pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Sperm Bankası

En büyük adilik, ahmaklık, eşşeklik. Bu kadar aptalca bir şeyi nasıl yapar insanlar. Madem çocuk sahibi olacaksın adam gibi yollardan ol. Neyüdüğü bilenmedik birinden çocuk sahibi olmak ne büyük adiliktir. Böyle bir insana yapılabilecek hakaret bulamıyorum.
o çocuk ne sorunlar yaşar yarın nasıl bir psikoloji içinde büyür düşünebiliyormusunuz. BAzıları diyanet fetva vermiyor diye kızıyor. Hangi akıl sahibi fetva verir buna.
Yuh be yuh. Gitmiş sperm bankasından aldığı spermle hamile kalmış. Hemen medyada çarşaf çarşaf haberler. Böyleleri yein dibine geçirilmeli. İnsan içine çıkamayacak hale getirilmeli.
Kanunen yasak olmalı. Hatta hapis cevazaları verilmeli böylelerine. Allah aşkına bir psikolog böyle bir çocuğun yaşayacağı sıkıntıları anlatsın.

Tarih: 16 Mayıs 2009, 12:04 - İp: 62.***.**0.196
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Evet City hariç, haklısın

#t_yaman' tarafından 22.05.2009 11:21:21 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Mayıs 2009, 11:19 - İp: 78.***.**5.148
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

city yi tofaş bile yapmazdı. üretim hatası gibi.
honda paff takımına yaptırmış sanırım. yenisi çok güzel emmi. tabi hiçbirisi matriks gibi facia bir dizayna sahap değil.
özellikle derinlik ayarı olmayan diresiyon benim gibi dalyan boylu uzun bacaklı ve kısa kollu ( elbise olarak değil fiziki olarak) kişiler için sorun. geçen hundaya gittim. bunu verem bana i30 verin diye. 5 bin istediler üste.
90 beygirlik en alt versiyonu için. alsammı. parada yok aslında ama.
toyata 1
subaru 2
audi 3

Tarih: 22 Mayıs 2009, 11:20 - İp: 88.***.**5.20
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

alma, i30 felan
zarar edip durma
bin biraz daha bu arabaya
bak 2010 da çoğu marka yeni kasa yeni versiyonlar çıkartıyor.. bekle bu yıl..

Tarih: 22 Mayıs 2009, 11:25 - İp: 81.***.**3.185
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Memnun değilmisin matriksten. Bilmem eğer matriksi değiştireceksen i30 değil de daha iyi bir modele geçmelisin bence. Acele etmenin bir anlamı yok sanki.

Tarih: 22 Mayıs 2009, 11:25 - İp: 78.***.**5.148
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

city yeni kasası fena değil biraz toplamışlar. jazz yine çok güzel olmuş tam puan
neye göre honda. hmm.. izlenimlerime göre caponyanın en iyi arabasını ve (özellikle) motorunu üretiyorlar bana göre. neye göre toyota dersen onu hiç sormaya gerek yok, alıp da memnun olmayan görmedim bu ara favorim hilux

Tarih: 22 Mayıs 2009, 11:27 - İp: 144.***.**1.214
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Hondanın arka koltukları magirus minibüsün arka koltuklarından daha küçük. Çocuk otursa ancak sığar. Tabure tarzı yapmışlar koltukları. Araba yere çok yakın.
Caponlarda iç aksam çok zayıf. Kalite hissi sıfır. Hiç ağır oturaklı araba hissi vermiyor.

Bu aralar en iyisi megan3. Yerli araba acımazsın. Esp asr var. viraja göre dönen farlar var. cam tavan var.ikinci eli iyi.xenon far var. far yıkama var. elektrikli katlanır dış dikiz aynaları var. yağmur far park sensörleri var. en fulünün fiyatı da 41 lira gibi makul mantıklı fiyat.
Üstüne 20 kağıt daha koyabilirsen laguna3 premium artı business paket oluyorki yok yok arabada. Audiden inip lagunaya binenler bile audiden daha iyi diyor.
Meganda da arka zıplatma sorunu görmedim ben. Eski flash da vardı ama. Eski kasa meganlar bile gayet mantıklı araba.

Tarih: 22 Mayıs 2009, 11:31 - İp: 88.***.**5.107
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Valla Renonun hangi modelini kullandıysam "kütük gibi araba" hissi vermiştir bana. Yeni modellerini bilmem ama eskilerde Laguna da dahildir buna. Almayacağım tek marka diyebilirim Reno için.

Tarih: 22 Mayıs 2009, 11:35 - İp: 78.***.**5.148
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

okyanus senin duruşman falan yokmu. yoksa istanbul adliyesi şeriatamı geçti. cumaları duruşma koymuyorlarmı.
megana iyi diyen insanla işim olmaz benim. yarın uğrayabilirdim yanına vazgeçtim şimdi. acıkırsam değerlendiririm tekrar .
matriksten memnunum. hele motoru süper. akcak biraz kullanımı zor. sığamıyorum ben derinlik ayarı meselesi yüzünden.

Tarih: 22 Mayıs 2009, 11:38 - İp: 88.***.**5.20
okyanus.
okyanus. (üye)

Tam kütük gibi demiyelim de. Reno11 flash vardı benim eskiden. Bmw lere toz yutturuyordu. Ama güvenlik hissi sıfır bir arabaydı. Her an devrilecek uçacak gibi. Sonra 21 manager almıştım. O zamanın mercedesi gibiydi. Bayağı severek bindim uzun süre. Seat meat derken sonra heves edip 3.16 bmw almıştım bindiğim en hantal arabaydı. Kıçını yerden kaldıramıyordu afedersiniz.Tamirciyle de bacanak ettirmişti beni.
Esasında reno bende pek sevmem ama yeni lagunayla sınıf atlamış adamlar. yeni megan da lagunanın küçüğü gibi sanki. çok fark yok gibi.

Tarih: 22 Mayıs 2009, 11:40 - İp: 88.***.**5.107
okyanus.
okyanus. (üye)

Büroda duruşma işleri bana ait değil. Hem bugün cuma.

Tarih: 22 Mayıs 2009, 11:49 - İp: 88.***.**5.107