haritaci41
haritaci41 (üye)
Zonguldak / Amatör

Sony A580 Lensin Takıldığı Düğme Sorunu

Merhaba abilerim :D

a580 nimde bu sabah bi problemle karşılaştım. Lensin takıldığı bayonetin olduğu yere yani kısaca makineye lensi takıyorum ama o lensi çıkarmak için bastığımız düğmeyle lensi çıkardım ve bir daha o lens çıkarma düğmesi geri atmadı. yani içerde kaldı düğme ve lense giren bayonette ki 2 tırnak dışarı çıkmıyor. ve bayonetin içindeki o lensi taktığımızda dönen ince yuvarlak bi parça var hafiften sallanıyor.
Ve lensi taktığımda ne çıt sesi geliyor ne de o düğme dışarı çıkıyor ne yapmam lazım?
Ayrıca lensi tktığımda makineyi açtığımda F değeri "--" böyle gösterdiğinden haliyle çekimde olmuyor.
Teknik servise gidicem ama gitmeden kendim halledebilirmiyim acaba?

Ve teknik servise gitsem bana kaça malolur bu? Malum bu ara çok açıldım lens 2. makine derken :D

yardım ve yorumlarınız için şimdiden sağolun..

Tarih: 22 Aralık 2013, 13:49 - İp: 5.***.**1.181
alfaci
alfaci (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Hocam bu araba filtresi değiştirmeye benxemez.Servise götürün makineyi...

Tarih: 22 Aralık 2013, 15:59 - İp: 212.***.**0.119
haritaci41
haritaci41 (üye)
Zonguldak / Amatör

Hocam öyle yapcam zaten bende geçen kaşındım lensi açtım allahtan hiç bir sıkıntı olmadı. ama buna dokunmam asla ist. a göndereceğiz artık. Sizce ne kadar bir fiyat tutar? çok birşey tutmaz diye düşünüyorum ben . sonuçta buradan fiyat sdöylemek durumu tam bilmeden saçma gibi evet ama yine de belki siz bir tahmin yaparsınız. sonuçta düğme de sorun var büyük ihtimal yayla alakalı.

Tarih: 22 Aralık 2013, 16:49 - İp: 5.***.**1.181
alfaci
alfaci (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Fiyat konusun da bişey diyemem ama ucuz olacağını da sanmam...

Tarih: 24 Aralık 2013, 11:33 - İp: 212.***.**0.119
  • 1