bersar95
bersar95 (üye)
İzmir / Amatör

Yorum Yazanlara

Nedense sadece başarılı fotoğraflara tebrik mesajı yazılıyor peki neden başarısız fotoğraflara eleştiri yazılmıyor bence sayfada eleştiri yapılması teşvik edilmeli

Tarih: 13 Kasım 2011, 17:34 - İp: 195.***.**3.55
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

alın size sanatsal ve mesaj kaygılı bir kare daha...çok emek harcanmış, o kadar ki sanırım makina boyunda asılıyken vizörden bile bakmadan deklanşöre basılmış...elin sahibinin bile haberi olmamıştır sanırım...kadraj süper, ışık mükemmel, zamanlama harika...çok emek var, çoook...

http://galeri.netfotograf.com/fotograf.asp?foto_id=518015

Tarih: 19 Haziran 2012, 14:09 - İp: 94.***.**6.20
goksungokhan
goksungokhan (üye)
İçel / Amatör

Iyide baberti zaten yorum yapanlar hakkinda bilgin var. o adamlarin yaptiklari yorumlari bir oku bakalim, (okuduguna eminim) nasil bir cikarim yapacaksin. Sen takilma bence bunlara, bunlara takilan stres sahibi olur. Sen cek bakalim "fevkaledenin fevkinde" calismalar, bak neler oluyor.

Tarih: 19 Haziran 2012, 18:56 - İp: 41.***.**0.34
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

@goksungokhan,
haklısın, benimki boşa kürek çekmek biliyorum...
onların herbiri çok değerli insanlardır, kuşkum yok...
ama liseli gençler gibiler, tek tek karşılaştığında hepsi ayrı bir değerdir gençlerin, lakin toplandıklarında herşeyin ayarını kaçırır, mantıksızlaşırlar, çünkü kalabalığın mantığı olmazmış...

#baberti' tarafından 29.06.2012 21:58:34 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Haziran 2012, 19:13 - İp: 176.***.**2.105
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

gerçekten ürgüp ve "çevresi"ni çok iyi anlatan bir san'at şaheseri...
tebrik için sıraya girelim ve lütfen sırayı bozmayalım...

http://galeri.netfotograf.com/fotograf.asp?foto_id=517646

Tarih: 19 Haziran 2012, 20:12 - İp: 94.***.**6.20
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

sayın koroglu1414,

üyenin o cevabını defalarca ve hayretle okudum...
o cevap metnini, "insanlığın yazabildiği en iyi edebiyat ve hatta mantık şaheseri" olarak bastırıp, arşivde saklamak lazım...gerekiyorsa guinness'e de onaylatalım...kendisini "tüm zamanların en iyi türk fotoğraf sanatçısı" olarak ta ilan edelim...

hatta yetinmeyelim, "türk büyüğü" olarak analım...fotoğrafları belge, sözleri vecize olsun...

Tarih: 19 Haziran 2012, 20:37 - İp: 94.***.**6.20
koroglu1414
koroglu1414 (üye)
Bolu / Amatör

Sn baberti;bahsi geçen üye yorumunda benim meramım;bizlerin sadece fotoğraf çekmek olmalı;kişilerin yaşamsal alanlarına mudahalede bulunmamamız gerektiği idi;ama malesef direk saldırıya geçmesini ayıpladım
Bu ülkede herkese her'daim yer vardı ve var olacak.

Tarih: 19 Haziran 2012, 21:16 - İp: 85.***.**6.75
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

size katılıyorum...
burada işimiz fotoğraf paylaşmak, "teknik açıdan" değerlendirmek olmalıydı...ancak iş tuhaf bir "fotoğraf okuma" ve "tebrik yarışı"na dönüşünce, fotoğraf ekleme ve yorumu kendi adıma sonlandırdım, portfolyomu da sildim...arasıra galeriye bakıp bazı fotoğrafları görünce dayanamayıp buraya taşıyorum...

hatalıysam kusura bakılmasın, gerekirse silinsin...

Tarih: 19 Haziran 2012, 21:41 - İp: 94.***.**6.20
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

yeni eseri...
dalga geçiyor, tebriki de hakediyor tabii...

http://galeri.netfotograf.com/fotograf.asp?foto_id=518490

Tarih: 22 Haziran 2012, 20:47 - İp: 46.***.**8.96
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

şu an itibariyle o fotoğrafı tebrik eden 6, eleştiren 1 kişi...
bence tek aklı başında olan; prospektus (zeynep hn.)...

diğerleri o "san'at eserini" beğendiklerine göre, gördükleri karşısında büyülenmiş olmalılar...

Tarih: 23 Haziran 2012, 21:32 - İp: 46.***.**7.79
goksungokhan
goksungokhan (üye)
İçel / Amatör

Yuh artik diyorum ya. Bu nedir sorusuna cevab bulamayacagin bir kare., bu insanlar bu kafaya ulasmak icin ne aliyor kardesim cok merak ediyorum. Admindeki arkadaslar, Fdiker bu tarz yayinlar ve saksaklari bu sayfada fotografa gonul vermis insanlari sogutuyor. Eger bu yorumu okuyorsaniz artik yapin birseyler hakikaten son noktaya gelmisiz.

Tarih: 23 Haziran 2012, 22:43 - İp: 41.***.**9.165