alpeeer
alpeeer (üye)
Kocaeli / Stüdyo Fotoğrafçısı

Galeride Stüdyo Fotoğrafları

galeride stüdyo fotografları diye bir bölüm açılamazmı? bence çok gerekli ne dersinizz???

Tarih: 16 Kasım 2005, 17:05 - İp: yok
realsanto
realsanto (üye)
Bursa / Amatör

Sevgili ferdituana,
bu sitede sizler gibi sanatçı/profesyonel arkadaşlara ihtiyacımız var
burkay bey tanıyorsunuz galiba ferdi beyi...ben baktım galeride fotoğrafı yoktu..nereden de hemen sanatçı yaptınız adamı..eş dost çağıralım o zaman siteye..sonra da sanatçı yapalım hemen..
sanatçı dediğin öyle kimseyi kendinden küçük görmez..ukelalık yapmaz..alın başınıza çalın hiç demez..amacına ulaşamayınca sanatçı kişiliğini terkediverdi birden..sanaatçı topluma örnek olmalıdır..
şimdi siz isterseniz önce sanatçı nedir kimdir.kime denir öğrenin..(sen hariç dadanagast )
yazmadan önce yazdıklarınızın ne anlam taşıdığını örenin.

Tarih: 18 Kasım 2005, 13:09 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selam realsanto..
ferdituana'nin fotograflari aslinda vardi galeride.. fakat gordugum kadariyla sinirinden silmis..
fotograflari gercekten kaliteliydi realsanto.. studyoda cekilmis portrelerdi..
ve herseyden once, studyo portreleri olmalarina ragmen fdiker o fotograflari yayinliyordu.. yani yayinlanmamasi gibi bir durum da yoktu..
ki sen de biliyorsun, bir adopro'nun mesela fotograflari yayinlaniyor ayni sekilde..
ama ozel bolum isteme'nin manasi baska bence.. daha cok ticari amacli..
bunun ticari amacli oldugunu soylenince de "alin sitenizi basiniza calin" oldu..
..ferdituana gibi bir fotograf sanatcisina bence sitece ihtiyacimiz yok.. kalkip da uc-bes fotografa "harika" veya "bayildim" diye yazmasiyla yardimlarini gostermis olmazlar..
dune kadar forumda da yazmis degildi kendisi.. toplamda 5 tane mesaji varmis..
kimi kandiriyoruz allah askina????
........oyunu kurallarina gore oynamasini bilmezsek, kaybederiz. (sana demiyorum tabii realsanto..)

Tarih: 18 Kasım 2005, 13:33 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

ukelalığı sadece sanatçılar değil sende yapmamalısın realsanto ve bilmeden de konuşmamalısın Ve hele hele araştırıp doğrusunu öğrenmeden zaten konuşmaya hakkın yok Yargıya varmadan ve eş dost muhabbetine dökmeden önce Sorman gerekir Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olursan ve bu fikride açıklarsan sende ukelalık yapmış olursun...

Sevgili dadana,
herkes öğretmenlik yapamaz.Bu iş meziyet ister. benim ustamda işini çok iyi bilirdi ama anlatmazdı bana öğretirken çok sıkıntı çekerdi (bende tabii).
Bu sitede herkes fakülte mezunu değil okumuş mürekkep yalamış pek çok kimse yok ne yazık ki,ferdi tuana gibi arkadaşlar belki mesleklerini çok iyi biliyorlar ve senin dediğin gibi çok kaliteli fotoğraf çekiyorlar ancak "arkadaş gel bu fotoğrafı nasıl çektin bana da anlat " desen vallahi de billahide anlatamaz.Bunu anlatmakta ayrı bir kültürel birikim ve eğitim gerektirir.Bundan dolayı bu gibi arkadaşları hakir görmemek gerekir.Onlara yaptıklarını nasıl yaptın diye sorarken yardımcı olmak gerekir diye düşünüyorum.Anlatmak istediklerinde acaba şöylemi böylemi diye sormak gerekir.
duygularını kelimelerle ifade edemeyen insanlar şiddete ve küfre başvururlar.Ama bu onların özünde bir kötülük olduğu anlamına gelmez.eğitimsizliğin bir ifadesidir.bu da yine onların değil toplumun suçudur.
Şimdi sen Ferdituanaya sırf kızdığı için alın sitenizi başınıza çalın dediği için onu dışlarsan sende en az onun kadar hata yapmış olursun.Önemli olan bir insanı kaybetmek değil kazanmaktır.Sanatçılar toplumda çok zor yeyişiyorlar..ve bizlerinde onlaradan öğreneceklerimiz var yeterki bizler bu bilgileri onlaradan nasıl alacağımızı bilelim ve onlarada bu bilgileri nasıl aktarabileceklerini öğretelim.

Burası bir okul ve hepimiz birşeyler öğreniyoruz.Bunu kimse inkar edemez!

#burkay' tarafyndan 18.11.2005 13:59:27 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Kasım 2005, 13:55 - İp: yok
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Sevgili Alper....

Alpere hitap ediyorum... belirtmek gerekli. Umarım Önerinden caymışsındır...

Diğer arkadaşlar, sükûnet lütfen okumaktan gözlerim yoruldu, insaf gösterin. Bunları daha önce yaşadık. sessiz kalmadıysamda taraf da olmadım. Biz fotoğrafseverler amatörüyle profesyoneliyle seyircisiyle (saçmaladımmı) münakaşa istemiyoruz...

Tarih: 18 Kasım 2005, 14:14 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

burkay, ben tabii ki hataliyim, cunku her sorunu kendi sorunum gibi aliyorum sitede..
bunun bence egitimle falan alakasi yok burkay.. duygularini dile getirmeyi bilip bilmemekle de alakasi yok..
..profesyonel bir studyo fotografcisi olarak, ille de birseyler yazmasi da gerekmez; sadece fotograflarini paylasmasi da yeterlidir..
.....ama bazi seyler vardir ki, bunu kime sorarsan sor ayni cevabi verir..
bir isyerinde, patrona kalkip da: "al firmani basina cal!" diyemezsin.. bunun amasi mamasi yok burkay..
bunun sinirini kontrol edememesiyle de alakasi yok..
....simdi dusunuyorum da, fdiker, eskiden bu kadar aktif degildi sitede, ama su anda aktif.. ve insanlar yanlis sekilde suclamalara gidiyorlar..
eskiden, sen bilirsin, kim kalkip da bu kadar fdiker'e yuklenirdi burkay?.. benim hatirladigim kadariyla kimse..
..ama su anda fdiker, sorulan sorulara daha aktif bir sekilde cevap verince, insanlar artik: "al basina cal!" demeye kadar gittiler..
bizler de ne guzel, artik fdiker de bizden, ne guzel gelismeler yasaniyor diye dusunup seviniyoruz..
..........
oncelikle konusmasini bilmeli insanlar.. burada agzimizla da konusmuyoruz, yazarak.. madem ne yazdigini bilemiyor insanlar, bir kere daha okuyarak gondersinler yazdiklarini..
ha ama hala daha kendilerine soz geciremiyorlarsa, kaybederler burkay..
..bizler de burada, kalkip da aman lutfen yapmayin demeyiz.. niye diyelim ki?
biri gelsin, al basina carp desin, bizler de "aa, lutfen, niye oyle dediniz, durun bir saniye, bizler sizi anlayabiliyoruz, nasil konusmaniz gerektigini bilmiyorsunuz, ama uzulmeyin cunku bizler size ogretebiliriz" mi diyelim burkay?..
birakin biraz da yikici olunsun, eger ki bu gibi insanlara soz hakki verirseniz, daha coklari cikar boyle konusur..
.........
ha ama tabii ki, bu ticari bir iliskidir siteyle aralarindaki.. o yuzden, benim gibi bir uyenin bu kaygilarini belirtmesi onemli olmayabilir..
..o yuzden, yanlis yapmissam ozur dilerim..
..........
gorusmek uzere.

Tarih: 18 Kasım 2005, 14:17 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

haklisin mete.. sorunlar tekrar tekrar basliyor..
..bunun icin bir oneride bulunmak istiyorum fdiker'e..
eger ki her bolum altinda, 2-3 konu basligi icinde gerekli aciklamalar yapilirsa ve bu basliklar sabit olurlarsa ilk gelenlere yol gostermesi acisindan faydali olurlar diye dusunuyorum..
#.......
bu arada, ozel mesaj atarken, sembolleri kullanmak istiyorum ama calismiyorlar..
ayrica yeni sembollerimiz ne zaman gelecekler?..

Tarih: 18 Kasım 2005, 14:26 - İp: yok
alpeeer
alpeeer (üye)

mete benim önerim kesinlikle ticari amaçli değildi(her stüdyo fotografı ticarimidir?)açıkçası insanlarda bu kadar sinir stres yapacağını bilseydim böyle bir öneriyi kesinlikle ortaya atmazdım

bu arada mete yine beklerim

Tarih: 18 Kasım 2005, 16:44 - İp: yok
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Gribim Geçtikten sonra yanındayım Alper... Kahve için teşekkür bile etmedim herhalde. Eline sağlık Wallahi...

Tarih: 18 Kasım 2005, 16:57 - İp: yok
alpeeer
alpeeer (üye)

tamam abi iyileş kahveler benden geçmiş olsun bu arada

Tarih: 18 Kasım 2005, 17:03 - İp: yok
realsanto
realsanto (üye)
Bursa / Amatör

sevgili burkay sana sorsaydım eğer bu zat kimdir nedir ona göre yazayım diye cevap vermeyecektin..yada mesajıma verdiğin cevap gibi küstahlık edecektin..
ve madem bilgi sahibi olmadan konuşmaya hakkım yok ulaşçelik olayında neden benim hakkımda bilmeden ağzına geleni söyledin..çok tutarsızsın..gerçekten..
...
dadanagast..ben ferdituana nın galerisindeki fotoğrafları görmedim..çok güzel olabilirler ama burkay dan başka sanatçı olduğunu söyleyen yok..ama şunda haklısın ki bu da netfotoya karşı gönül bağımız olmasından kaynaklanıyor..olaylara tepkisiz kalamıyoruz..
...
ama sanırım en iyisi serbest kürsüye bundan sonra fikir yazmamak olacak sanırım..teknik konularda diğer üyelere yardımcı olmak belki burkay beyi de sevindirecektir...

Tarih: 19 Kasım 2005, 00:04 - İp: yok