zafertekin
zafertekin (üye)
Ankara / Amatör

Sitenin İmajı Nerede Belli Olur:

ÜST BANT İSE DİKKATE ALIN;
Sevgili dostlarım bu konuda bir çok açılmış konu var birde ben kirlilik yapıyorum bilyorum.sizlerden özür dilerim.ama sitenin vitrini olan üst bant usta bir editör elinden geçmemesi ile oluşan kalite kaybı sitenin gerçek sahipleri olan bir çok üye gibi benide son zamanlarda fazlaca rahatsız eder oldu.
bu konuyu tekrar masaya yatırmak istememde bundan vitrini böyle olan bir yere kim gelir gelsede ne kadar ilğilenir. bizler acemi fotoğrafcılar olabiliriz fakat burdaki sıcaklıkla kendimizi yetiştirmiye çalışıyoruz aramızda bulunan genç arkadaşların bu site sayesinde
ögrenecekleri çok şeyler olduğunu biliyorum bu işe gönül verenlerinde şevkini kırmadan dökmeden yetiştirmek gerek.Bu yüzden önerim bu işi hakkıyla yapabilecekleri ya admin seçsin yada görevi devralsın.
saygılarımla

Tarih: 8 Ağustos 2007, 13:39 - İp: 85.***.**7.251
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Kesinlikle DESTEK veriyorum!

Şu ana kadar nasıl gitti?
Ya oradaki arkadaş fazla bilgi sahibi değildir ve kalitesiz seçim yapar.
Ya da minnet borcu vardır, arkadaşını üst banta secer.
Sonuçta bir çok değerli fotoğrafçı arkadaşımız kalitesizlik sebebiyle çeker gider.

ÖRNEK: LYAVUZ (levent yavuz) abi.. Özelden görüştüğümde, bana artık buradaki kalitenin iyice düştüğünü ve fotoğraf yüklemeyeceğini artık söyledi.

Ben burayı çok seven bir işçi, bir eleman, bir asker olarak buna çok üzüldüm. Çünkü NF benim birinci evim..

ÜST BANT SİTENİN PRESTİJİDİR.

Şahsım adına, şu ana kadar 2 kez üst banda seçildim.
1 kez sevgili kontrast secti, o zamanlar samimiyetimiz yoktu.
1 kez de sağolsun, yönetim layık gördü.

ASLA DOST KIYAĞIYLA ORAYA ÇIKMADIM!

UYANIN ARKADAŞLAR..

Değerli fotoğrafçılar yitip gidiyor aramızdan..

Eski sistem çok daha adildi. Bu da güzeldi ama tadı kaçtı artık.. Bunu da yaşadık, YETER TADINDA KALSIN diyorum!

..

#panctom' tarafından 08.08.2007 14:27:23 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Ağustos 2007, 13:58 - İp: 88.***.**0.136
zafertekin
zafertekin (üye)
Ankara / Amatör

Teşekkürler Mustafa eline sağlık

Tarih: 8 Ağustos 2007, 14:03 - İp: 85.***.**7.251
fatos k
fatos k (üye)
Yurtdışı / Amatör

zafer beye katiliyorum. cok yerinde bir konu ve aciklama.

geregi yapilir umarim..

Tarih: 8 Ağustos 2007, 14:46 - İp: 84.***.**5.187
arinna67
arinna67 (Objektif)
Zonguldak / Meraklı

ustbant benim için okadar önemli değil ama söyle bir öneri nasıl olur acaba
3 veya 5 kişi secilsin sıra ile dönuşümlü bu kişiler üst bantı belirlesin herkes kendi sırasını bilir ve secerse nasıl olur

Tarih: 8 Ağustos 2007, 15:04 - İp: 88.***.**2.45
gureri
gureri (üye)
Kütahya / Meraklı

ben katılmıyorum..
şevkini kırmadan diyorsunuz ya..
sevgili keman kardeşimin şevkini kırdınız.. tebrik ederim..
site sahibinin bu düşüncesi;
katılımcı, pasif değil aktif, seyirci değil bizzat karar veren, karar verirken de adalet terazisini elden bırakmadan seçim yapan üyelere fırsat vermek..
ama şu da yapılabilir.. seçim yayınlanmadan önce editör ya da bu işi çok iyi bildiğini iddia eden üyelerimizden oluşan kurul standard'a uymayan seçimi değiştirmesini isteyebilir..
yani son bi müdahale ile durum (İMAJ) kurtarılabilir !!

eleştiri yapılırken yüksek dozda eleştirisi yapılan fotoğrafın sahibi seledon arkadaşın da şevkinin kırılmaması ümidiyle..
kalın sağlıcakla..

Tarih: 8 Ağustos 2007, 15:39 - İp: 194.***.**3.130
gencmenn
gencmenn (üye)
Almanya / Amatör

üst banttaki bir fotograf baska bir sitede olsa onay bile zor alirdi.
bunu zorda olsa söylemem lazim.
kalite her yönüyle cok düstü.
bizedemi yol göründü ne?
ben bundan sonra üst banda editör haricinde secilirsem o fotografimi silecegim.
protesto ediyorum artik üst bandi.
keman kardesin secimi güzel biri haric

#gencmenn' tarafından 08.08.2007 16:38:50 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Ağustos 2007, 16:14 - İp: 83.***.**0.190
isbucay
isbucay (üye)
Konya / Amatör

Zafer bey yerden göğe kadar hakkınız var.Ben üst bant seçiminin belirli gruplara verilmesinin nedenini ilginin fazla, site içi ayrılıklarında az olması için yapılmış bir uygulama olarak düşünüyor ve görüyordum.zira kendimcede yanılmadığım kanısındayım.Ama ne yazık ki bunun da pek bi faydası olmadığını görüyorum.Bilindik isimler bir bir gidiyor Mustafa üstadımın da belirttiği gibi.

Sonuna kadar destek veriyorum.Bi çaresine baksınlar artık...

Tarih: 8 Ağustos 2007, 18:28 - İp: 85.***.**3.207
dilaver61
dilaver61 (üye)
İstanbul / Amatör

Doğru söylüyorsun zafertekin

Tarih: 8 Ağustos 2007, 18:48 - İp: 88.***.**7.32
cappadociaman
cappadociaman (üye)
Artvin / Doğa Fotoğrafçısı

Üstbant dediğimiz bölüm sitenin vitrini,imaj kalitesinin sergisidir.

Bu bölüme ne kadar çok özenilirse sitenin imajı da bir o kadar değerlenir yükselir.

Seçici arkadaş diyor ki: Herkesin zevki ve beğenisi farklıdır , ben beğendim seçtim,saygı gösterin....

Kimse kimseye saygısızlık etmiyor....

Sadece kişisel fikir beyanı yapıyor....

Son dört içinde çeşitli kategoriler içinde yüzlerce kare ekleniyor siteye.Seçen arkadaş bu kareler içinden toplam 5 tane kareyi seçiyor...

Seçerken "ben beğendim oldu" mantığı değil,ortalama bir beğeniye sahip,belli estetik ölçüleri olan,yine belli fotoğrafik değerleri olan kareler belirlenmelidir.

Eş-dost-gönül bağı olmayan seçimler olmalı...

Yada doğrudan markalaşmş isimlerin galerisinden seçimde olmamalıdır...

Şu bir kere bilinmelidir...

Eski üye iyi fotoğrafçı anlamına gelmediği gibi,yeni üye çaylak fotoğrafçı anlamına da gelmez...

Fakat burada kendimize fotoğrafçıyız demek bile doğru değil,kabul edelim acemiyiz,amatör altıyız.(Gerçek ve iyi fotoğrafçıları tenzih ediyorum)

Küsmeye darılmaya gerek yok...Bu iş yapılacaksa doğru dürüst olmalı.

Olmuyorsa bu iş ya eskisi gibi yöneticiye yada her fotoğraf kategorisi için seçilecek adminler kuruluna bırakılmalıdır.

Bu haliyle bu konuyu açtığı için Zafer Abi'ye ayrıca teşekkür ediyorum.

Bütün fotodostlarıma selamlarımla.

Tarih: 8 Ağustos 2007, 21:29 - İp: 88.***.**6.103
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Üst banttaki sorunlar bir kenara bir de siteyi açtığınızda gözünüze fotoğraflar değil reklamlar takılıyor bence.Sitenin belli gelir kaynakları olabilir reklamlarla ama sizce de üst bant dediğimiz olay bu reklamların gölgesine kalmıyor mu ? İmaj dedik ya bence daha iyi bir tasarım da gerekiyor.Mesela ben işe yaramaz ama iyi bir tasarımı olan bir fotoğraf sitesi biliyorum.Bu kadar geniş kitleye sahip bir site daha iyi tasarımı haketmez mi ?

Bence imaj sadece üstbant değil.Üstbant mı ? Bence her gün değişmeli ve daha büyük boyutlarda kaplamalı site dizaynında.

Tarih: 9 Ağustos 2007, 00:45 - İp: 88.***.**0.165