foto1453
foto1453 (üye)
İstanbul / Firma

Yatak Odamizaa Kadar Girdiler

fotografcilik meslegini bitirmek uzereler herkezde kamerali fotograf ceken cep telefonlari dolu bunlar yetmezmis gibi herkez bir dijital makine almis fotografciyim diye ahkam kesiyo amatör yada profösyönel fark etmiyo meslege ve emege saygi lutfen bir fotografcinin ekmek kazandigi yerde kullanmayin bir isletmede bir mekanda kullanilmaz biz sizin mutfaginiza girip yemek pisiriyormuyuz

Tarih: 5 Aralık 2006, 04:13 - İp: 88.***.**7.178
golden
golden (üye)
İzmir / Amatör

arkadasım derdini bence dha acik anlat ne anlatmak istedigin net degil herkeste fotograf makınasının olmasından yakınır gıbı konusuyorsun ama emın ol burdakı uyelerın cogında var eger bu canını sıkıyosa bence bi yerde hata yapıyorsun yada yanlıs anlatım tarzı seçtin

Tarih: 5 Aralık 2006, 08:03 - İp: 85.***.**3.196
foto1453
foto1453 (üye)
İstanbul / Firma

kimsenin makinesinin olmasından rahatsız değilim sadece işletme içinde kullanılan makinelerden şikayetçiyim ekmek yediğimiz yerlerde amatör makine olmasın dedim iyi okuyamamışsın

Tarih: 5 Aralık 2006, 14:36 - İp: 81.***.**8.231
ayten01
ayten01 (üye)
Antalya / Amatör

Herkez değil herkes olacak, 2 defa aynı yalnışa düşmüşsünüz.

Tarih: 5 Aralık 2006, 15:03 - İp: 85.***.**6.175
golden
golden (üye)
İzmir / Amatör

isletme mekan derken acaba biri studyona girip vesikalıkmı cekiyor?yoksa derdin dugun salonlarinda insanlarin kendi özel anlarini istedikleri gibi çekmesimi?sıkıntın buysa işin zor çünkü benim foto çekme özgürlüğümü kısıtlayacak bir mekanda bulunmayı zaten ben istemem şunuda unutma eger ki sektor devamlı gelisiyorsa teknolojik açıdan ilerliyorsa o sektör büyür ve bu işi yapanlar için daha olumlu sonuçlar doğurur çünkü artik insanlar cep telefonu ile çektikleri fotolari bile batirmak için stüdyolara götürüyor yada merakli ve amatör düzeydeki fotograf severler daha büyük baskilar için stüdyolara gidiyorlar ama sen buna tam tersi olumsuz diyorsan o zaman senin mantelitende bir sorun var derim

#golden' tarafından 05.12.2006 15:42:28 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Aralık 2006, 15:40 - İp: 85.***.**3.196
sahincoban
sahincoban (üye)
Adana / Meraklı

her işin bir bitme noktası vardır arkadaşım.. birgün senin işinin de sonu gelecek... bunun önüne bu şekilde geçemezsin... insanları kendi istekleri doğrultusunda çektiği kareler hatıra olarak kalmasını istedikleri anlar senin emeğine ve ekmeğine saygısızlık değildir... insanlar çeksede çekmesede... zaten sizin işletmeyle belirli oranda bir pazarlığınız var... bence sen daha fazla kazanma derdindesin... hep bana hep bana yani....

Tarih: 5 Aralık 2006, 16:20 - İp: 85.***.**5.48
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

merhaba fotograf sanatcısı arkadasım..telekomun herkeste telefon olmasın kazanamıyoruz,herkeste mail atma olanagına karsıyız mektup yollamıyorlar demesiyle sizin yakınmanız arasında benzerlikler var...ayrıca studyo fotografcısıysanız, kimse gelip elinde cep telefonuyla abi senin paraflası falan kullanıyım ışıkları kullanıyımda arkadaslarla bı ıkı foto cekiyim diye gelecegini sanmıyorum..eger dugun fotografcısıysanız kimseye arkadasım sen kendi eşinin dostunun akrabanın fotografını burada cekemezsin cektirmemde diyemezsiniz.siz ekmeginizi bu şekilde kazansanızda umuma acık bir yerde kimseye kendi eşinin dostunun fotografını cekmeyi yasaklayamazsınız.kimsede komsumun dugununde fotograf cektim benden buyuk fotografcı yok diye ahkam kesmiyordur sanırım..dijital yokkende cekiliyordu boyle yerlerde ozel fotograflar..
ahkam kesmek demişken;fotograf sanatcısı olmak okadar kolay degildir..kişi kendsine sanatcı unvanı vermez insanlar o kişiye bu unvanı verir..portfolyonuzdan yola cıkarak soyluyorum kendinizi bu şekilde tanımlamanız gercekten bu işi sanat olarak yapanlara yaptıgın bir ayıptır..oncelikle onlara saygı gosterirsen, daha sonra herhangibır konuda saygı gormeyi isteme hakkın olur..saygılar

Tarih: 5 Aralık 2006, 16:48 - İp: 88.***.**5.138
hdm
hdm (üye)
Yozgat / Amatör

sen iş olarak görüyorsun bu sitedekiler hobi olarak görüyor...ne yani senin işlerin kısıtlanıyor diye hobimizi mi bırakalım...ben bırakmıyorum...

iyi kaliteli fotoğraf sanatçısı olursan herkesin peşinde koşduğu insan olursun...dahası arayan değil aranan adam olursun...

Tarih: 5 Aralık 2006, 17:11 - İp: 85.***.**7.135
sahincoban
sahincoban (üye)
Adana / Meraklı

hem sen milleti niye yatak odana sokasın ki...

Tarih: 5 Aralık 2006, 17:20 - İp: 85.***.**5.48
hdm
hdm (üye)
Yozgat / Amatör

foto1943 dedim bir sanatçının gözüyle dünya nasılmış merak ettim fotoğraflarına baktım pek birşey göremedim...sonra acaba bir fotoğraf sanatçısı nasıl yorum yapar diye merak ettim yaptığın dört yorumu buraya yazıyorum...4 yorumunu baktım işte onlar...

şimdi reklamlar ilginç gelebir ama kötü örne bir kare

tebrikler güzel bir kare

guzel ve ilginc bir kare denklansorune saglik

hersey guzelde burada nu fotograflarda ne isi var bu karenin

evet harika bir sanatçısınız ve çeken kişilere mükemmel tiyolar veriyorsunuz ALLAH sizi sitemizden eksik etmesin...

amin...

Tarih: 5 Aralık 2006, 17:55 - İp: 85.***.**7.135
foto1453
foto1453 (üye)
İstanbul / Firma

bizim sektörde gidipte baskasinin islettigi mekanlardaki özel günlerde her nekadar profösyönel olursan ol makine cikartilmaz o rdaki kisileri emegine ve meslegine saygisizlik olur bazilari gibi de benim makinem dijital gibi manasiz kelimeler safr etmesi de ayri bi konu ve sunuda bilinki bir isletmede dügün yapmak veya bir organizasyon yapmak icin kiralaniyorsa sozlesmesinde de maddeler vardir bunlarin biride fotograf cekme yasagidir alir almaz ona kimse karisamaz ordaki emege ve isletme ye saygisizliktir birilerin anladigi gibi para meselesi degil anlatmak istedigim

Tarih: 5 Aralık 2006, 18:01 - İp: 88.***.**2.204