tomaydin
tomaydin (üye)
İstanbul / Meraklı

Üyelerin Fotograf Bakma Alışkanlığı

herkese merhaba

konu bölümüne özellikle özetle "üst bant" yazmadım
çünkü derdim oraya niye kötü fotograflar çıkıyor veya neden yüklendikten 1 hafta sonra seçilip 3 gün boyunca dönüyorlar vs değil

aslında dertli de değilim
sadece sitede yeniyim ve zamanla site dinamiklerini keşfediyorum
iyi olanları da kötü olanları da yazıyorum

birçok iyi özelliğinin yanı sıra pek yakın zamanda farkettiğim bir de kötü özellik varmış burada

gerçi bu sitenin özelliği değil
bu kullanıcılarının özelliği

bugun 5 mart
ben 28 şubatta bir fotograf yüklemişim
bu fotograf galiba 4 martta üstte dönmeye başlamış
ve 4 marta kadar 6 yorum yazılmışken, dünden bugun öğle saatlerine kadar 10 yorum daha yazıldı
dediğim gibi sitede yeni olduğum için üst bant vs den haberdar da değilim
hatta yorum olarak "tebrikler" yazan birine
"bu fotografı çekmenin veya yüklemeyi başarmanın pek de tebrik edilesi bir durum olduğunu düşünmüyorum" yazmaya niyetlenmişken çok sert olur diye " ben birşey yapmadım sadece fotograf yükledim yazdım " ( sonra özür diledim tabi

özetle ilk başta çok şaşırdım bu kadar yoruma çünkü hem benim fotograflarımın macro ve böcek türevleri olduğu
için pek sevimli görünmediğini biliyorum insanlara (özellikle bayanlara) , hem de zaten bu sitede şimdiye kadar çok daha iyi ( kalite, estetik, teknik, ışık vs her anlamda çok daha iyi ) kareler yüklemiş olmama rağmen hiç yorum almayanlar oldu haliyle bu fotografın bu kadar yorum almasına şaşırmıştım ki
üst bant olayını keşfettim

meğer herkes sadece oraya ve "fotograf galerisi"sayfası ilk açıldığında görünen son yorum alan fotograflar sayfasına bakıp birşeyler yazıyormuş
geriye kalanlar genelde siteye gömülüyormuş
yani birileri benim bir fotografıma ilk yorumu yazarsa yırttım
çünkü o ilk yorum yazılana kadar o fotografın tarih sayfalarına gömülme ihtimali günden güne artıyor

çok ilginç olduğunu düşündüğüm için yazdım bunları

çözüm olarak da

tepedekilerin adedinin çok az olması ve 3 gün boyunca orada durmasından kaynaklı insanların bir süre sonra sıkılacağını ve sadece onlarla oyalanamayacaklarını düşünüyorum
veya umuyorum diyelim

ama en azından site "fotograf galerisi " sekmesine ilk tıklamamızla bizi otomatik olarak " son yorum alma sırasına göre " olan sayfaya değil de "son eklenen fotograflar " sayfasına götürse
nasıl olur
ayrıca / özellikle / ısrarla (ısrarla yazdım çünkü neden öyle bir sayfa var onu da anlayamadım) "son yorum alma sırasına göre" dizili fotografların olduğu sayfaya bakmak isteyenler, sonrasında gönüllerince açıp bakabilirler ve bunun sitenin hareketliliğine de katkısı olacağı düşüncesindeyim
çünkü o "son yorum alma sırasına göre" dizili fotografların olduğu sayfa çok kısa ve insan sonuna geldiğinde "nası yaaa bu sitede toplam bu kadar fotograf mı varmış " düşüncesine savruluyor

ne dersiniz sevgili fotografseverler
hoş olmaz mı

cümleten saygılarımla

Tarih: 5 Mart 2014, 17:37 - İp: 78.***.**3.223
ertugrulkoca
ertugrulkoca (üye)
Yurtdışı / Amatör

Bence yazilanlarin hepsi cok mantikli.Neden olmasin ki.

Tarih: 11 Ocak 2018, 23:55 - İp: 178.***.**2.86
  • 1