pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Sperm Bankası

En büyük adilik, ahmaklık, eşşeklik. Bu kadar aptalca bir şeyi nasıl yapar insanlar. Madem çocuk sahibi olacaksın adam gibi yollardan ol. Neyüdüğü bilenmedik birinden çocuk sahibi olmak ne büyük adiliktir. Böyle bir insana yapılabilecek hakaret bulamıyorum.
o çocuk ne sorunlar yaşar yarın nasıl bir psikoloji içinde büyür düşünebiliyormusunuz. BAzıları diyanet fetva vermiyor diye kızıyor. Hangi akıl sahibi fetva verir buna.
Yuh be yuh. Gitmiş sperm bankasından aldığı spermle hamile kalmış. Hemen medyada çarşaf çarşaf haberler. Böyleleri yein dibine geçirilmeli. İnsan içine çıkamayacak hale getirilmeli.
Kanunen yasak olmalı. Hatta hapis cevazaları verilmeli böylelerine. Allah aşkına bir psikolog böyle bir çocuğun yaşayacağı sıkıntıları anlatsın.

Tarih: 16 Mayıs 2009, 12:04 - İp: 62.***.**0.196
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

flaşlar kuvvetli motor ve hafif sanırım 850 kg lik kasa sebebiyle sık sık taklalar atıp yanıyormuş.
menager ve konkort zaten buyurduğun gibi belkide renonun en iyi arabaları idi.
bmv bende almak istedim. ama tamircinin birine gittik. bana bunu alırsan akraba oluruz sennen dedi. bende audi 100 aldım.
lagunu aynı citroen c5 gibi olmuş.

Tarih: 22 Mayıs 2009, 11:50 - İp: 88.***.**5.20
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Doğru demiş tamirci. Ben en son 5.20 yi sattım satalı bacanağın yüzünü görmüyorum. Aslında akrabalık ilişkileri önemli ama sırf ilişkileri sıcak tutmak içinde bmw alınmaz. peugeotta görür aynı işi. hemde yarı fiyatına.

Tarih: 22 Mayıs 2009, 11:55 - İp: 88.***.**5.107
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

pejo 407 ler bilhassa iyiymiy bu akrabalık ilişkisinde. Tüzel akrabalıklar bile kuruluyormuş. Meclis almışya 407 lerden. akrabadan çıkmıyorlarmış.

Tarih: 22 Mayıs 2009, 11:56 - İp: 88.***.**5.20
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

cumaya gittim dönicem.

Tarih: 22 Mayıs 2009, 12:00 - İp: 88.***.**5.20
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Reno 11 Flash ın motor hacmi büyüktü galiba. Kolay takla atıyor derlerdi onun için ama doğrudur toz yutturamayacağı araba yoktu bence de.

Tarih: 22 Mayıs 2009, 12:18 - İp: 78.***.**5.148
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

okyanus 41 bin çok para megan için. saydığın donanım güzel ama megan işte. yenisi olsa belki
41 bin liraya audi a3 veriyolar 1.6 benzinli giriş donanımı, pek bişey yok içinde ama audi. bak sor pazarbeye. arkadaşım a3 almak üzere haziranda teslim edeceklermiş. bu arada ben de onu volvo s40 al diye ikna etmeye çalışıyorum aynı paraya. hemi de 1.6 dizel motorlusu volvo'nun

Tarih: 22 Mayıs 2009, 13:55 - İp: 144.***.**1.229
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

volva yaramaz. audi iyidir.
ctesi istanbul iptal oldu. beklemeyin gali beni.

Tarih: 22 Mayıs 2009, 15:26 - İp: 88.***.**5.20
okyanus.
okyanus. (üye)

41 bin olan yeni megan zaten. eskiyi unutun. megan3 çıktı.

dünde bizim bir arkadaş geldi. 42 bine 2006 audi a4 2,0tdi almış 76 bin km de. Meganın sıfırıyla aynı para ama donanım seviyesini tam bilmiyorum. O herşey var diyor amma arabası hakkında konuşanlar genelde sallar biraz. Audiyi de çok abartıyorlar ama çok kazma bir araba görüntüsü var. Birde donanım fakiri arabalar. PAspası bile parayla.
Volvo s40 bende çok düşünmüştüm. Ama garantisi bitmemişleri 50 bin civarında. Focus la aynı şaseyi kullanıyorlarmış.

Ben anadolu dağ bayır çok gezdiğim için yerli olsun dedim bu sefer. Dağda bayırda yolda kalırsak en yakın köy bakkalında yedek parçası bulunur en azından. Parça alırken eti puf da alırım köy bakkalından. İki bardak çekirdek de.
Daha para da yok ortalıkta hayel kuralım bari.
Şu aralar en büyük hayelim memleketten yüz dönüm yer alıp ikibin ceviz fidanı dikmek. Bir tanede kesme taştan şato yaptırtırmak. Onun için memlekete gittiğimde eski minare yapıcısı taş ustalarıyla bile görüştüm.

Tarih: 22 Mayıs 2009, 15:54 - İp: 78.***.**9.230
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

hmm şasiyi bilmiyorum ama motorları aynı 1.6 tdci ford focus motoruyla. güzel bi motor memnun kullananlar. bizim bi usta tavsiye etmişti şu anda piyasadaki en makul araba focus demişti.

okyanus dağ bayır gezceksen napcen bineği al bi toyota hilux. sınıfının en az yakanıymış hiluxler. 2.5d 4x4ü 49 gayme gerçi. çok güzel alet ama bizim eniştede var hastası oldum arabanın.
bir de dün burda araba fuarı vardı ufak çaplı orda ssangyong'lar vardır baktım, 4x4 pikapı vardı hilux ayarında 33bin lira diyolardı. malzeme kalitesi felan çok güzel bi araç biraz baktık sağına soluna. ama ikinci eli felan ne olur bilinmez tabi. bazıları motoru mercedes gd motor ile aynı diyor ama yok öyle bişey. sadece avrupa tasarımlı bi motor.

Tarih: 22 Mayıs 2009, 16:29 - İp: 144.***.**1.222
okyanus.
okyanus. (üye)

sangyongu bende mercedes destekli diye bilirdim.
Kardeş hilux alalım da laylaya reynaya gittiğimizde bizi taşnan kovalar o arabayı gören kapı zebanileri. Dağ bayır gezeceğiz ama şehir içi de lazım. Ama çiftçi olsam alırdım kesin. Zaten ilerdeki hedefim çiftçi olmak.
Focus mantıklı ve kaliteli araba. Volvo ile temeli motor dahil hemen hemen aynı. Ama esp opsiyonel ve esp li ikinci eli yok. Artı fiyat pahalı. Tam donanım +esp yaparsan sıfırı 50 milyarı buluyor ki değmez.
Aslında çok çeşit var gibi ama almaya kalkınca fazla alternatif yok.
Sonuçta hepsi c segment arabalar. D ye terfi ediyim diyorum lagunayla.

Tarih: 22 Mayıs 2009, 16:41 - İp: 78.***.**9.230