a.haydar
a.haydar (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Türkan Saylan Merhumeyi Nasıl Bilirdiniz

türkan saylan" merhumeyi nasıl bilirdiniz"

Eğtim ,sağlık alanında yaptığı hizmetleri ve özverileri görmezden gelenleri Allaha havale ediyorum.

#a.haydar' tarafından 20.05.2009 10:15:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Mayıs 2009, 10:14 - İp: 88.***.**1.38
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Atakan doğru söylüyor. Türk kültüründe ve geleneğinde türban diye birşey yoktur.

Tv de cenaze törenine katılanlarla röportaj yapılıyordu. Röportaj yapılanlarda türbanlı bir kadın muş tan gelmiş, bir tane de van dan gelen bir türbanlı kadın vardı. Saylan ın kendilerine yaptıkları yardımlardan övgü ve minnetle bahsediyorlardı. Türkan Saylan'ın türban düşmanı olduğunu sanmıyorum. Kendisini o kadar basit bir amaçla sınırlayacak birine de hiç benzemiyor.

Türbanlı öğrencilere burs vermemiş olabilir. Belki de vermiştir bunu da kimse kesin bilgiye dayalı söylemiyor. Burs vermediyse de haklıdır. Çünkü türbanla üniversiteye girmek yasak. Yani türbanlı öğrenci olamaz. Öğrenci olamayacak kişilere burs vermemesi de gayet normaldir.

Türbanı savun memleketi soy soğana çevir, servet rekoru kır, artı yetmedi 13 yaşındaki çocuklara tecavüz et yine de dinciler seni el üstünde tutsun. Bu sahtekarlıklara hala prim veren varsa kendi aklından şüphe etsin.

Ergenekon davasında yargıya saygı diyenler, türban konusunda da yargıya saygı göstersin. Yargı türban takılamayacağına karar vermiştir. Bu konudan nemalanıp memleketi türban diye germenin alemi yok.

Tarih: 21 Mayıs 2009, 11:30 - İp: 78.***.**9.230
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

SEN KİMSİN
BEN KİMİM
BİZ KİMİZ Kİ
BİR İNSANI YARGILIYORUZ...

HERKES YAPTIĞINDAN, YAŞADIĞINDAN ALLAH KATINDA SORUMLUDUR, HESABINI ORDA VERİR...

SANA NE, BANA NE, BİZE NE....

Tarih: 21 Mayıs 2009, 11:32 - İp: 81.***.**3.185
seyyah1981
seyyah1981 (üye)
Batman / Amatör

ölmüşle şeytan ilişiğini keser.. sevmem nefret de etmem... Allah rahmet eylesin...

ama konunun dışında yobazlıkla ilgili şunu belirtmek isterim
başı örtülüler başı açıkları yobaz diye nitelemiyor..
başı açıklar örtülülere yobaz damgası vuruyor... ortada bir yobazlık ve hatta bir düşmanlık var.. birileri kendini modern sanıyor.. diğerini gerici..

Tarih: 21 Mayıs 2009, 12:18 - İp: 78.***.**2.71
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

şimdi bu olayın zıttı şöyle oluyor

f.g. efendi ve müridleri de başı açık kızlara burs vermiyor.... e hadi bunu da yorumlayın...
başı açık kızlar öğrenci değilmi, bu milletin insanı değilmi... insan değilmi...

ya boş işler bunlar, türbandı, turbandı bu memleketin anasını bellediler....

biz de boş boş tartışıyoruz . . . .

Tarih: 21 Mayıs 2009, 12:19 - İp: 81.***.**3.185
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

atakan işte bu nedenden ötürü seni seviyorum

bu yukarıda verdiğin özet fikir her şeyi açık seçik ortaya koyuyor.

yobazlık sadece sağ görüşe yada sol görüşe özgü değildir.
siyasi görüşün ne olursa olsun içinde insan sevgisi barındırmıyorsan sen koskoca bir hiçsin ister türban tak ister açık gez..ister F.G. taraftarı ol istersen de F.D taraftarı ol

Tarih: 21 Mayıs 2009, 13:15 - İp: 94.***.**7.243
okyanus.
okyanus. (üye)

F.D. kim ya burkay.
gel sarılalım önce
ben kısaca F.D. mi ??

Tarih: 21 Mayıs 2009, 13:19 - İp: 78.***.**9.230
okyanus.
okyanus. (üye)

F.G. Dediniz de

Azerbaycan Resmi Devlet Gazetesi'nde şöyle bir haber var.

"Today's Zaman"ın, onun sahiblərinin erməni sevgisi və Azərbaycana nifrəti haradan qaynaqlanır?

Haberde Türkiye Ermenistan İlişkilerinin Azerbaycan’a etkilerinin bir değerlendirmesi yapıldı. Ardından ise gazete cemaatin yayın organı Zaman Gazetesi’ne çok ciddi bir suçlamada bulundu: “Anti Azerbaycan Kampanyası yapıyorlar”.

Gazete buna gerekçe olarak AKP Hükümeti ile Ermenistan ilişkilerin artması ile beraber Zaman gazetesi’nde çıkan Azerbaycan karşıtı yayınları gösterdi. Azerbaycan Resmi Gazetesi’nin yazdığına göre Zaman gazetesi sistemli bir şekilde Azerbaycan’da demokrasi olmadığını, diktatörlük olduğunu sürekli propaganda ediyordu. Ayrıca Azerbaycan Gazetesi, Zaman’ın Avrupa Birliği’nin Azerbaycan’da ki antidemokratik duruma müdahalede bulunacağı iddialarına “Azerbaycan’da demokrasi var” diye cevap verdi. Gazete tüm seçimlerin Azerbaycan’da açık olduğunu yazdı.

Azerbaycan Gazetesi, cemaatin kurumlarının Azerbaycan’da engellenmemesine rağmen, bu haberlerin çıkmasını Zaman’ın Ermenistan lobisinin tesiri altında haber yapmasına bağladı. Gazete “bize şirketleri ile gelip, bizden para kazanıp Ermeniler’e çalışan bu şebeke bu yayınlarına devam ederse gerekli cevabı bulur” diye yazdı.

Cemaate şu ağır ifadeler ile seslendi: “Azerbaycan’ı açık şekilde Afrika ülkelerinden aşağı seviyede gören Today’s Zaman Gazetesi ve onun rehberleri, ideologları, bu sersem ve esassız iddialarının sonucunu anlamalı ve ders çıkarmalıdırlar” diyerek cemaate aba altından sopa gösterdi.

Zaman Gazetesini “azgın” gibi sayısız ifadeler ile tanımlayan Azerbaycan Gazetesi, Zaman Gazetesi’ni dezenformasyondan vazgeçmeye çağırdı.

Ermeni politikalarını ermenilerden çok savunanların neden cemaatin zaman gazetesinde yuvandıklarını açıklar mı bilmem. ( Elif Şafak, Etyen Mahçupyan vs.)

HABERİN ORJİNAL LİNKİ

HABERİN ORJİNAL OLMAYAN LİNKİ

Tarih: 21 Mayıs 2009, 13:25 - İp: 78.***.**9.230
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ben yazacaktım atakan yazmıs sagolsun

şimdi bu olayın zıttı şöyle oluyor

f.g. efendi ve müridleri de başı açık kızlara burs vermiyor.... e hadi bunu da yorumlayın...
başı açık kızlar öğrenci değilmi, bu milletin insanı değilmi... insan değilmi...

ya boş işler bunlar, türbandı, turbandı bu memleketin anasını bellediler....

biz de boş boş tartışıyoruz . . . .

??????????????????????????????????????????????????????????????????????????

cevap nedir??

Tarih: 21 Mayıs 2009, 13:46 - İp: 78.***.**8.118
bayar28
bayar28 (Objektif)
Balıkesir / Doğa Fotoğrafçısı

Sıyaset yapmak ıstemıyorum, Hıcbır zamanda alet olmadım,

Kımsenın gorusunude karsı deyılım, Herkes ıcınden gelenı beyan etmıs,

Ben kendı adıma, Son zamanların Atatürkcüsü deyilim, 80 ömcesınden berı Atatürkcü ve Vatan severim,

Hahıret hayatına ınanan bırısı olarak, Balenın orada cokda ısıme yarayacagına ınanmıyorum cokda spor yaptım onun yerı ayrı, onun yerı ayrı dıye dusunuyorum,

Türkan Saylan hanımefendıde umarım bu gune kadar yaptıklarının mukafatını Ahıret hayatında alır kanısındayım,
Ben ne desem bos, Takdır İlahi Allahındır.....

Tarih: 21 Mayıs 2009, 20:49 - İp: 78.***.**8.70
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

sormak istiyorum namaz kılmanın yerı okulda ders sıralarının ustumudur yoksa camimidir?
sıralarda namaz kılan degıl bale yapan ogrencıler gormek ıstıyorum lafını birde boyle yorumlayalım.. bide tabı daha 40ı cıkmadan bır kadının arkasından karalama yapmak, ancak vakitin islamcılarına yakısır..benım dınımde boyle bişeye yer yok

Tarih: 21 Mayıs 2009, 20:53 - İp: 78.***.**5.193