nctenk
nctenk (üye)
İstanbul / Amatör

Aramızda Fotograf Yarışması

Arkadaşlar netfoto sergimizden sonra,yenibir heyecan başlatsak,konusu DOSTLUK olan aramızda bir fotograf yarışması.30 gün sürse,yarışma bölümü açılsa ve katılanlar oraya yüklese fotograflaını,yarışmaya katılan üyeler kendi fotografları haricinde.1.2.3. olarak ayrı, olarak açacağimiz topicde oylasa.Ve dereceye giren fotograflar 2.sergimizde özel çerçeve içinde sunulsa,nasıl olur?

Tarih: 14 Eylül 2007, 09:24 - İp: 85.***.**0.188
hly-ulusoy
hly-ulusoy (üye)
İzmir / Amatör

Öncelikle geç farkettim özür dlerim.
Necat bey sizi her yerde her zaman desteklerim.
Mükemmel bir düşünce her zaman yanınızdayız.
Siz yapmamız gerekenleri söyleyin yeter.
Selamlar saygılar

Tarih: 14 Eylül 2007, 13:49 - İp: 88.***.**4.25
coffie
coffie (Objektif)
Antalya / Meraklı

İyi fikir, ben varım.Bence de usta fotoğrafçılardan oluşacak bir jüri seçmeli.
Çünkü ben galerideki beğendiğim fotoğraflara çaylak olarak yorum yazıyorum.Çok fazla teknik bilgim yok.Böyle bir yarışmada fotoğraflar bu işin ehli bir jüri tarafından seçilip oylanmalı.

Tarih: 14 Eylül 2007, 13:58 - İp: 85.***.**9.102
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Arkadaşlar elbette burda aDAMAKILLI TARTIŞACAĞIZ VE SONRA DA EN İYİSİNİ BULACAĞIZ.Ama asıl amaç böyle bir yarışmaya yapmak ve bu yarışmayı en adil şekilde nasıl yapmak fikri olmalı..Eleştirilerimiz bu doğrultuda olsun.Ve gerçekten işi ciddiye alalım..
Şimdşi en son çağdaşın dediği belli başlı kişilerin oylarıyla fikri de uygun.Onlr da bilmesin kimden geldiğini..Ha ama elbette galeriler incelenerek kimden geldiğini tespit edebiliriz.Ama bu seçilen 20 kişi zaten bu kaygıları bertaraf edecek kişilerden olmalıdır.
Aslında Necat abinin dediği gibi işi fazla büyütmeyelim.İşin güzel taraflarını öne çıkaralım ve böyle bir şeyler yapalım.Fikret bey buna şunu der bunu der .Bu bence yersiz kaygılar..

Tarih: 14 Eylül 2007, 13:59 - İp: 88.***.**2.46
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

Sadece belli kişilerin seçmesi yani bir jurinin seçmesi bence yanlış...

Bir çok yerde var o sözü edilen belli başlı kişilerden oluşan juriler ve bir çok yarışma var dileyen onlara katılabiliyor zaten...

Burada kullanıcıların ve/veya yarışmacıların beğenisi önemli fikrin çıkış noktasıda o zaten...

tabi bence...

Tarih: 14 Eylül 2007, 14:21 - İp: 213.***.**2.98
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

fotoğraf yoğunluğundan dolayı aksayacağını söyleyebilirim...
çoğğu kimse fotoğraf yükleyecek..ve forumda sayfalarca fotoğraf olacak..ve bunların doğru değerlendirilmesi çok zor olacaktır (bana göre) bu yarışmanın puanlama işi de düşünüldüğünden çok karmaşıklaşabilir..herkes foruma puanlamaları yazarsa birinin bunu takip etmesi gerekir..yani karışıklık çıkar..gibime geliyor..

özel bir yazılımla yarışma bölümü düzenenebilirse bu işin altından kalkılabilir..
yarışma bölümüde çok hoş dururdu siteye..

çok olumsuz yaklaştım kusura bakmayın sadece doğabilecek aksaklıkları dile getirmek amacıyla..

Tarih: 14 Eylül 2007, 15:04 - İp: 88.***.**1.233
cap
cap (üye)
Amasya / Stüdyo Fotoğrafçısı

aslında çok harika bir fikir sonuna jkadar destek

SAYIN ARKADAŞLAR HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZMÜ EGER BÖYLE BİR YARIŞMA OLURSA EN ÇOK BEGENİLEN FOTOGRAFMI KAZANACAK YOKSA ENÇOK ÇEVERSİ OLAN FOTOGRAFÇI ARKAŞMI KAZANACAK

eger bir yarışma olacaksa ESERLERE nick degilde başka bir isim vererek ve o eseri kendi portfolyomuzda görüntülemeden forum ve galeri haricinde BAŞKA BİR SAYFADA yayınlasak nasıl olur

eger şuana da yarışma olsa kimlarin sılamaya girecegini biraz biraz tahmin edebilyorum

güzellikkler hepimizle olsun

Tarih: 14 Eylül 2007, 16:09 - İp: 88.***.**8.202
gordi
gordi (üye)
Antalya / Firma

1 hafta gibi bir zaman verilir,fotoğraflar o zaman içerisinde gruplandırılır,manzara,insan,dijital çalışma,çocuk,makro vs.
daha sonra eklenme süresi biter..oylama yapılır..oylama yine 1 hafta sürer..daha sonra manzara katagorisinde bilmem şu arkadaş çocukda şu makroda bu arkadaşımız birinci olmuş deriz.
1.2.3 ve övgüye değer netfotoğraf özel çalışma diyede 2 adet ekstra fotoğraf seçilir.her yarışmacı en fazla gruplarda 3 adet fotoğraf ile katılır.
kullancı adı yazsın çünki şayet kankalaşma diye bir şeyler varsa elbet kimin hangi fotoğraf sahibi olduğunuda bilecekler..o saklanamaz..pm atar boşluk adklı foto benim der..bir kişi bir fotoğrafa en fazla bir kere oy kuullanır.

Tarih: 14 Eylül 2007, 16:17 - İp: 88.***.**0.188
bushidoka
bushidoka (üye)
İstanbul / Meraklı

1. ci seçileceksem katılırım! hehehehehehhehehehe

Tarih: 14 Eylül 2007, 16:19 - İp: 88.***.**4.109
hly-ulusoy
hly-ulusoy (üye)
İzmir / Amatör

Bu işin çevreyle ne işi olabilirki.....
Ben kendi adıma beğendiğim etkilendiğim karelere yorum yazıyorum.
İstediği kadar tanıdığım olsun beğenmediysem yazmam yani çok oldu bu.
Fikir güzel destekliyorum hele şu sergiden yüzümüzün akıyla bir çıkalım.
Gerisi gelecektir zaten katılan arkadaşlara teşekkürler,emeklerine sağlık.
Emek verip hazırlayanlarada teşekkürler hakkınızı helal edin mübarek gün borçlu kalmıyalım.
Selamlar.

Tarih: 14 Eylül 2007, 19:26 - İp: 88.***.**4.25
cemnagehan
cemnagehan (üye)
İstanbul / Amatör

#cemnagehan' tarafından 15.09.2007 03:51:44 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Eylül 2007, 20:45 - İp: 85.***.**8.157