bersar95
bersar95 (üye)
İzmir / Amatör

Yorum Yazanlara

Nedense sadece başarılı fotoğraflara tebrik mesajı yazılıyor peki neden başarısız fotoğraflara eleştiri yazılmıyor bence sayfada eleştiri yapılması teşvik edilmeli

Tarih: 13 Kasım 2011, 17:34 - İp: 195.***.**3.55
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Birisinin fotoğraflarına eleştiri yazıp öneride bulunduğumuzda tüm sülalemizin hal ve hatrını soruyor. Özel mesajlarla klavyesine ne gelirse yazıyor onunlada yetinmeyip bütün fotoğraflarınızın altına ipe sapa gelmez eleştiriler yazıyor. Daha önce başımıza çok geldi bunlar. Şimdiye kadar sadece 1 (yazıyla bir) kişi yazdığım eleştiri için teşekkür etti ve haklı olduğumu, söylediğim şekilde yaptığında daha iyi olduğunu söyledi.

Eleştiri yaparken kimse karşısındakini aşağılamak ya da rencide etmek için ber şeyler yazmıyor. Kendi bilgisi e görüşü dahilinde yol göstermeye çalışıyor o kadar.

Bu tür adamlarla uğraşmaya niyeti olan yazıyor zaten, şakşakçılık zaten benim işim değil eleştiriyi yorumuda bıraktım zaten.

Tarih: 15 Kasım 2011, 12:44 - İp: 78.***.**9.129
bersar95
bersar95 (üye)
İzmir / Amatör

Peki şöyle bir sistem olabilir eleştiri puanı yani fotoğraf iyise + kötüyse - gibi isimleri bildirmeden sadece - veya + ayrıca eleştiri yorumu yapıldığında eğer adam eleştiriyi kabul etmiyor(kabul edilmeye bilir tabi burada kasıt çirkeflik) ve gıcıklık yapıyorsa şikayet edildiği takdirde kesin bir şekilde ya yorum yazma yetkisi alınsın yada komple üyeliği silinsin böyle bir çözüm işe yaramaz mı sizce

Tarih: 15 Kasım 2011, 18:12 - İp: 195.***.**3.55
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Bence puanlama sistemi işe yaramaz. Eksi puan verirsiniz veya artı puan verirsiniz ama kişi hatasının ve başarısının neyden kaynaklandığını bilmez bu nedele bu sistem öğretici olmaz.

Kişiyi şikayet ettiğnizide tabbiki gereken yapılıyor ama can sıkıntısı yanını kar kalıyor. Birde yüzsüz yüssüz başka bir isimle yine üye olup aynı tavrına devam ediyor.

Tarih: 16 Kasım 2011, 13:59 - İp: 78.***.**4.131
cap
cap (üye)
Amasya / Stüdyo Fotoğrafçısı

@bersar95 sen yenisin galiba

bu sitede senin düşündüğün şeyler olmaz eger öyle birşey yaparsan hakkında topik bile açarlar ....

Tarih: 18 Kasım 2011, 16:11 - İp: 176.***.**4.222
bersar95
bersar95 (üye)
İzmir / Amatör

Çok eski değilim ama çokta yeni değilim
Ancak bir sitede bunlar olmalı. örnek vereceğim belki reklam yapıyorsun diye site yönetimi kızacak ama fotokritik'in sistemi çok güzel(ama onlara da fotoğraf yükleyebilmen için paralı üye olman gerekiyor )

Tarih: 18 Kasım 2011, 20:17 - İp: 195.***.**3.55
kboy
kboy (üye)
İzmir / Amatör

ben eleştiriye açık şıkkını işaretledim herkes rahat rahat eleştiri yapabiilir benim fotoğraflara buyursun gelsin zaten amaç deneyimli abilerimizin fikirlerinden yararlanmak deği mi.
site konusuna gelince bersar95 e katılıyorum.ben yeni üye oldum.çok sakin bir site gibime geldi eksikleri var ama fotoğraf yükleyebilmemiz de güzel bir yönü

Tarih: 19 Kasım 2011, 15:35 - İp: 88.***.**4.214
turnusol
turnusol (üye)
Ordu / Amatör

Daha iyi olmaya çalışmaktansa sistemi değiştirmeye çalışmak daha kolay galiba..

Bu bir eleştiri mesela.. Ha fotoğrafın altında ha forumda..

Anlatmak istediğin bir şeyler yok ise, fotoğraf çekmenin de bir anlamı olmaz..

Mesela Gün doğumu, gün batımı, kontrastlı ve renkli deniz ve doğa manzaraları yorum alır. Çünkü birşeyler anlatır insanlara. Orada bulunmak hissiyatı yaratırlar..

Galerindeki fotoğraflarına tekrar bak. Ne anlatıyorsun. Ve anlatmak istediğinden fazlası var mı fotoğraflarında.. Renk ve konrastı doğru mu? Işık ve kadraj doğru mu?

Şu bilgi ve internet çağında buradaki birkaç eleştiriden medet ummak acizlik değil mi?

Tarih: 2 Aralık 2011, 02:36 - İp: 78.***.**2.24
selmafaruk
selmafaruk (üye)
Antalya / Meraklı

Mrb,görüşlerinize katılıyorum ve bir sorunumu paylaşmak istiyorum.Nikon coolpıx 5700 makinasının kullanma kılavuzu bana acil gerekiyor,nereye yazacağımı bulmadım,yardımcı olursanız sevinirim,teşekkürler...

Tarih: 14 Nisan 2012, 15:43 - İp: 95.***.**9.234
bersar95
bersar95 (üye)
İzmir / Amatör

Forum dslr satın alma rehberei sağda google arama çubuğunun solunda yeni konu oraya tıklayıp yeni konu açabilirsiniz

Tarih: 14 Nisan 2012, 19:19 - İp: 195.***.**3.55
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

"Nedense sadece başarılı fotoğraflara tebrik mesajı yazılıyor"

yanılıyorsun bersar...sadece başarılı olanlara tebrik yazılmıyor, BAŞARISIZ OLANLARA DA TEBRİK YAZILIYOR...

http://galeri.netfotograf.com/fotograf.asp?foto_id=513374

Tarih: 15 Mayıs 2012, 21:25 - İp: 94.***.**6.85