2move
2move (üye)
İstanbul / Amatör

Jammer Gibi Cihaz Varmı?çekimi Engelleye

Merhaba arkadaşlar,
Devamlı yurtdışı mücevher fuarlarlarına katılıoruz. En büyük problemimiz emek hırsızlarının cep telefonuyla veya fotoğraf makinesiyle vitrinden ürünlerimizin fotoğrafını çekmesidir.
Vitrinde istediğiniz kadar durun, öyle yazılımlar var ki cep telefonunda mesaj yazıyor ama o sırada aralıksız fotoğraf çekebiiyor.
Sizlere sormak istediğim, jammer gibi fotoğrafın çıkmasını engelleyen bir cihaz var mı?
Fotoğraf çektiğinde film bozuk çıkacak ve bulanık çekecek.
Teşekürler

Tarih: 26 Kasım 2013, 11:44 - İp: 83.***.**6.215
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Bahsettiğiniz gibi bir seçenek, benim bildiğim makineleri etkilemiyor...

ancak..
Bir senaryo; ters ışık verdiğiniz takdirde cep telefonu veya fotoğraf makinesi pozlamayı sanki çok parlak güneş altındaymış gibi ayarlayacak ve görüntü verdiğiniz ışık haricinde karanlık olacak.. ancak bu ters ışığı sürekli vermek istemeyeceğinizi tahmin ediyorum.. powerLed'li birkaç deneme yapılabilir.

Tarih: 26 Kasım 2013, 18:29 - İp: 94.***.**7.96
alfaci
alfaci (üye)
Yurtdışı / Meraklı

İsmini bilmiyorum ama bazı çok önemli yerler de kullanılan kamera algılayıcılar var.Kamera sistemli sensör kamerayı fark ettiği anda insan gözüyle görünmeyen bir ışın ile çekimi engelliyor.Tabi bu sistemler satılık mı bilmiyorum ama bir araştırın derim...

Tarih: 27 Kasım 2013, 01:28 - İp: 212.***.**0.119
nedim_yildiz
nedim_yildiz (üye)
Bursa / Amatör

Evet böyle bir cihaz varmış.

paparazzisavar gelecek yıl piyasada
bu cihaz adam harvey tarafından, paparazzilerin fotoğraf çekmesini engellemek için tasarlanmış. cihaz herhangi bir yönden 45 derecelik görüş açısıyla gelen kamera flaşlarını algılayıp anında
daha parlak bir flaşla cevap veriyor ve karşısındaki kameranın kör olmasına neden oluyor.
bunun sonucunda ise paparazzilerin çektiği fotoğraf boşa gidiyor. paparazzilerden şikâyetçi olan ünlülerin bir hayli işine yarayacak olan cihaz 2010 yılında sınırlı sayıda satışa çıkartılacak.

Kaynak:http://www.medyasozluk.com/evet+siniri+astik.html

Tarih: 27 Kasım 2013, 01:58 - İp: 78.***.**0.239
2move
2move (üye)
İstanbul / Amatör

Cevaplarınız için teşekkürler.
Işık ile kamera lensini karartmayı düşündüm ama bizim meslekte ışık herşeydir. O yüzden fazla ışık koyamıyorum.

Bahsettiğiniz sistemler bizi aşar gibi..
Böyle bir cihaz üretilirse dünyadaki bütün kuyumcu vitrinlerinde yer bulacağına eminim. ARGE ye selam olsun

Tarih: 27 Kasım 2013, 12:25 - İp: 83.***.**6.215
  • 1