hdm
hdm (üye)
Yozgat / Amatör

Sevgili Günlüğüm 2007

Bir günlüğümüz de olsun ama farklı. Ülkemizde, yaşadığımız şehirde ve dünyada ki olayları kendi dilimizle not alalım.

Tarihe not düşüyorum.

Tarih: 17 Ocak 2007, 12:06 - İp: 88.***.**8.132
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

sevgili gunluk bugunki turk vergi sıstemi sınavından sonra kesinlikle vergi konusunda bir iş yapmamaya karar verdim,zaten okulum bitmiycegi için dogal olarak yapamıycam

buarada gunluk eastwoodun soylediklerini okudumda iki aydır bende yardımcı olacam diyip bişey yapamıyorum,ama cok yogunum neyapiyim şimdi seni eastwoodla şahinin kapısına bırakcam okurlarda belki sitem etmezler..iyiki bu siteyi dusunen ınsanlar var..

neyse yazdıklarımı kimseye soyleme..gorusuruz

Tarih: 18 Ocak 2007, 14:00 - İp: 88.***.**0.128
sahincoban
sahincoban (üye)
Adana / Meraklı

sevgilim günlüküm...

eastwood'un söylediklerine aynen katılarak... hiçbir çıkar beklemeden kendi özverimiz ile bütün iş yoğunluğumuzun arasında hiçbir mazeret ve bahane üretmeden siteye ne katabiliriz derken bizi bu konuda yalnız bırakan 5 kişi haricinde geri kalan 10995 kişiyi bende kınıyorum

ayrıca destek yerine akıl veren arkadaşlara da teşekkür ediyorum.. .

birazdan botaş'ın avrupa maçı var oraya çekim yapmaya gidicem gazete için 9 sayı fark yetiyor...

Tarih: 18 Ocak 2007, 16:57 - İp: 88.***.**4.225
aattaa
aattaa (üye)
Ankara / Amatör

bugün iç ve karşılıklı yöneltme yaparak geçiyor günüm...büyükçekmece ve çatalca'nın fotoğraflarına bakarak geçiyor günler..bunlar bitince beşiktaş civarı, boğaz fotoğraflarının değerlendirmesine başlayacağım....tanrım ne kadar kötü bir yapılaşma...insan nasıl yaşar bu çirkinlikte.....nerede bu kentlerin mimarları ne işe yararlar...o çizilen projeler neden böyle uygulanır..ve neden korunmaz ki sanki....oysa ingiltere'den gelen fotoğraflar ne kadar temiz....insanın içi açılıyor çalışırken....buna yarın devam ederim belki...

Tarih: 18 Ocak 2007, 18:12 - İp: 88.***.**0.76
sakajawea
sakajawea (üye)
Yurtdışı / Amatör

Sevgili gunlugum,

Suan oyle bir kotu hava varki disarida, firtina ama nasil bir firtina. Is donusu Allaha sukur araba ile ucmadum bir yerlere veya uzerine bir agac devrilmedi ve sag salim evin kapisindan atabildim kendimi.

Dusunuyorumda, bu ay ocak ayi. normalinde kis olmasi gerek ama burada (Hollanda) hava 14 derece! Bu ay kis ayi!
Acaba diyorum ozon tabakasini gercekten deliyormuyuz, acaba diyorum buzlar eriyipte burasi buz cagindan sonrasi gibi yinemi su altinda kalacak...
Gelecek icin dusuncem pek de guzel degil bu konuda .. disarida oyle bir ruzgar varki su an gunluk seni bir disari cikartsam varya suan yapraklarin hemen birer birer ucup gider cok cok uzaklara..... belki o zaman dusunmem.....

Tarih: 18 Ocak 2007, 20:07 - İp: 84.***.**5.117
hdm
hdm (üye)
Yozgat / Amatör

her pazar yayınladığımız pazar yazılarımızı (karatahtada)
bu pazar konu olarak küresel ısınmayı seçtik zaten bu günlerde üstünde durulması gereken bir konu...

• ( bakkal ) ‘ Tek sorumlu Erdoğan kardeşim bir bıraksa başbakanlığı bir soğuk duş etkisi yaratsa bizde . bıraksın şehitdoğan türbesi yaptıracağım yaptırmasam şerefsizim.
• ( annem ) ‘ Kapatın çayın altını küresel ısınıyoruz zaten. (dünya elips değildiydi mi.)’
• ( Şanlıurfalı ) ‘ O zaman GAP’ı neden yaptınız. ‘
• ( TOKİ ) ‘ Acar kenti yıkın 24 saat güneş görmeyen evler yapacağım.’

devamı bu hafta pazar yazımızda (berfü-yakuprai) karatahta da

Tarih: 18 Ocak 2007, 20:13 - İp: 85.***.**8.176
mandyy
mandyy (üye)
İstanbul / Meraklı

sevgili günük
sıkıcı yorucu kırıcı bi günün sonunda evime gelebildm.dün arkadaşım izmir karayolunda trafik kazası geçirdi.yoğun bakımda ve bilinci kapalı.acaba hafta sonu izmiremi uçsam bilemiyorm.aklım onda.sonracıma erdala katılıyorm bu akşam ve her zaman.çorbaya tuz biber gülsuyu olalım dedik herşeyi hazır ettk ama erdala ulaşamadk yoğunluğumuzdan...
bide günlüğüm sevgili kalbim kadar temiz günlüğüm ben bu gaijin adlı vatandaşı çok merak ediyorm ama nedn ediyorm bilmiyorm.annem duymasın...
[>

Tarih: 18 Ocak 2007, 22:56 - İp: 85.***.**8.98
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

sevgili gunluk yarın sınavım var ama kafam davul gibi oldugundan olsa gerek hiçbişey almıyo topu topu 4 sayfa not var elimde ama olmuyo
buarada kulagım cnlıyo biri benimi merak ediyo nedir neyse gunluk,pazartesi gunu evdeyim annemin yemekleri gozumde tutuyo....sıkıldım bea

Tarih: 18 Ocak 2007, 23:53 - İp: 88.***.**0.128
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

ahh günlüğüm ah!..
yarın, pardon bugün sabah 7buçukta kalkacam ama hala burdayım. Ne işim var benim burda? (Burda yazımın altındaki tarihin yanındaki saate bakılacak!..)
Bugün çok şey war yazacağım. çok şeyler yaşadım.

aaa!.. Ama bugün daha yeni başlamış.(Burda da yazımın altındaki tarihe ve saate bakılacak!) dünü yazdırmazlarki şimdi bana. En iyisi gece yazayım. Ama gece 12 den sonra giriyorum genellikle. Eee, nasıl yazacağım ben günlüğümü
Bana günlük değil "Dün"lük olmalı...

Tarih: 19 Ocak 2007, 03:14 - İp: 85.***.**9.244
hdm
hdm (üye)
Yozgat / Amatör

hayatın kendisi bir sınavmış
bu lafı söyleyen kişi hiç termodinamik sınavına girmemiş olmalı
termodinamik ne biçim bir ders kardeşim bütün bağıntıları biliyorsun ama soruları yapamıyorsun

sevgili günlük bu dersin mühendislik müfredatından kaldırılmasını talep ediyorum sevgilerle...

Tarih: 19 Ocak 2007, 10:17 - İp: 85.***.**8.176
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

sevgili günlüğümmm diye başlamıyacamm artık....

bugun gunluğe farklı birşey yazma ümidiyle uyandım.. hocalar belki insafa gelirler de soruları biraz kolay sorarlar...

ama nafile her zamanki monotonluğunda hayat yani yine zor sorular yinee gerkesiz bilgiler....

sınavdaki hocanın bombası:

saat 10:01 ve sınıfta 3 arkadaş dersliğe giriyorlar biz tabi içeride oturmuş soru kağıtlarını bekliyoruz.. hocanın o 3 arkadaşa dediği laf..

neden geldiniz???

arkadaşta şaşırmış bi vaziyette

hocam sınava geldik

tabi sınıf komple koptu...

2. bomba..

yarım saat sonra ben tam öıkmaya hazırlanıyorumm asistan yanıma geldi hesap makinamda kopya varmı diye kontrol edecek dedim hocam ben zaten çıkıyom oda iyi tamam dedi..
arkama bi dondumm şu bizim geç gelen 3 arkadaştan biri bana bakıpp
-olum bu sorular kazık tarzında bi hareket yaptı..
asistanda hareketi gorunce tutamadı bi kopardııı.. bizde tabi bi koyuverdik kahkahayı az kaldısınav iptal oluyordu...

ama hoca bu sınavı unutmadım illlaki alacam öcünü senden

Tarih: 19 Ocak 2007, 11:20 - İp: 85.***.**8.176