abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Amme Hizm. Stevedigicams En İyiler

Professional Digital SLR (BüyükBabalar)
1. Canon EOS 1Ds
2. Nikon D1X
3. Canon EOS 1D Mark II
4.Nikon D2H

Enthusiast Digital SLR (Babalar)
1. Canon EOS 10D
2. Nikon D100
3. Pentax *ist D
4. Fujifilm S2 Pro
5. Olympus E-1

Tarih: 10 Haziran 2004, 12:52 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Çekimlerden memnun kalmazsan beni forumda bul...

İkinci el satarız.. belki ben alırım...

Hadi hayırlısı...

Tarih: 10 Haziran 2004, 16:36 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Burkay ustamdan garanti servis durumları (www.fotograf.net)
Merhaba,
Size bazı markalarla ilgili bilgi vereyim
Hp:Son zamanlarda garanti dışı makine tamirinde istenen fahiş onarım bedelleri konusunda daha bugün Hp yetkilisi Pınar Karadeniz ile görüştüm (Telefonu 0216 5797900 ) bana uyguladıkları bir modelden bahsetti "strep" bu modele göre fotograf makinenin arızası ne olursa olsun tamir bedeli 170 dolarmış (ister pil kapağı kırılsın istersede ekranı patlasın tamir parası değişmiyor ) avantajı makine tamir olduktan sonra 1 sene daha garanti kapsamına alınıyormuş( bunu zaten bizde kanun gereği vermek zorundayız) Sizce bu servis anlayışı mantıklı bir uygulama olabilir mi?
Ankarada türk metal sendikasında çalışan
Şevket Durmaz ın makinesinin ekranı kırılmış o da Hp servisine müracaat etmiş kendisinden istenen para 170 dolar olunca o da bana müracaat etti aynı makineyi biz 100 milyona tamir ettik ve adresine gönderdik) Adam bize teşekkür ettikten sonra söylediği söz "bir daha Hp ürünü mü? asla satın almam"

gelelim Kodak markasına :
Bir keresinde bir kodak makine için bana bir parça lazım oldu Kodakın ithalatçısı Metropol şirketinden bir yetkilinin verdiği yanıt aynen aktarıyorum (hala kulaklarımda ) :Arkadaş bizim makinelerimizi tamir etmeyin! siz tamir ettikçe biz yeni makine satamıyoruz. Yanılmıyorsam eğer ismi Kaan afacan olacaktı bu yetkilinin

Tarih: 11 Haziran 2004, 15:29 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Olympusa gelince bu markanın türkiyede servisi yok formalite icabı Nimet abla piyango gişesinin karşısında benimde arkadaşım olan Sunay erden i servis diye göstermişler ama adama ne parça veriyorlar ne de software sebebine gelince olympusun yetkili servisi olabilmek için yaklaşık 40000 dolarlık yatırım yapmak gerekiyor (alet edevat olarak) sadece olympus markası için de o yatırımı kimse yapmaz! zira rantabl değil bu nedenle olympuslar en yakın çekoslavakyaya gönderiliyor...

Sony de ise durum daha farklı onların cihazları önceden programlanmış gibi sanki hep satın aldıktan 3-4 sene sonra bozuluyor özelliklede garanti süresi dolunca Servise gittiğinizde size çıkarılan faturada ikilem yaşarsınız yenisini mi alayım tamir mi ettireyim diye.

Tarih: 11 Haziran 2004, 15:46 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Sonuç olarak makine alacaksanız şu markalardan şaşmayın:
Sigma (benim favori makinem) Canon, Nikon , SAMSUNG (merkez servisi ben olduğum için torpil geçtim:-) ) Sanyo (servisliğini bıraktım ama cidden iyi makine ) Daha yeni inceledim: Toshiba iyi makine..... Konica ve Fuji (servisi Ahmet Akdağ) güvenilir marka ve iyi bir usta ...Pentax : Nazmi Kılıçer dijital servislikleri henüz yeni onaylandı (nisan 2004 )ama Nazmi bey yılların başarılı ustasıdır...

Hepinize kucak dolusu sevgiler..Murat Özdemir www.burukay.com

Yukardaki yazılar Murat Özdemirin kişisel görüşleridir..
Burkay-digicams. de budur...

Tarih: 11 Haziran 2004, 15:52 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Foruma bilgi yoğunluğuna katkıda bulunmak amacıyla farklı sitelerden derlediğim bir topic oldu bu...

Herkes kendi makinasının en iyi olduğuna inanır (kimse yoğurdum ekşi demez...)

Yukardaki listelerde farklı görüş açıları var.. Herkes olaya kendi açısından yaklaşıyor...

Kodak garanti servis durumu ile ilgili en taze bilgi...
FOTOGRAF MAKİNESİ YETKİLİ SERVİSİMİZ ELSA ELEKTRONİK :
H.Lütfi Dördüncü iş Merkezi, Ankara Cad. NO:102/52-53, Sirkeci 34 112 İstanbul
Tel: 212- 514 81 28-29-30

Ziya Gökalp Caddesi 6/10 Şaziyem Çarşısı Üst Kat Kızılay 06650 Ankara
Tel: 312-431 84 58/ 433 7954

Bakalım benim yoğurt ekşirse nasıl tatlılaştıracaklar göreceğiz..
KodakCX6330 (3.megaPixellerdeki sonuncu makina) ile çektiklerimi galeri-manzara da görebilirsiniz...

Tarih: 11 Haziran 2004, 19:27 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Kharon,

İnşallah güzel fotograflar çekip galeride yayınlarsın...

Hayırlı olsun..

Tarih: 12 Haziran 2004, 11:18 - İp: yok
xkeremx
xkeremx (üye)
İstanbul / Meraklı

ya ben fuji s5000 almayı düşünüyordum en sona sallamışsın kimse öwmüyor bu makinayı. gerçekten bi amatör için kötü bir makinamı -+ları nelerdir. kafayı yiyorum wazgeçecem yakında almayı dizaynına bayıldım s5000'in ama biraz öwün şu makinayıda alayım para kolay kazanılmıyor. çevremden gelen tüm tepkilere rağmen (bi fotoğraf makinasına o kadar verilirmi senin paran bol galiba) sırf seviyorum diye o kadar para verecem. bi dahaki akinam allah bilir kaç yıl sonra olacak. Lütfen ben almadan önce bi netlik oluşturmama yardım edin.
byes : o)

Tarih: 15 Haziran 2004, 19:53 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Stevedigicams.com dan alınan bir listedir yukardaki liste,
Bu sıralamayı ben yapmadım..

Her makinanın kendine has özellikleri var, bazı makinada olan özellik diğer makinada ya yok,yada daha kısıtlı...

Sen dig.fot.makinasını ne amaçla kullanacaksın, o önemli....

FujiFilm de kötü bir marka değil...Önemli olan senin çekeceğin fotografları istediğin şekilde çekebilmene imkan sağlayacakmı...?

Tarih: 16 Haziran 2004, 09:12 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

xkeremx listeyi fazla arama diye üste aldım...

Tarih: 19 Haziran 2004, 10:41 - İp: yok
pyro
pyro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Nikon D70 te hiç hafife alınacak bir makine değil. Fiyatıyla giriş seviyesi bir makine olmasına rağmen özellikleriyle Nikon D100 ve Canon 10D yi solluyor.
Canonun nikon D70 e cevabı olacak kamera ise sonbahardaki fuarda ilan edilecek

Tarih: 19 Haziran 2004, 23:39 - İp: yok