hamit54
hamit54 (üye)
İstanbul / Meraklı

Üye Düzeyi?

Zaman zaman dikkatimi çeken fotograflara baktığımda,
tanımadığım üyelerden gelmişse portfolyo bilgileri
ve diğer çalışmalarına bakarım.

Bunların bazıları ciddi boyutlarda rahatsız edici geliyor
bana.
Bunlardan yüklenen fotograflar oldukça sorunlu,
üyelik,donanım bilgileri ve açıklamalarına baktığımda
bu güzel mekanımıza ne kadar değer verdiklerini,
ya da ne kadar ciddiye aldıklarını görüyorum.
Böyle üyelerin yorumlara veya sorulara verdikleri cevaplardan
ölçü beklenmez elbette.

Biraz önce bir dostumuz,portfolyosunda öğrenci olduğunu belirtmiş bir üyenin
fotografına yaptığı yorumdan dolayı dikkatimi çekti,
fotograf makinesi yerine saçmalanmış,açıklamalara öyle,
portfolyosu öyle vs. vs.
Ve ne yazık ki bu tek veya bir kaç örnek değil.

Kapıdan giren birinin kendisine biraz çeki-düzen vermesi
gerektiğini hissetmesi gerekmemeli mi?

Sitemizin bir anayasası olmamalı mı?

Tarih: 4 Aralık 2008, 23:53 - İp: 81.***.**3.225
sercan85
sercan85 (üye)
İzmir / Amatör

Haklısınız ama yapacak birşey olmuyo bizler için..

Buraya aslında sadece fotoğrafa gerçekten ilgisi olanlar gelmeli yoksa fotoğrafla pek alakası olmayan aşırı sıradan düz bas-çek fotolar çekenler değil.

Tarih: 5 Aralık 2008, 00:18 - İp: 78.***.**3.218
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

sercan hiç kimse annesinin karnında öğrenmiyor fotorğaf çekmeyi hepimiz zamanında düz bas-çek ile çekiyoruz fotorğaflarımızı. fotoğraf biraz da şans işidir. güzel bir fotoğraf için gerekli koşulların bir arada olduğu bir zaman denk gelince normal zamanlardan daha farklı fotoğrafların çekilebildiğine hepimiz şahit olmuşuzdur. bazı fotoğrafları incelerken keşke biraz fotoğrafçılık konusnda bilgisi olsaydı, tekniğine uygun olsaydı tadından yenmezdi dediğimiz fotoğraflar çoktur. buraya gelen herkes fotoğrafçı değil ne yazıkki. photoshop veya mekine alımı konusunda fikir almak için üye olanlar daha çoktur. sonra bakıyorlar fotoğraf galerisi de varmış ben de yorum yapayım felan derken bu tür ciddiyetsizlikler oluşuyor. yakın bir zamana kadar galeride fink atanlar forumdan habersizdiler siteyi sadece galeriden ibaret sanıyorlardı. yeni uygulama ile forumun da olduğunu öğrendiler. insanın ciddi olup olmadığını hamit hocamın dediği gibi portfolyosundan anlayabilirsiniz. ancak anayasa ve üye kabulu konusu bir sınırlama ile düzenlense bile gırgır amaçlı girenler yine de bildiğini okuyacaklardır. o kadar yorumun takibini yapmak oldukça zor bir konu. sitemizde güzel bir süreç işledi. taşlar yerine oturmaya başladı. sıra gelince o konu üzerinde güzel çalışmalar yapılacağına eminim

Tarih: 5 Aralık 2008, 11:22 - İp: 78.***.**5.163
harmanci
harmanci (üye)
İzmir / Amatör

bknz. fotoazbuz

Tarih: 5 Aralık 2008, 18:47 - İp: 78.***.**6.183
hamit54
hamit54 (üye)
İstanbul / Meraklı

Sanırım fotograf üye ya da editörler tarafından silinmiş,ki bulamadım.
Bundan böyle gördüklerimi bildireceğimden emin olabilirsiniz...
Teşekkürler selamlar...

Tarih: 5 Aralık 2008, 20:39 - İp: 88.***.**5.18
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

seve seve bildiririz Mustafa abi

Tarih: 6 Aralık 2008, 00:17 - İp: 78.***.**4.4
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Yok abi abarmayın

Yaw sanırım küçük bi açıklama yapmam lazım artık ciddi ciddi..

Nisan 2008 den beri PANCTOM nickiyle bazı işlerde görev yapıyorum. Bunlar öyle büyük yetkiler değil.. Fotoğraf onayı, fotoğrafın kategorisini değiştirme, forumda konu taşıma vs.

Üyelik silme yetkilerim yok.
Tüm bunları panctom olarak yaptığımı bazı yakın arkadaşlarım biliyordu zaten ezelden beri..

Yönetimde toplam 7 kişi var.
Siz netfoto2 yi görüyorsunuz sadece ama, netfoto1 ve netfotograf adlı yönetici üyelikleri de var.

Bu 7 kişiyi tabi ki tek tek biliyorum. 3 tanesi malum zaten.. fdiker, admin, flassv.. Flassv'in avatarı altında zaten "editör" yazıyor. Ama kendisi hayat yoğunluğundan pek aktif değil bu aralar.. Başka bir arkadaşımızın daha avatarı altında zaten görevli olduğu yazıyor. Diğer kişiler ise bende kalsın

Bir hafta, 10 gündür ufaktan ısınma turları atıyordum. Bugün itibarıyla dönüş yaptım siteye..
e artık tam anlamda bir "hoşbulduk" diyelim

#panctom' tarafından 19.03.2009 17:49:37 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Aralık 2008, 14:44 - İp: 88.***.**5.168
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

panctom hoşgeldin.

ne bu gizem anlamadım.
niye gizli site yönetimi.

demokratik ,şeffaf bir site değilmiyiz artık. karmaşa içindeyimi anlattım sanırım.

Tarih: 6 Aralık 2008, 15:14 - İp: 88.***.**3.49
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

kadir abi bir panctom var panctomdan içeru

Tarih: 6 Aralık 2008, 18:17 - İp: 78.***.**2.137
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

kadir abi bir panctom var panctomdan içeru

İlahi lasthop

Kadir teşekkürler dostum

Şimdi yönetimdeki bu arkadaşlar çevresinde söylüyorlardır kendilerini.. Ama onların avatarı altında editör veya moderatör yazmıyor. Bu durumda bu arkadaşlar bunu ilan etmek istemiyor olabilir. zaten forumu okuyorlar sürekli.. ilan etmek isteselerdi yazarlardı. bu yuzden onların adına ben yazamam kim olduklarını.. bu arkadaşlar gönüllü çalışıyorlar ve hepsi de iyi niyetli kişiler.. kendilerince sebepleri var (dır) söylemiyorlardır.

Ben napıyorum? sık sık onay bekleyen fotolara bakarım. belli kriterlerimiz var. Onlara uymayanları silerim, kalanları onaylarım. yanlış yere açılmış konuların yerini değiştiririm. fotoların da yerini değiştirebilirim. ilanlar kategorisinde de onay bekleyen ilanları inceler, uygun olanları onaylarım. bu gibi benzeri işler yani

Tarih: 6 Aralık 2008, 18:35 - İp: 88.***.**5.168
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

benim donanım bölümünde singer yazıyor , portfolyoda, silinir miyim

Tarih: 7 Aralık 2008, 04:28 - İp: 78.***.**8.39