zafertekin
zafertekin (üye)
Ankara / Amatör

Sitenin İmajı Nerede Belli Olur:

ÜST BANT İSE DİKKATE ALIN;
Sevgili dostlarım bu konuda bir çok açılmış konu var birde ben kirlilik yapıyorum bilyorum.sizlerden özür dilerim.ama sitenin vitrini olan üst bant usta bir editör elinden geçmemesi ile oluşan kalite kaybı sitenin gerçek sahipleri olan bir çok üye gibi benide son zamanlarda fazlaca rahatsız eder oldu.
bu konuyu tekrar masaya yatırmak istememde bundan vitrini böyle olan bir yere kim gelir gelsede ne kadar ilğilenir. bizler acemi fotoğrafcılar olabiliriz fakat burdaki sıcaklıkla kendimizi yetiştirmiye çalışıyoruz aramızda bulunan genç arkadaşların bu site sayesinde
ögrenecekleri çok şeyler olduğunu biliyorum bu işe gönül verenlerinde şevkini kırmadan dökmeden yetiştirmek gerek.Bu yüzden önerim bu işi hakkıyla yapabilecekleri ya admin seçsin yada görevi devralsın.
saygılarımla

Tarih: 8 Ağustos 2007, 13:39 - İp: 85.***.**7.251
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

sevgili zafer bey buna ben ser bir topik te ben açmıştım.Orda da dediğim ve sisin de dedinğiniz gibi "kalite kaybı sitenin gerçek sahipleri olan bir çok üye gibi benide son zamanlarda fazlaca rahatsız eder oldu."..Artık bir süre ben de fotoğraf yüklemeyi düşünmüyorum doğrusu..

Tarih: 9 Ağustos 2007, 01:50 - İp: 195.***.**7.41
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Yalnızca bu haftanın seçimini değil, açıkçası çok uzun zamandır yapılan seçimleri hiç beğenmiyorum...Arada bir iyi üst galeriler gördük , ne var ki genel olarak bence adil seçimler olmadı şimdiye dek.
Ha , daha önceki seçimler çok mu adildi. Sonuçta daha önce bir kişi seçiyordu, sanırım site sahibi, sürekli onun beğenilerine mahkum kalıyorduk.

Sonuçta üst bandı halk seçsin dendi.Halk seçsin deyince biraz durmak lazım.
Halk-seçim kavramları bir araya gelince adam kayırma, dostunu kollama gibi kavramların yanında zevksizlik gibi unsurlar da işe dahil oluyor.
Bu arada sular akmıyor. Kafam kaşınıyor.Onu da halk seçmişti ve sular önümüzdeki 6 ay içinde yine akmasa yine seçecek halk, hem de %60 la...Hep genel kurmay başkanının suçu...

Üst bant halka devredilince ilk başlarda seçkinler tarafından belirlendi üst taraf. Sitenin seçkin simaları görevi devam ettiriyordu. Arada bir rezil üst bantlar görsek de onlar eski ve ustalığından şüphe duyulmayacak kişilerdi ki hiç birimiz ses vermedik. Hatta bir üst galeri vardı ki ben böyle üst galeri görmedim, kimse de görmedi, ama gık çıkmadı.
Sonra bir şekilde editörlük görevi halkın adamlarına geçti ve bir daha da seçkinler eline alamadı bu görevi

Halk demokrasisi böyle bir şey. Demokrasi en kötü yönetim şeklidir diğerleri istisna edilirse demiş vatandaşın teki.

Eğer üst galeriyi tekrar admin devralsın diyorsak iyi düşünmeliyiz derim.

İşin bir başka boyutu da şu...Ben rokomet in seçtiği üst banttan sonra çok kötü seçim diye yazmıştım. Sonra galeriyi açtım fotoğraf bulamadım. Gerçi bu aralar bu tip sıkıntı yok ama sık sık da oluyor.

Diğer yandan eskiden işler çok iyi yürüyor derseniz ben de hayır yürümüyordu derim. O zaman da üst galeriye çalıntı fotoğraflar, kötü fotoğraflar çıkıyordu sıklıkla....
Sonuçta fdiker in hem siteyi idare edip hem günde 2-3 saatini fotoğraf seçimine ayırması zaten olanaksızdı ki üst galeriyle ilgili sıkça şikayet alıyorduk o zaman da.

Ortada bir sorun olduğu kesin, çözüm yolları üretmek gerek.

Tarih: 9 Ağustos 2007, 02:01 - İp: 81.***.**8.105
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Geçenlerde üst galeride 3 adet inek vardı, yanlış anımsamıyorsam bir adet de at ....Siteye girenler acaba AOÇ nin sitesine mi girdik demiş olabilir
Dikkat edelim, uyaralım ....Yapacak başka bir şey de aklıma gelmiyor.

Tarih: 9 Ağustos 2007, 02:05 - İp: 81.***.**8.105
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Sevgili GÜRERİ arkadaşımız..

Bu topicte kesinlikle KEMAN arkadaşımızdan bahsedilmiyor.
Zaten KEMAN'ın şu anda sectiği bant iyi.. düzeltti yani..
Bizler, uzun zamandan beri aksayan sistemden bahsediyoruz.
Yani yaklaşık 2 aydır sık sık üst bant kötü gidiyor.

Bu topiğe yazan hiçbir arkadaşımız asla tek kişiyi hedef almamıştır.

dostlukla..

Tarih: 9 Ağustos 2007, 03:15 - İp: 88.***.**0.136
zafertekin
zafertekin (üye)
Ankara / Amatör

Tartışmaya katılan dostlarıma teşekkür ederim.
sn. fdiker okur ve düşüncelerini bizimle paylaşırsa
memnun olurum.
sağlıcakla kalın selamlar

Tarih: 9 Ağustos 2007, 11:00 - İp: 85.***.**7.251
logy
logy (Üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Selam...

Zafer Abi düşüncelerini paylaşıyor ve destekliyorum...

Üst banta çıkıp çıkmamak önemli değil ama Üst bantta yayınlacak olan fotoğrafların değer taşıması taraftarıyım...

Bu işi yapacak olan arkadaşlarımızında fotoğraf okuma gibi bir kabileyetlerinin olması gerektiğini düşünüyorum...

Kalite arttıkça herkes kendini daha daha geliştireceğinden eminim...

Tarih: 9 Ağustos 2007, 12:40 - İp: 85.***.**4.196
arinna67
arinna67 (Objektif)
Zonguldak / Meraklı

üst bantta iyi secim yapabilecek 3 veya 5 kişi secilsin bunlar dönüşümlü olarak üst bant secimini yapamazlar mı acaba
her secilen isim önermekdense böyle bir uygulama cözum getirebilir mi acaba diye düşündüm
selamlarımla

Tarih: 9 Ağustos 2007, 17:04 - İp: 88.***.**2.45
bushidoka
bushidoka (üye)
İstanbul / Meraklı

ya aslında asıl sorun şurda; bu tarz topiclerden binlerce var ve binlerce cevap yazıldı tartışıldı çözümler üretildi ve hatta uygulanabilir çözümler üretildi ama hiç bi şekilde yazılanları kimse sallamadı.hala aynı tas aynı hamam.değişen hiçbişey yok yani.

Tarih: 9 Ağustos 2007, 18:07 - İp: 88.***.**0.144
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

cayaxar dostum..

bu önemli değil..
sen fikrini yaz!
katlıyor musun, katılmıyor musun?

bu topiğe destek mi, yoksa köstek mi?

hadi bakam!!

Tarih: 9 Ağustos 2007, 18:18 - İp: 88.***.**0.136
harmanci
harmanci (üye)
İzmir / Amatör

Sitenin imajı çanak antenlerden belli olur...

Tarih: 9 Ağustos 2007, 18:57 - İp: 85.***.**5.222