wykey
wykey (üye)
Bursa / Amatör

Lenslerdeki Netlik Kaybı Ve Optik Sorunlar Hk.

Merhabalar,

çok araştırmama rağmen karşılaştığım sorunla alakalı bir cevap maalesef bulamadım.Bu sebeple ortak bir forumda paylaşmak ve sizlerden görüş bekliyorum...

Minolta md rokkor 50mm f1.4 lense sahibim daha önceki yıllarda anolog makinalarda kullandığım lensi tekrar buldum ve hemen satın aldım,fakat sony a7 gövdemde başka minolta lensleride sorunsuz şekilde kullanmaktayım bu lenside kullanmak için taktığımda neredeyse her diyaframda fotoğraflarda bir sorun yakaladım.bu lensi biliyorumki 1.4 te bile keskin bir lensti fakat değil 1.4 f4 te bile net alan dışında kalan kısımlarda sanki ''motion blur'' efekti oluşuyor.çektiğim birkaç fotoğrafı paylaşacağım sizle...web te a7 ile çekilmiş fotoğraflarada baktım şahaneler...ve anladımki benim lensimde bir problem var.optiklerde nokta kadar kir,pas,mantar,toz vs. kesinlikle yok.neredeyse sıfır lens fakat sonuçları berbat ve bir sorun olduğu belli.daha önce böyle bir sorunla karşılaşmış yada ''genel optiklerle ilgili teknik bilgi''verebilecek biri varsa lütfen yardımcı olabilir mi? teşekkürler.

#wykey' tarafından 20.09.2018 15:11:38 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Eylül 2018, 15:10 - İp: 176.***.**3.20
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Fotograflar acilmiyor maalesef ...

Tarih: 21 Eylül 2018, 03:04 - İp: 108.***.**7.84
  • 1