karbey
karbey (üye)
Ankara / Amatör

İkibuçuk Milyar Ne Yapardınız!!!

Sevgili arkadaşlar bir dostum benden aci yardım istiyor. Bu konularda araştırdığım için bana danıştı bende size danışayım dedim. İkibuçuk milyar gibi bir rakamı var profesyonel bir set kurmak istiyor. Nikon ve canon düşünüyor ama karar veremedik... 75-300 civarı bir lens,Hafıza tripod vs..

Ben 300D kullanmıştım atrılarını eksilerini aktardım ona. Bana bu konuda yardım edin siz nasıl bir set dizerdiniz? Teşekkür ederim .

Tarih: 8 Mayıs 2005, 03:06 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

http://www.yalcinlar.com.tr/index.php?dept_id=1&grp=NIKONDIG&prod=642 şu linke bakın artan paraylada 70-300 bir lens alırsınız

Tarih: 8 Mayıs 2005, 04:07 - İp: yok
karbey
karbey (üye)
Ankara / Amatör

Sevgili dostum kobra.

Olur bu kadar olur bende dün gece bayağı inceledim o linki hemde ) Ama yinede karar verememiştim, Yani canonmu olsa d70 mi olsa falan diye ama sanırım bu set uygun gelir ona değilmi.

Birde dostum objektif 75-300 ama serileri farklı 130 dolar gibi olanıda varr 420 dolar olanıda var bu objektiflerin cidden görüntü aktarma anlamında büyük farkları varmıdır yoksa sağlamlık ve hızlı netlik gibi özelliklerimi bunlar. Yani lens camı daha kaliteli falanmı.

Tarih: 8 Mayıs 2005, 14:12 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

Pek tabiki lenste kalitenin artması fiyatında artmasına sebep oluyor ancak profesyonel işlerde kullanmayacak olduktan sonra o lens sizin işinizi görür

Tarih: 8 Mayıs 2005, 15:06 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

Canonun yeni piyasaya sürdüğü 350D yide incelemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Tarih: 8 Mayıs 2005, 21:52 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili Karbey,
Benim önerim Fuji Finepix s2 pro makine bayonetinin nikon olması ayrı bir avantaj....

Tarih: 8 Mayıs 2005, 22:06 - İp: yok
  • 1