a.haydar
a.haydar (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Türkan Saylan Merhumeyi Nasıl Bilirdiniz

türkan saylan" merhumeyi nasıl bilirdiniz"

Eğtim ,sağlık alanında yaptığı hizmetleri ve özverileri görmezden gelenleri Allaha havale ediyorum.

#a.haydar' tarafından 20.05.2009 10:15:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Mayıs 2009, 10:14 - İp: 88.***.**1.38
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

14 yasında bır kıza tecavuz ediliyorsa bunada ne var kızım psikolojini bozacak, "sadece" uckur dıyeyım ozaman..
__
herkesin sevmesini bekleyen yok,herkesın onaylamasını bekleyende yok, umurumdada degil acıkcası..ben bır ölünün arkasından bu sekilde konusulmasına ve bunun islam mücahitligi adına yapılıyor olamsına karsıyım,benim dinimi kimsenin bukadar küçültmeye hakkı yok..

seversiniz sevmezsiniz,karsı cıkarsınız cıkmazsınız degil mesele,ama işi islam savunuculugu gibi bir acıdan yorumlarsanız iş degişir...
islam mucahıtıyım diye gecinen tecavuzculerın agzından konusmak, ölmüş bir kadını kırkı bile cıkmadan kopege benzetmek, sag olsa bile edilmesi yakısmayacak sozlerle ve hiç utanmadan sıkılmadan ıftıralarla küçümsemek nekadar dogrudur varın siz düşünün..
malum herkes benden daha musluman ölünün arkasından konusurken.

sizin dininiz bizim dinimiz deniyor madem soruyorum(surekli siz biz ayrımı yapıyorsunuz dıye "bize" yuklenenlerin bunu yapması daha bir enteresan), hadi benim dinimden suphe ediliyor, sizin dininizde ölünün arkasından hemde kırkı cıkmadan kotu konusmak,hakaret etmek varmı???
__
ve bir soru daha ZORLA başı kapatılan bir kız içinde turban dediginiz "SADECE" midir.
?????????????????????????????????????????????????????????????????

cunku bunuda duymak isiyor insan?? bası acık olana, namaz kılmayana burs vermeyen zumreden neden bu şekilde bahsedilmiyor??
ona neden lafınız yok bunu bir duyalım önce????
ataturke kufretmek için yarısan zümreyı savunmak nekadar dogru onuda dusunelim madem..evet herkes sevmek benimsemek zorunda degil,

ama bi düşüneceksin önce, ataturk olmasaydı her pazar babam pipilisle kiliseye ayıne gidecektim,şimdi burda müslüman gecinip ataturke ve degerlerine camur atan tecavuzcu adamların agzıyla konusuyorum diye..
asıl atatürk olmasaydı anadolu dediginiz yerde başı kapalı bir kişi kalmayacaktı, fransıza ingilize yunana karışıp asimile olacaktı butun anadolu,yalansa yalan deyin..
ama işte nankör bünye bunu kabul etmekten bukadar uzak,bukadar aciz..

secersin sevmezsin,benimsersin benimsemezsin ama "hakkını teslim edersin"

gerçi ataturkun bile arkasından konusabiliyorken,konusanları alkıslayıp sahipleniyorken bukadar alçakça ve nankorce, onun degerlerini korumaya calısan insanların ölüsünün arkasından alçaklaşarak konuşmakda kolaydır..
üstelik fikirlerine katılmıyorum diyerek degil, hrıstıyandı,misyonerdi,ahlaksızlık dizboyuydu, tipine bakın köpekten farkı varmı vs vs vs diye karalamaya çalışarak..
istediginiz kadar ugrasın vakit tayfası, sizin pisliginiz bitek sizin uzerınıze yapışır..
__
cunku biliyoruzki mesele bir kadının türbanı olanlara burs vermemesi meselesi degil, mesele o kadının genc kızlara burs imkanı saglaması, evlerinden kurtarıp,15 yasında adamın birinin nikahına verilip evlendirilmektense, egitilmelerini saglaması..
ve o kadının hasta yatagında sabaha karsı evinin basılmasıda bundandır,terorist oldugundan degil.
okadının ve dernegin butun verilerine,burs alan ogrencilerin kayıtlarına el konmasıda bundandır, terorist oldugundan degil..
okadına hasta falan degil,cezadan yırtmak için boyle davranıyor denmesinin nedenide budur,terorist olması degil..

sevin,sevmeyın, umurumda degil, ama fikrine karsıysan fikrini soylersin, zikrine karsıysan zikrini soylerdin..
ölmüş gitmiş,cevap verme sansı olmayan bir kadının arkasından iftira etmek, butun hak dinlerde GÜNAHTIR, ve ahlaksızlıktır, dahada beteri acizliktir..
islam için konuştugunu soyleyıp bu kadar "çirkin konuşan" insanlarla benım meselem..
yoksa sevmişler sevmemişler banane...

Tarih: 25 Mayıs 2009, 20:15 - İp: 78.***.**7.29
el-cezeri
el-cezeri (üye)
İstanbul / Meraklı

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 26 Mayıs 2009, 08:27 - İp: 212.***.**5.18
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Şu verdiğin cevap, ne çirkin, ne kötü bir cevap böyle.. Sen kendini ne sanıyorsun? Din senin tekeline girmeyecek kadar büyük.. Din, ALLAH'ın.. İnsanlara müslüman olmaları konusunda ''ciddi misin'' diye sorarsın ama çıkıp da müslüman olmamakla suçlayamazsın. Var mı bir delilin bunu yapmak için?? Eğer delilin yoksa nedir senin bu yaptığın kötü şey?? ALLAH sana takva sahibini bilecek özel bir ilim mi bahşetti? Yada dinsiz olanı, müseyleme gibi olanı bilecek?? Ki verdiğin örneklerdeki abdullah ibn sebe, rivayet edildiği gibi yaşadıysa eğer, şu senin yaptığının O'nun yaptığından ne farkı kaldı??

Tarih: 26 Mayıs 2009, 10:01 - İp: 88.***.**6.251
el-cezeri
el-cezeri (üye)
İstanbul / Meraklı

Uyarı

2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 26 Mayıs 2009, 12:44 - İp: 212.***.**5.8
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Din benim tekelimde de değil. Din ALLAH'ın, KUR'AN da orada.. Ayrıca kim bu dine nefret kusan? Hani nerede, kim ne demiş islama? Hayal mi görüyorsun??

Tarih: 26 Mayıs 2009, 13:08 - İp: 78.***.**7.94
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

İçin temiz olmadıktan sonra hacı hoca olmuşsun; kaç para!
Hırka; tespih; post;seccade güzel ama tanrı kanar mı bunlara?

Ömer Hayyam

Tarih: 26 Mayıs 2009, 15:25 - İp: 81.***.**9.124
nazimzengi
nazimzengi (üye)
Samsun / Meraklı

Üzerinde fazla durulacak bir konu değildi aslında bu... Saçma sapan işler... Biri diğerini üstü kapalı gavurlukla, diğeri de kafirlikle suçluyor havasına giriyor muhabbet... Ölümü hatırlamak aslında alacağımız tüm dersleri vermeli değil mi bizlere

Tarih: 27 Mayıs 2009, 00:23 - İp: 88.***.**7.233
el-cezeri
el-cezeri (üye)
İstanbul / Meraklı

Uyarı

Tarih: 27 Mayıs 2009, 07:43 - İp: 212.***.**5.13
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

TIKLA Abdullah bey

Selam olsun sana..

Tarih: 27 Mayıs 2009, 10:47 - İp: 88.***.**1.168
sunaturk
sunaturk (üye)
İstanbul / Amatör

sevgili çocuklar.
ben de buradayım.devamlı dinliyorum sizleri.
hani kapı arkasından dinliyormuş gibi olmıyayım.

hem üzülüyorum.

hem de hala böyle kıymetli gençlerimiz olduğu için.
çok seviniyorum.
gaijin , mgirgin ,atakan , hata ve .... yazılarınızı ve yazılanları kopyaladım.
word dosyama
yapıştırdım. daha çok saklıyacağım yazılar var.
ihtiyarladığımda nete giremezsem oradan okurum.
sizleri çok çok seviyorum.
babaanneden sevgiler .
son: hata 'dan.

İçin temiz olmadıktan sonra hacı hoca olmuşsun; kaç para!

Hırka; tespih; post;seccade güzel ama tanrı kanar mı bunlara?

Ömer Hayyam

Tarih: 27 Mayıs 2009, 12:41 - İp: 88.***.**8.204