olcayto526
olcayto526 (üye)
Adana / Amatör

Canon Sx130 Netlik Sorunu

İyi günler Canon sx130 makinam var.İnternetteki resimler çok şahane fakat ben çekiyorum kumlanma sorunu var..Ayrıca fotoğrafı çektikten sonra 1-2 kere zoom yapsam karıncalanmaya başlıyor görüntü bozuluyor..

Ve çözemediğim diğer konu bir nesnenin arka planını flu yapamıyorum..Adamlar video çekiminde bile arkaplanı flu yapabiliyor ben yapamıyorum :D Yardım edenden Allah razı olsun..Bu sorularıma açıklık getirirseniz sevinirim.

Tarih: 16 Ağustos 2014, 15:33 - İp: 95.***.**8.238
sfkbay
sfkbay (üye)
Ankara / Amatör

1.Kumlanma olayı yüksek iso'dan kaynaklı durumlarda görülür.İso ayarınızı auto'da bırakmayın,mümkün olduğunca düşük iso değerlerinde çekin.
2.Fotoğrafı çektikten sonra yaptığınız zoom olayı dijital zoom dur optik zoom değildir,dolayısı ile görüntünün bozulması yukarıda verdiğiniz örnekdeki gibi fotoğraf çekiyorsanız normaldir.
3.Arka planı flu yapma işinide okuyarak veya videoları izeleyerek çözebilirsiniz.Burada bununla ilgili onlarca yazı var.

Elinizdeki makinenin sensör buyutuda oldukça küçüktür o yüzden çok fazla bir şeyde beklemeyin.

Tarih: 16 Ağustos 2014, 23:31 - İp: 91.***.**4.100
olcayto526
olcayto526 (üye)
Adana / Amatör

cevabınız için teşekkür ederim çok saolun..Bahsettiğim video şuydu buyrun linki:

http://www.youtube.com/watch?v=s-A9WgFH2r4

Tarih: 17 Ağustos 2014, 11:43 - İp: 85.***.**9.118
  • 1