zafertekin
zafertekin (üye)
Ankara / Amatör

Sitenin İmajı Nerede Belli Olur:

ÜST BANT İSE DİKKATE ALIN;
Sevgili dostlarım bu konuda bir çok açılmış konu var birde ben kirlilik yapıyorum bilyorum.sizlerden özür dilerim.ama sitenin vitrini olan üst bant usta bir editör elinden geçmemesi ile oluşan kalite kaybı sitenin gerçek sahipleri olan bir çok üye gibi benide son zamanlarda fazlaca rahatsız eder oldu.
bu konuyu tekrar masaya yatırmak istememde bundan vitrini böyle olan bir yere kim gelir gelsede ne kadar ilğilenir. bizler acemi fotoğrafcılar olabiliriz fakat burdaki sıcaklıkla kendimizi yetiştirmiye çalışıyoruz aramızda bulunan genç arkadaşların bu site sayesinde
ögrenecekleri çok şeyler olduğunu biliyorum bu işe gönül verenlerinde şevkini kırmadan dökmeden yetiştirmek gerek.Bu yüzden önerim bu işi hakkıyla yapabilecekleri ya admin seçsin yada görevi devralsın.
saygılarımla

Tarih: 8 Ağustos 2007, 13:39 - İp: 85.***.**7.251
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

siteye geldiğimden beri günlük olarak sayfayı açar açmaz baktığım tek yer üst banttı. gerçekten insanın ilgisini ilk anda çekecek fotoğrafçılık buymuş demekki dedirtecek harika fotoğraflar vardı. ama zamanla değerini yitirmeye iyilerin yanında kötüelrinde konduğunu gördüm zafertekin ağabey bu topici açınca ustalar varken yorum yapmak ne haddime diye düşündüm ama böyle bir çağrıya da sessiz kalmak sulme ortak olmak demektir
saygılarımla...

Tarih: 10 Ağustos 2007, 10:09 - İp: 81.***.**7.150
gureri
gureri (üye)
Kütahya / Meraklı

Sn Zafer Bey,

Dediğiniz çok doğru ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz..
Şimdi benim seçtiğim fotoğraflara bir bakalım..

1.Logy/Yuva (harika bir ters ışık çalışması)(ikinci hayvan fotoğrafı olarak düşünmedim)
2.Auditor/Güneşle Doğanlar (sn mekici ‘nin çalışmalarından birini seçmek çok isterdim. Çünkü çalışmalarını çok beğeniyorum. Ancak son 3 gün yüklenenler seçilebildiği için 6 ağustos çalışmasını seçemedim. Konunun at ya da atlar olduğu bir fotoğraf koymayı çok istediğimden auditor’un güneşle doğanlar çalışması imdadıma yetişti.)
3.Y.usanmaz/Çalışan Eller (Bu çalışmaya nasıl bir kulp buldunuz bilmiyorum ama benim ve birçok üyenin takdirini almış bir çalışma)
4.Yasemn/"Baldan Tatlı Arım Benim " (başarılı bir makro çalışması)

Şu ana kadar önerdiğim çalışmaların sahiplerini tanımıyorum.. kendileri de beni tanımıyorlar.

5.Şimdi gelelim Keman’a.. kendisi çalışma arkadaşım, kadim dostumdur..
Teveccüh gösterip beni haftanın editörü olarak önermiş.
Bizde bizi biz eden, makinalaşmış toplumlarda pek görülmeyen, bizde bile yavaş yavaş azalmaya başlayan “Ahde vefa” diye özetleyebileceğimiz davranış alışkanlığından, Düşmanın Zaloğlu Rüstem olsa ger göğsünü, Dostun Karun olsa iyilik altında kalma tembihine riayet edebilme titizliğinden ve de Keman’ın makrolardaki üstün başarısının üst bandı hak ettiğine inancımdan dolayı Keman dan yana 5. tercihimi kullanmış bulunmaktayım.. (Lütfen keman’ın makrolarını inceleyin haklı olduğumu göreceksiniz)(siz bunu yağcılık, yalakacılık olarak değerlendiriyorsunuz)

Sanatçılar, çığırtkanlıklarıyla değil eserleriyle yıllara meydan okurlar..
Sanatçılar, dolgun başaklar gibi başları eğiktir.. Alçakgönüllüdürler..
Aynı zamanda mürşittirler.. Yol gösterirler,
Çıraklar yetiştirirler.. Yeni yeşermekte olan filizleri koparıp atmazlar..

Eleştiri tabii her zaman olacak.. Olmalı.. Çünkü rüzgarın şiddeti arttıkça filizin direnme gücü artacaktır..

Evet Zafer Bey şimdi eleştirinizle siz rüzgarın şiddetini mi artırıyorsunuz, yoksa filizleri acımasızca kopartıyor musunuz ?

Sayın Buffalo bu sözüm de size: halkın demokrasisi sizi de rahatsız etmiş..
Neyse yine darbeyi yapıp milli birlik komitesi, milli güvenlik kurulu gibi bir üst seçici kurul oluşturdunuz. Kendiniz çalıp oynarsınız artık..
Unutmayın yine de son sözü milletin kendisi söyler..

Kusura bakmayın üslubum sizi kırıp, okuyanları rahatsız ettiyse..
Ancak benim seçimimi küçümseyip kendi önerilerinizi sunmak da aynı derecede kırıcı..
Dediğiniz gibi
“ayinesi iştir kişinin”

Tarih: 10 Ağustos 2007, 12:12 - İp: 194.***.**3.130
bushidoka
bushidoka (üye)
İstanbul / Meraklı

bu ne ark. tartışıoruz tarışıoruz bi çözüm bulamıoruz ortak paydada bulaşamıoruz.bu konu ben üyel olduğumdan beri tartışılıo.ben artık ne üst banta bakarım ne galeride gün içinde eklenenlere tek tek bakıp yorum yazarım sıkıldım böle muhabbetlerden.sinek ufak ama mide bulandırıo.zafertekinin sölediklerine 100de 1500 katılıorum.

Tarih: 10 Ağustos 2007, 12:14 - İp: 88.***.**0.144
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

sayın gureri@
milli birlik komitesi, halkın demokrasisi ya da admin diktası ...beni çok da ilgilendirmiyor.

kadim dostumun fotoğrafını önerdim , çok güzel makroları var ve zaten benim dostum demişsiniz.Ben bu konuda savunulacak bir şey göremiyorum, evet halk demokrasisinin gereğidir bu zaten.
http://galeri.netfotograf.com/fotograf.asp?foto_id=180918&syf=48
mesela bu fotoğraf kadim dostunuzun fotoğrafından daha mı kötü? 4 kişi yorum yazmış, 20-30 kişi de bakmış Halk demokrasisinin böyle yan etkileri var.
Üst galeriyi seçen eleştiriye katlanacak.
Kadim dostunuza ayırdığınız kontenjan yerine onlarca fotoğraf seçeneğiniz vardı.

tanjud un ifadesiyle;
Keman Kütahyalı, Güreri Kütahyalı son olarak devir alan Seledon Kütahyalı, Kemanın seçimlerinden biri Seledon Kütahyalı, Gürerinin Seçimlerinden biri Keman yine bir kütahyalı..

Sitede on binlerce üye ve yüzlerce aktif kullanıcı var. Yani halk demokrasisi buysa ben pes diyorum.

Adam vekil seçilir, önce amcaoğlunu, sonra 20 senelik dostunu bir yerlere genel müdür yapar, yeğenini işe sokar. Kusura bakmayın ama ben bir fark göremiyorum .

Seçimlerinizi beğenmeyen bir kaç kişi değil, bakın halen admin iki seçiminizi üst banda taşımadı.

Ben de sizi kırdıysam üzgünüm ama biraz da kendimizde arasak kabahati...

Tarih: 10 Ağustos 2007, 12:48 - İp: 81.***.**7.49
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ben dıyorum edıtor kendı fotograflarından son bes tanesını eklesin.bı o yapılmadı zaten,belkide yapıldıda farketmedık.kimse kimseye laf etmez ozaman

Tarih: 10 Ağustos 2007, 13:56 - İp: 85.***.**9.205
gureri
gureri (üye)
Kütahya / Meraklı

sayın buffalo
o dediğiniz olumsuzlukları benim de savunmam mümkün değil..
babadan oğula geçen, amca, dayı ve dahi bilumum sülaleyi dolaşan iktidardan yana değil tezimiz..
bazı değerlerden bahsetmiştim.
kendi kendimizi idareden açılmıştı konu..
demokrasi tahammül edebilme sanatı değil midir?
birbirimize tahammülümüz yok.. saygımız yok..
ben insanları seviyorum.. bilmiyorum bu sevgi karşılıklı mı?

yani benim anlatmaya çalıştığım şeyler bunlar..

seçimlerimden ikisini adminin üst banda taşımamasıyla ilgili olarak ta şunu söyleyebilirim..
üç tanesini taşıdı ya yeter bana..

Tarih: 10 Ağustos 2007, 14:13 - İp: 194.***.**3.130
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

sayın gureri;
üst galeri ben bu siteye üye olduğumdan beri bir sorun. hemen hemen her sitede sorun zaten. fotokritikte de hemen her gün polemik yaşanır, bu fotoğrafın anasayfada ne işi var diye.
bir kıvam tuturmak zor.

burada yazılanlar ise zaten bir birikmişliğin sonucu. ben daha önceki ssayfalarda daha önce de çok iyi olmadığını yazmıştım dikkat ettiyseniz. kurulun her şeyi çözmeyeceği, bir sürü aksamaya mahall vereceğini de düşünüyorum.

ama bir şeyler, yeni öneriler getirmek gerek. siz de önerini de bulunun mesela. ne yapabiliriz? nasıl daha nitelikli ve adilane bir üst galeriye kavuşur site?

Tarih: 10 Ağustos 2007, 14:32 - İp: 81.***.**7.49
gureri
gureri (üye)
Kütahya / Meraklı

hakanaktaş dostumuzun hakkını yemişim..kendisinden özür dilerim.. gerçekten müthiş bi makro.. gözümden kaçmış..
admin bizi duyuyorsa o iki kontenjandan birini bu fotoğraf için kullanırsa sevinirim
http://galeri.netfotograf.com/fotograf.asp?foto_id=180918&syf=48

Tarih: 10 Ağustos 2007, 14:33 - İp: 194.***.**3.130
zafertekin
zafertekin (üye)
Ankara / Amatör

sn.gureri
iki boş olan kare için yeni iki fotoğrafı günün haftanın editörü kısmına yazarsanız admine mesajınız gider vede
onunda gerğini yapacagına inanıyorum.
burda admin kendisi bakarsa görecektir, orada bilgi mesajı alıyor.

Tarih: 10 Ağustos 2007, 14:42 - İp: 81.***.**9.161
safsiyah35
safsiyah35 (üye)
İzmir / Amatör

zafer abi sonuna kadar haklısın ben ilk üye olduğum zamanlar üst bant şahane fotoğraflardan oluşurdu...
şimdi çok kötü fotoğraflar seçilebiliyor bazen
eskisi gibi girip ilgilenesim gelmiyo...işin açıkçası
umarım eskisi gibi kaliteli fotoğraflar görebiliriz üst bantta.....
saygıyla,sevgiyle,sabırla....

Tarih: 10 Ağustos 2007, 18:45 - İp: 88.***.**3.99