lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Üstbant Seçim Komisyonu (üseko)

İki gün ara ile seçilen bir arkadaşça belirlenen bir üst bantımız vardı.Bu sistem güzeldi.Evet güzeldi ama artık çirkinleştiğini düşünüyorum çünkü aksayınca bi anlamı kalmıyor..Oun için ilk günlerde bu düzgün yürüdüğü için güzel oluyordu.Ama son günlerde editör olarak seöilen arkadaşlar ya habrleri olmadığı için ya işlerini,n yoğunluğundan falan herneyse seçimlerini zamanında yapamıyorlar..Bu da bu sistemin yürümediğini yürümeyeceğini gösteriyor..

Ben yeni bir öneride bulunmak istiyorum..Üstbant Seçim Komisyonu kurulsun..Üst bantı bu komisyon belirlesin..Peki bu komisyon nasıl seçilecek? En uygunu nedir tam olarak bilmiyorum ama bence sitemizde gerek forumlarda gerek fotoğraf alanında ön plana çıkmış arkadaşlardan mesela 9 kişi -çünkü kendi aralarındaki oylama ile 4-5 üstünlüğü sağlanır- seçilebilir.Ve bu komisyaona belli kritierleri taşıyanlar boşalması halinde girebilirler..Belki uzun iş ama böyle bir komisyonca seçilen üst bandın daha kalşiteli ve daha düzgün olacağını düşünüyorum..Eğer Fikret bey caiz görürse teknik ayrıntılar konusunda yardımcı olabilirim..

Tarih: 20 Temmuz 2007, 10:54 - İp: 88.***.**0.244
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

Lazut hocam tebrik ediyorum.

Üzerine kafa yorulursa ve belli kurallara bağlanırsa çok faydalı olacağına inandığım bir proje...

Tarih: 20 Temmuz 2007, 11:19 - İp: 213.***.**2.98
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

367 sağlanazma kriz olur ama.

Tarih: 21 Temmuz 2007, 22:40 - İp: 88.***.**1.106
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Halk demokrasisinden proleterya diktatörlüğüne geçiyoruz yani

Tarih: 21 Temmuz 2007, 22:50 - İp: 88.***.**0.38
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Bu topik amacına ulaşamadığı için kendi kendini imha edecektir.."Halkın demokrasisi" ile mutlu olmaya devam

Tarih: 22 Temmuz 2007, 10:40 - İp: 195.***.**7.191
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

varmı aklında 9 kişi hocam??soylede bilelim

üzerinde kafa yorulması gereken bir oneri,işe yarayabilirde..
ama unutmamak lazımki suanki sistemin ozelliği,secimi uyelere bırakarak zevk ve fotograf goruslerini yansıtmalarını saglamak..aksamalar olacaktır tabiki,sonucta herkesin konu hakkında bilgisi yok vs birsuru sorun..hatta aktif uyelerin bir sure sonra bitecegide ongorulebilir..
ama secimi yonetimin yapmasıyla bu komisyonun yapması arasında fark olmayacaktır..
dogrusu belki secimlerin bu sekilde yapılması ama ozamanda aksama olmayacagını soylemek gercekten zor..

Tarih: 22 Temmuz 2007, 12:59 - İp: 88.***.**0.173
ozzy baba
ozzy baba (üye)
Ankara / Meraklı

Yaa Hocam Bırak Memleket ne çekiyorsa bu komisyonlardan çekiyor... Bir komisyon daha mı....

Tarih: 22 Temmuz 2007, 13:36 - İp: 85.***.**9.237
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

9 kişi mi..
İşte benim 9 kişim.
1-Pazarbey
2-Gaijin
3-Buffalo
4-As
5-Kontrast
6-pike_37
7-Zafertekin
8-fdiker
9-PANCTOM
tamam ozi tamam gaijin bunu tartışmak istemiyorum nedense..Çünkü şimdi çıkıp denize gireceğim..

Tarih: 23 Temmuz 2007, 12:54 - İp: 195.***.**7.163
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

komisyonda ben de varım, tamam kuralım proleterya diktasını

Tarih: 23 Temmuz 2007, 18:56 - İp: 88.***.**8.109
gencmenn
gencmenn (üye)
Almanya / Amatör

lazut hocam kendini yazmayi unutmussun

Tarih: 23 Temmuz 2007, 20:03 - İp: 213.***.**6.66
poettime