kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Kredi Kartı Aidatları İadesi Hk ...

KREDİ KARTI AİDATLARI İADESİ HK..

Konu ile ilgili olarak hurriyet.com.tr'ye bilgi veren sendika yetkilileri, kart aidatları konusunda mağdur olan herkese yardım etmeye hazır olduklarını bildirdi. Türkiye'nin her yerinden kendilerine başvuranlara önce Tüketici Hakem Heyeti Başvuru Formu gönderdiklerini belirten yetkililer, bankaların tüksetici hakem heyetinden çıkan karara itiraz etmeleri durumunda bu kez de tüketicilere 15 sayfalık teknik donanımlı bir rapor gönderdiklerini belirtti. Şimdiye kadar Nevşehir'de 450 kişi aidat paralarını bu şekilde geri almayı başardı.

Açıklayıp paylaşmışlar ..

NOT= ALINTIDIR ..

Örnek Başlık Linki İçin TIKLA ..

#Kumköy34' tarafından 20.09.2007 23:52:50 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Eylül 2007, 23:50 - İp: 85.***.**0.128
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

terletmeden düşünceklerdi haklısın...

Tarih: 31 Ekim 2008, 10:42 - İp: 81.***.**3.185
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Hakkınızı arayın işte,ne güzel..

Tarih: 31 Ekim 2008, 15:33 - İp: 85.***.**9.22
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

KEsiyorlarmı acaba herkeşten. Bende alem bari.

Tarih: 31 Ekim 2008, 18:35 - İp: 88.***.**2.220
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

TV'de gösterdi bugün,haberlerde..

Adamın biri TR'de onbir yıl aidatını takip etmiş, başlangıçtan bugüne kadar olanları ve sözleşmesini arşivlerden çıkarttırıp, belgeleri ile muhakemeye gitmiş ve kazanan adam olmuş, onbiryıl tüm alınan K.Kartı aidatlarının kesintisini kazanmış,yani sizin anlıyacağınız..

Belgeniz varsa kazanırsınız,bana ne derseniz oturun o zaman herkesi izleyip..

Tarih: 8 Şubat 2010, 22:36 - İp: 78.***.**4.180
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Emmi yazık bankalara yav. Napceniz bu kadar parayı.

Tarih: 8 Şubat 2010, 22:45 - İp: 88.***.**3.63
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

BDDK (Bankaclık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) bizde Bankaları Destekleme Kurumu olarak çalıştığı sürece daha çok kredi kartı üyelik aidatı ve hesap işletim ücreti adı altında haksız kazanç temin ederler.

Bir kaç hafta öncesi idi... Maliye bakanlığı emekli maaşlarına yapılan zammı karşılayabilmek üzere ek kaynak bulmak amacıyla bankaların bulunduğu illerin nüfus yoğunluğuna göre değişen meblağlarda şube başına yıllık aidat alınması yönünde yasal bir düzenleme yaptı. Yasal düzenlemenin yapıldığı tarihe kadar 35 TL olan kredi kartı üyelik aidatına bankalar tarafından (15 Subat 2010'dan itibaren Axess üyelik aidatı 40 TL, ek kart aidatı 20 TL; Axess Gold üyelik aidatı 50 TL, ek
kart aidatı 25 TL olacaktır. Bu bildirim Mevzuat çerçevesinde sözlesme degisikligi niteligindedir.) zam yapılmak suretiyle maliyenin kaynak yaratmak amaçlı yaptığı düzenlemenin faturasının millete çıkarıldığı ilan edildi!!!

Bu konuda en son geçen yıl üyelik aidatının ekstreme yansıtılması üzerine bankayı aradığımda ekstreye yansıdığı için iptal etmek gibi bir şansları olmadığını ancak ekstre tutarını ödemem sonrası bana paramı chip para olarak tekrar iade edecekleri söylediler. Bende ilgili bankanın kartına ceza verdim kullanmıyorum!!! İstisnasız her ayın 14 ile 17 arası bankadan arayıp limit yükseltme teklifinde bulunuyorlar.

Tarih: 9 Şubat 2010, 02:05 - İp: 88.***.**7.57
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

bende iş bankasının bana verdiği visa kartının ekstresinde aidat ödemesini görünce önce kredi kartı merkezine durumdan şikayetçi olduğumu ve iade edilmesini talep ettiğim bir faks çektim.

Netice alamayınca kartı ikiye kırıp bir kenara fırlattım..

kartın yenilenmesi gelince teslim almadım..
sonraki aylarda sürekli şube tarafından aranmaya başladı.
en son beni arayan hanfendiye telefonda kredi kartını kullanmak istemediğimi söyledim..
"Telefonda olmaz şubeye gelmeniz gerek" tarzında birşey söyleyince
"gelmiyorum..polis zoruyla getirtin.. kartıda müsayit şekilde kullanın" demek zorunda kaldım..

Tarih: 9 Şubat 2010, 12:56 - İp: 88.***.**5.199
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

emmiler bu işler avukatsız olmaz daha cok borclu çıkarsınız banka şubeler bazında. Herkes kendi işini kendi yapsa avukatlar ne yiyecek. Daş mı ?

Tarih: 9 Şubat 2010, 13:50 - İp: 77.***.**9.65
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

abıkat dedinde aklıma geldi..
piyango bileti aldıydım bişi çıkarsa abıkatımı bi arayıp sorayım naapmış benim karşılıksız kolleksiyonunu...
piyangodan bişi çıkmazsa ararsam kesin bişiler için para ister nerden verecez...
zati ya abıkatlara çalışıyoruz yada devlete..

ikiside damarlarda kan bırakmadı..
malt suyuyla ikame ediyoruz artıkın..

Tarih: 9 Şubat 2010, 17:19 - İp: 88.***.**2.64
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Rokomet madem sağa sola dağıtacak kadar çok paran var sana uğrayayımda bana bir çay ısmarla, yok olmaz yemek ısmarlayacağım dersen onada itaraz etmem.

Tarih: 9 Şubat 2010, 17:35 - İp: 88.***.**4.155