2bucuk
2bucuk (üye)
İstanbul / Amatör

Lensin Önünde Oluşan Parmak İzleri

lensin önünde oluşan parmak izleri nasıl temizlenmeli
ben oohh falan diyip atletim yardımıyla temizliyorum ama :D

Tarih: 28 Ekim 2012, 21:49 - İp: 95.***.**7.52
sezgin72
sezgin72 (üye)
İstanbul / Amatör

Pamuklu bir bez parçası iyi iş görür. Ama mutlaka %100 pamuklu bez olmasına dikkat edin. Herhangibir solüsyon veya sıvı kullanmanıza gerek yok. Dairesel hareketler ile temizlemeye özen gösterin.

Tarih: 28 Ekim 2012, 22:34 - İp: 85.***.**2.68
ozturert
ozturert (üye)
İstanbul / Meraklı

Gozlukler ile beraber gelen temizleme bezleri bu konuda basarili. Benim kullandiklarim toz-iplik de birakmiyor arkalarinda.
Genelde "hoh" yeter.

Tarih: 29 Ekim 2012, 03:23 - İp: 201.***.**8.7
evrendemir
evrendemir (üye)
İzmir / Meraklı

Fotograf makinası objektifinin önünde parmak izlerinin olması, silinmesi lenslere mutlaka zarar verir, bıraktığınız parmak izi kir, ter, yağ, tozdan oluşur, sizin dediğiniz gibi oohh diyerek nefesinizde bulunan yağ, toz,asit,vs lensin üzerine aktarıldıktan sonra vucut atıklarınızı (ter,yağ) emmiş belkide tüm günün tozunu üzerinde taşıyan atletinizle silerek lense taşıdığınız tüm maddeleri iyice yapıştırarak cam zemine yerleşmesine, tozlarında cam dokuyu zımpara gibi çizmesine neden olursunuz, her türlü bez mutlaka kendisinden bir parça bırakır.
BU NEDENLE;
Objektiflerinizin lenslerine özen göstermelisiniz, ancak mecbur olduğunuzda bu iş için imal edilen lens pen veya lens-gözlük temizleme sıvılarını güderi yardımı ile kullanmanızı tavsiye ederim.

#evrendemir' tarafından 29.10.2012 20:43:15 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Ekim 2012, 11:43 - İp: 78.***.**3.23
xyzarc
xyzarc (üye)
Ankara / Amatör

Ben orjinal lenspen aldım internetten ve çok memnunum.Çok fazla çakması olduğundan bizzat lenspenin kendi sitesinden sipariş verdim..Biraz kuşkucuyumdur

Tarih: 31 Ekim 2012, 13:02 - İp: 212.***.**9.58
  • 1