gorbi67
gorbi67 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Fotograf Hediye Etme.........

Merhaba, artık bence elzem hale geldi.
Yeni bir katagori. Hediye fotoğraf katagorisi.Hediye olarak atfedilen ve bu katagoriye yüklenmeyen fotolarda yönetim tarafından onaylanmamalı. Ayrıca bu katagoriye yüklenen fotolara yorum gelince sayfa başı olup gözükmemeli. Bu durumdan hoşlanmayanlar biraz fazlaca olacaktır.

Belki sanat biraz daha öne çıkar. Saygılarımla....

#gorbi67' tarafından 30.04.2008 13:19:52 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Nisan 2008, 19:55 - İp: 85.***.**3.150
randomrandom
randomrandom (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Tıpkı Netfotoğraf buluşmaları için olan kategori gibi. Evet çok iyi bir fikir.

Tarih: 20 Nisan 2008, 20:19 - İp: 88.***.**2.161
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

ben bu öneriyi tüm içtenliğimle destekliyorum. yönetimin bunu kesinlikle dikkate alması gerektiğini düşünüyorum. ya da en azından yorum alan son 5 fotoğraf falan altta bir köşede gözüksün, asıl fotoğraflar ise eklenme sırasına göre sizin dediğiniz gibi anasayfada gözüksün.

#gurhan_87' tarafından 21.04.2008 08:05:00 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Nisan 2008, 08:04 - İp: 81.***.**7.171
cheryfe
cheryfe (üye)
Artvin / Amatör

Kesinlikle katılıyorum.

Tarih: 24 Nisan 2008, 21:33 - İp: 88.***.**2.5
cappadociaman
cappadociaman (üye)
Artvin / Doğa Fotoğrafçısı

Bakıyorum hediye fotolara gülme krizi geliyor ....

İnsan değil arkadaşına kankisine "kedisine" bile hediye etmez bu fotoğraf müsveddelerini...

Sabah sabah canı sıklımış almış eline makinayı saksıda yetiştirdiği kırmızılı çiçeği yakından çekmiş...

al sana "macro"

yetmemiş birde bunu hediyedir diye sararım millete deyip uyanıklık edip eklemiş siteye

yazmış gerine gerine

sayın ablama hediyemdir naçizane kabul buyursun...

yada hörmetli büyüğüme küçük bir hediye....

az sonra yorumlar aman allahım evlere şenlik...

ustaaaa,büyüksün...

bittim bu kareye...

sağol canımmmm,hayatımda aldığım en anlamlı hediye oldu....

Birde acayip bir şekilde riyakarlık var bu hediye işinde...

Hediye hediye gibi değil...
alanda abartıyor ki off valla

aslında komedi tarafından bakınca çok zararsız yani

İşin şaka tarafı bi yana

bu fotolar onaydan geçmesin diyemeyiz geçecek elbette...

Cep telefonu ile çekilen fotolar onaylanmaz diye ibare var değil mi?

Dönün bakın siteye bir sürü cep fotosu fink atıyor.Birçoğu anasayfada geziyor peşpeşe...

Hani yasaktı onay verilmiyordu...

Ne oldu site yönetimi kendi koyduğun kuralları uygulamayı beceremiyor musun?

Takip edemeyeceğin uygulamayı beceremeyeceğin kuralları koyma ...

Balık baştan kokar arkadaşlar...

Kuralsızlığın tek kural olduğu bu sitede daha neler göreceğiz kimbilir...

Bunu söyleyen çok az kişi var...

Sen ben o....

Diğerleri gayet memnun...

Çünkü netfotograf.com sitesi gitgide netgeyik.com yada "resimli" facebook olacak....

Tarih: 27 Nisan 2008, 19:06 - İp: 88.***.**1.165
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

burkay hocam yapma.bende bu sene bir sürü farklı çiçek ektim,dışarı çıkamayacağım zaman makro malzemesi olsun diye
aslında fotograf hediye etme değil ence takıldığımız.
bir grup var,bütün bu topiklerde onlarca konu açılan,eleştirilen noktalar hep bu belirli bir grubu işaret ediyor..
bu gruba ait üyelerin her fotografı ama ne olursa olsun her bir fotogfrafı 30-40 yorum alıyor..
alsın umrumda değil,yorumlar zaten mükemmel ötesi,oda umrumda değil.
birbirlerini yağlasınlar dursunlar,kendilerini fotograf sanatçısı ilan etsinler..
yarın forumda bir şey sordukalrı zaman görüyorsunuz ne kadar fotograf ile alakasız olduklarını..
ama çoğu forum okumaz..

beni rahatsız eden bütün gün boyunca ana sayfaya bu kişilerin fotografı çıkıyor.
bugün hava kötüydü,dışarı çıkamadım,tv seyretmedim.
netfoto bizim en çok vakit geçirdiğimiz yer..
her galeriyi açtığımda aynı benzer fotolar.aynı gruba ait..
güzel fotoları göremiyoruz arada..

Lütfen artık lütfen şu sistemi değiştirelim.
YORUM ALAN FOTOLAR ANA SAYFAYA ÇIKMASIN"

Tarih: 27 Nisan 2008, 19:31 - İp: 88.***.**6.151
gorbi67
gorbi67 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Topiği gündeme taşımak adına tekrar yeniliyorum.Galeriye girdim bir göz attım az önce...Körler sağırlar birbirini ağırlamaya devam ediyor.

Fotograf Hediye Etme.........
Merhaba, artık bence elzem hale geldi.
Yeni bir katagori. Hediye fotoğraf katagorisi.Hediye olarak atfedilen ve bu katagoriye yüklenmeyen fotolarda yönetim tarafından onaylanmamalı. Ayrıca bu katagoriye yüklenen fotolara yorum gelince sayfa başı olup gözükmemeli. Bu durumdan hoşlanmayanlar biraz fazlaca olacaktır.

Belki sanat biraz daha öne çıkar. Saygılarımla....

Tarih: 5 Mayıs 2008, 10:30 - İp: 78.***.**2.54
harmanci
harmanci (üye)
İzmir / Amatör

Galeriye yüklediğim son fotoğrafı çok değerli dostum harhurt69'a,onun sevgili eşi Nekahat Hanım'a,ufak oğlu HortlaCAN,ortancı kızı Bostan,en büyük oğlu SalmanCAN,üvey kızı Olgun,dedeleri SaldırHAN ve biricik baldızı Kevaşe'ye armağan ediyorum. (İsimler tarafımdan sıkılmış olup kimseyi hedef almamaktadır,genel bir serzeniştir.)
Geçen akşam balkona yayılıp tembel tembel çiğdem çitlerken hatun illa ki ''LoST'' izleyelim diye tutturunca oturup izledik.Bitişinde ''Vatandaşa LoST most değil sağlam bir dost lazım''özdeyişiyle birlikte galeriye göz atayım dedim.Anasayfa armağanlarla dolmuş taşmış.

Yahu bu ne sevgi yumaklığıdır?

Kendimle hesaplaşmama sebep oldu o gece.Oturup 30 küsur yıllık yaşamımda 'dost' diyebildiklerimi hesap ettim.

Bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda olduğunu gördüm.(ki bahsettiğim eldeki serçe parmağını orta parmak üzerinden baş parmağa ulaştırma denemesinde başarı sağlayamayınca bahsi geçen parmaklar kırıktır,denemeyin)

Yok böyle bir şey.
Yüzünü bile bir kaç defa gördüğün,belki de hiç görmeyip sanaldan yazıştığın şahıstan dost olur mu?Zannımca imkan dahili değildir.

Lakin diyelim görüş,bakış farklılığı açısından oldu,bu fotoğrafların anasayfaya çıkması bile gariptir.

Ne diye yazdım bunları?

Geçen gün bir fotoğrafçı arkadaşa siteden bahsettim,şöyle iyi böyle iyi v.s

Arkadaş birkaç gün siteyi inceleyip 'Ya hocam dediğin sitede vatandaş birbirine fotoğraf hediye ediyor' cümlesiyle dönüş yaptı.
'Doğrudur' dedim başka da birşey diyemedim...

Tarih: 2 Ağustos 2008, 14:37 - İp: 78.***.**9.253
gorbi67
gorbi67 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Aaah Harmancı....Demekki benim gibi düşünenlerde varmış. İnan bazen bu konuda kendimi çok sorgular olmuştum son zamanlarda...Acep Uyuzluk bendemi diye?
Sitemiz çok güzel. Emme bireylerin duyarlılığı ile daha güzel hale gelecek. Galeriyi malesef çıkarlar doğrultusunda yüklenen fotolar kirletiyor...Bu topiği açtığımda katılım olur diye düşünmüştüm önerime...Malesef destek kocaman bir sıfır oldu.Eminimki zamanla bu fikrim daha iyi anlaşılacaktır.
Hep birlikte daha iyi ye diyorum. Saygılarımla...

Tarih: 2 Ağustos 2008, 14:57 - İp: 78.***.**7.172
spring.
spring. (üye)
Artvin / Meraklı

Selamlar..

Tepki verilmesi gereken bir konu ...

ve üzücü ilginin bunca azlığı...

İnşallah küçükde olsa bir katkım olur...

bence sıkıldım hediyelerden olmıyan dost muhabetlerinden....

Tarih: 3 Ağustos 2008, 17:37 - İp: 88.***.**7.78
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

hediye etmenin de bir adabı vardır güzel bir fotorğafsa neden hediye olmasın

Tarih: 4 Ağustos 2008, 14:49 - İp: 81.***.**7.150