keratin
keratin (Objektif)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Canon S3 Is Netlik Sorunu

Yeni bir Canon S3 IS makine aldım.Yaklaşık bir 10 günlük deneme kullanımından sonra netlik ve aşırı grenli fotoğraflar açısından büyük hayal kırıklığı yaşadım.Daha önce kullandığım 4 senelik 3xoptik zoomlu Orite makinemden bile daha kötü sonuçlar elde ettiğim çekimler oldu. Kesinlikle odak ve netlik sorunu olduğu düşüncesiyle Servise gönderilmesini istedim.Makine gitti geldi.Sadece güncelleme yapıldığı arıza tespit edilemediği söylendi.Buna rağmen 15 gündür halen her durumda yaptığım çekimlerde tatmin edici sonuçlar almış değilim.Beklentilerimin çok gerisinde sonuçlarla karşı karşıyayım. Örneğin Odağa uzak noktalardaki objelerin kenarlarında kırmızı ve yeşil gölgeler normal denilebilir mi?

Tarih: 8 Ekim 2006, 22:20 - İp: 88.***.**2.7
phaon
phaon (üye)
Yurtdışı / Amatör

Makinenin çektiği damla fotoğraflarını gördükten sonra fokus problemiyle ilgili sözlerimi geri alıyorum.
Manuel focus ise makinenin karakteristliği sanırım. Ben bu problemi aşmak için çekeceğim objektif mesafesindeki başka bir nesneye odaklanıp focus lock yapıyorum. Napalım artık onu da öyle idare edicez, o kadar kusur Jennifer Aniston'da da bulunur.
Topiğe yazdığım son mesajdır.
İyi akşamlar.

Tarih: 26 Ekim 2006, 18:23 - İp: 217.***.**4.103