadaşımın söylediklerine katılıyorum o kokuyu aldıktan sonra böyle ne bilim beyincikte bişeyler mi yapıyo ne bağımlı bırakıyo insanı. Aslında teknoloji fakirleri diyenlere de onların bakış açılıarından bakmak lazım haklılar kendilerine göre ama yanlışlıkla elini developer soktuktan sonra ağzına dokunduranlar tadını unutamazlar gibi geliyo yaşamak lazım hepinizi burada gördüğüme ç sevindim renkli dünyaya renksiz bakmanın güzelliğini görebilmekte çok güzel bi özellik bence zaten hep renkli görüyoruz biraz değişiklik iyidir kör insanlar duyarak görürler.... Teşekkürlerkör insanlar duyarak görürler...

Tarih: 4 Nisan 2005, 17:12 - İp: yok
mithrandir
mithrandir (üye)
İstanbul / Amatör

selam,
Woolf,bir şey hiç bir zaman tek bir şey demek değildir der. renklerle anlam ve nitelik bağışlanır nesnelere oysa gizem ve mahremiyet bu bağışlama ile uçurumdan aşağı atılır,bana göre siyah beyaz mahremiyeti buyüzden koruyor,nekadar soyut ve gizemli iseler bence o derece gerçekler!bırakalım tek birşey her şey demek olsun;bir çok anlamla yücelsin çarmıha gerilsin;siyah beyaz fotolarda bunu hissedebiliyorum..
bende yeni başladım ,şimdiye kadar ise hep kafamda siyah beyaz fotolar çektim;omuzlarında melekleri ile insanlar,portreler,eller ayaklar..
bunlarıda siyah beyaz ve karanlık oda ile başarmak istiyorum..
sanada bol fotoğraflı düşünceler..

Tarih: 13 Mayıs 2005, 14:38 - İp: yok
matrix5n
matrix5n (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

Merhaba bir amatör için siyah beyaz fotograf ile uğraşmak biraz bana garip geldi. Siyah beyaz ile uğraşma k çok güzel bir olaydır. siyah beyaz fotografta kaliteyi yakalamak için gerçek bir yetenek ister benim sevdiğim ve arada bir özel istek üzerine yaptığım bir olaydır.bunu öğrenmek bir anda olacak iş değildir.ve birde sana öğretecek ustanın olmasldır.Hadi kolay gelsin.

Tarih: 7 Temmuz 2005, 21:44 - İp: yok
crpdm
crpdm (üye)
İstanbul / Amatör

yalnız değilsin merak etme

Tarih: 14 Ekim 2005, 02:21 - İp: yok
alobar
alobar (üye)
Antalya / Amatör

Konu baya eskiymiş ama ben de yazayım bari. Fotoğrafa ilk siyah beyazla başladım. Renkli fotoğrafa yeni geçtim sayılır. Haliyle Siyah Beyaz çalışan insanlar karanlık oda çalışmalarını da yapıyor. Şu an karanlık oda mevcut fakat atıl vaziyette duruyor. Agrandizörümden (Rus malı) memnun olmadığım için film banyosu dışında bir çalışma yapmıyorum şu an. Ve bilmeyenler için bunun keyfi bir başkadır. Fotoğrafın her aşamasının içinde bulunmak gerçekten zevkli. Bazen karanlık odaya girip 5 saat çıkmadığımı biliyorum. Antalya'da bu işle ilgilenmek isteyen varsa yardımcı olabilirim.

Tarih: 14 Ekim 2005, 12:02 - İp: yok
barisurunl
barisurunl (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

1992 yılından beri fotoğraf çekiyor ,1997 yılından itibaren fotoğraftan para kazanıyorum. 1996 yılından beri de zone system üzerinde çalışıyorum. Kendi atölyemde öğrencilerimle çalışmalar yapıyoruz. Tek ortak paydamız ise popüler olan herşeyden uzak pure technics . ilgilenen olursa mailim [email protected]

Barış URUNLU

Tarih: 22 Ekim 2005, 23:09 - İp: yok
shroom
shroom (üye)
İstanbul / Amatör

siyah-beyazcı olunmaz,siyah&beyazcı doğulur!

Tarih: 23 Kasım 2005, 14:41 - İp: 85.***.**3.174
xnpurple
xnpurple (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Evet karanlıkodada çalışmayı dijitalden çok severim...

Tarih: 27 Kasım 2005, 11:29 - İp: 195.***.**5.218