alpeeer
alpeeer (üye)
Kocaeli / Stüdyo Fotoğrafçısı

Galeride Stüdyo Fotoğrafları

galeride stüdyo fotografları diye bir bölüm açılamazmı? bence çok gerekli ne dersinizz???

Tarih: 16 Kasım 2005, 17:05 - İp: yok
afrikalı
afrikalı (üye)
Yurtdışı / Amatör

Sevgili arkadaşlar, Eğer bu siteye ulaşmışsanız, eğer burada fikir paylaşıyorsanız, eğer bilmediğinizi açıkça sorabliyorsanız, eğer bildiklerinizi candan paylaşıyorsanız, eğer fotoğraf çekmeyi seviyorsanız, eğer yaptığınız iş veya hobinize değer veriyorsanız, siz iyi bir sanat seversiniz; daha da önemlisi siz bir insansınız. Eğer hatasız insan ararsanız o insan olamaz melek flan gibi bir şey olur. Ama insanı en yüce varlık olması hata yaparak tekamüle erişmesindendir. Rudyard Kıplıng türü bir yazı oldu ama sakın beni ukala olarak algılamayın lütfen. Bir hata yapılmışsa onu arada eritmek size onur kazandıracaktır; ahat yapana da yaptığını görmeyi sağlayacaktır. Sanatçı ve sanatçı adayları öfke adamı olamaz, olmamalı da. Sanırım benim sinir damarlarım kurumuş. Hepinize saygı ve sevgilerimi gönderiyorum.. İyi ki bu siteyi buldum; Beşeri ilişkilerde hala öğreneceklerim varmış...

Tarih: 19 Kasım 2005, 12:03 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

realsanto tabii ki fikirlerini ozgurce yazmalisin.. bilgi sahibi olan yazsin demek ne kadar mantiklidir ki?..
o halde ben her konuda hakli olmam gerekir.. benim kadar cok okuyan var mi sitede yazilanlari.. veya heryerde konusan..
..bir konu acildiginda, eger ki ilgi gosterip okumaya baslarsan, cevap yazma hakkini da kazanmis olursun realsanto..
..burkay bana da demisti, "once dinlemesini ogren" gibilerinden.. dinlemek erdemdir falan demisti.. ki bayagi da sinirlenmistim, ama olay cikarmamak icin de konusmamamistim..
..neyi dinleyecegiz ki? oldu, bizler dinleyelim, baskalari konussun..
nedir dinlemenin kistasi? nedir konusma sahibi olmanin zorunlulugu?
yok boyle seyler..
konu eger ki forumda aciliyorsa, isteyen herkes konusabilir.. cunku halka acik olmus oluyor.. sadece bazi kisileri ilgilendirecekse, kendi aralarinda mesajlassinlar o halde.. bu sekilde degil..
..........
realsanto, ben senin bu tur konularda fikrini yazmandan son derece memnunum..
gorusuruz.

Tarih: 19 Kasım 2005, 15:43 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

sevgili dadanagast,
Türkçemizde güzel bir yırtık don benzetmesi vardır bu gibi durumlar.
Bilip bilmeden konuşanlar her daim tabula ischiadicum'larının üzerine oturmaya mahkumdurlar.

Tarih: 19 Kasım 2005, 16:15 - İp: yok
benbemsen
benbemsen (üye)
Çanakkale / Stüdyo Fotoğrafçısı

arkadaşlar aslında ben de yeni katıldım ama yinede az yada çok meslektaştaşız yani tartışcağınıza yada ağır bir şekilde eleştiriceğenize yanlışları yada doğruları daha güzel izah edebiliriz nede olsa harkesin bilgileri herkese gerekli

Tarih: 19 Kasım 2005, 17:27 - İp: yok
realsanto
realsanto (üye)
Bursa / Amatör

burukay usta..yaşca küçük akılca senden büyük olduğum ve senin kadar küçülmeyi sevmediğim için sana cevap vermeyeceğim...CANIMSIN....)

Tarih: 20 Kasım 2005, 11:21 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Zaten sende bana cevap vermemişsin; akılca benden ne kadar büyük olduğunu göstermek istemişsin. Ego işte... ne yaparsın?

Tarih: 20 Kasım 2005, 12:01 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

"guzel bir yirtik don benzetmesi...."
yirtik donun guzeli sanirim..
.........
burkay, burasi bir forum.. isteyen istedigi yerde konusur.. buna mani olmaya calisman cok komik dogrusu..
niye bazilarinin hic bilmedigini dusunuyorsun? niye senin bilebildigini bizler bilemiyoruz burkay? ..
..bence bilip bilmeden konusan sensin.

Tarih: 20 Kasım 2005, 14:16 - İp: yok
ferdituana
ferdituana (üye)
Samsun / Stüdyo Fotoğrafçısı

çok değerli arkadaşlarım kesinlikle cvp yazmak istemiyordum ama asla haksız yere kendimi yerin dibine sokturmam.
öncelikle sayın site sahibi FİKRET BEY; size asla kırgın değilim ama oldukça kızgınım.niyemi kullanmış olduğunuz şu rest çekiyorum kelimesi , siz bir site sahiisiniz kendizi bu seviyeye düşürmemeniz gerekiyordu.bana daha farklı yaklaşabilirdin.enazaından mailime gelerek doğrumu...reklam yapmaya gerek yoktu.yada uygun bir dille anlatagilirsinveya tartışaliriz bazı şeyleri......yine başarılarınızın devamını dilerim....
2,si alın başınıza çalın sitenizi cümlesi tamamiyle olayla alakası olmayan sevgili sazan kardeşim realsantoya olan bir tepkiydi.yazdıklarını güzelce okursanız bana hak vereceksiniz.siz benim yerimde olsaydınız ne tepki gösterirdiniz..ayrıca dengesiz kardeşim beni tanımadan,ne yaptıklarımı ve yazdıklarımı bilmeden eleştiremezsin.ukalalık yapma.faaliyet göster.boş çene değil.
3,sü sayın muhterem çok bilmiş kardeşimiz DADANAGAST A
sana aslında söyleyeceğim okadar çok şey varki ....
1,s. sen kimsinde benim resimlerimin ve yorumlarımın adına eleştiri yapıyorsun.en başta kusura bakma foruma senin kadar yorum yazmamışım.senin kadar boş vaktim olmadığına emin olabilirsin.ortay dökecek fazla birşeyin olmdaığı içinde çenene vurmuş..ayrıca benim yorumlarımın hepside sanatsal eleştirilerdir ve bu tarz yönlendirmedir.tabiyki bazılarına mükemmel diyebilirim.demekki onda kusur bulamamışımdır.seni,n gibi insanlar olursa sanatçıda saygıda kalmaz güzel sözde...ayrıca siteye gireli kısabir süre olmasına karşın şu anda mail yoluyla yönlendirdiğim ve eğitim amaçlı birsürü yazıştığım insanlar var.bunlara saygısızlık yapma bari...
ayrıca çok şükür durumum fazlasıyla iyi hernekadar benim ticari kaygımı düşünsende.ben yayınladığım resimleri insanlar birşeyler öğretmek ve paylaşmak adına yayınladım.şimdi sen bu tarz hareketle real santodan çok daha fazlasını hak ediyorsun ama neyse.......
her lafa atlamak ve sazanlık yapman gerekmiyor..herhelde yapacak bir işin yok....
ve tümarkadaşlar benim bu siteyi istememdeki sebepleri kısaca özetleyim...
1,si bazı arkadaşlarımızın stüdyo fotolarına vsklık vari yaklaşımı ve bu tarz eleştirleri gerçekten bir çok stüdyocu arkadaşımı rahatsız etmiştir
2,si gerçekten çok aömatörce işi hiç bilmeyen insanlardan sırf laf olsun diye eleştirler almamız .(bu iyi yönde bile olsa sana katacağı hiçbir şey yok..)
3,sü bu işi yapmak isteyen tüm arkadaşlara bu sayfada çok şeyler verebiliriz.inanın amacım sadewce paylaşmak ve yeni arkadaşlara birşeyler vermek.lanet olsun paraya.hayatta en değer vermediğim şeylerin başında. benim için önemli olan kaliteli sanat ve kaliteli insanlar....
belki hattimi aştım ama gerçekten bazı şeyler burkay kardeşimin dediği gibi belki o anlık bir kızgınlık ifadesi olabilir ama bunu dünya meselesi yapmamalıydınız oturup çözüm aramalıydınız yada aramalıydık ama izah tarzları kırıcı olmamak kaydıyla... özellikle site sahibi olayı çok güzel anlattı ama rest çekmekte ne oluyor..bu açıklamayı ben yüzkere dinlemedim.. ilk defa olmasına rağmen anlam veremedim..yinede yaptığın işler çok güzel ,canın sağ olsun gerek yok siteye...sadece diyeceğim şu ki
BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİM
ama ticaret yaptığını unutma felsefe müşteri her zaman haklıdır.......... SAYGILARIMLA
FERDİ

Tarih: 20 Kasım 2005, 14:57 - İp: yok
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Ferdi kardeş... Kusuruma bakma daha yazının ortasına gelmeden başım ağrıdığı için bıraktım... Farkındamısın, ikimizde tarif edemeyeceğimiz şekilde bu sanatın, mesleğin, hobinin..... vs parçasıyız.. kime cevap yazdıysan beni ilgilendirmiyo... neyi protesto ettiğini bile hatırlamıyom.. Ama internet kimsenin kimseyi kovalayacağı yada al başına çal diye sanki gidişiyle karşısındaki kaybedecekmiş gibi yapacağı yer değil.... Önümde yığınla iş olduğu halde sana yazıyorum edebiyatı yapmam beni daha değerli insan yapmaz....

Tarih: 20 Kasım 2005, 16:07 - İp: yok
alpeeer
alpeeer (üye)
Kocaeli / Stüdyo Fotoğrafçısı

mete sen girmeseydin be abi şu karmaşanın içine

neyse sözüm hepinize vallahi pişman oldum şu öneriyi getirdiğime, neden bu kadar kırıcı olmak zorunda insanlar daha güzel sözcüklerle önce bir karşısındakini düşünerek yazılsa şu cevaplar değilmi ama?acaba nasıl olsa karşımda diil istediğimi yaziyim gibi bir düşünceyle yazılıyorsa eğer kimseye yakışmıyor herkesde bir sinir bir stres
bu arad son söz fdikere site sahibi olarak bir isteğim var sizden silin şu benim yazdığım konuyu herkes rahat etsin

Tarih: 20 Kasım 2005, 18:38 - İp: yok