mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Kadın Hakları

Senenin sadece bir günü, sanki mecburiyetmiş gibi söyleriz bu sözü.....

Herkesi, kadın haklarını senenin her gününde, aklımıza kazımaya çağırıyorum....

Hepimizin annesi, çoğunluğumuzun kızkardeşi, eşi vardır.... Daha duyarlı olalım

Saygılarımla......

Tarih: 24 Ocak 2006, 12:13 - İp: yok
ozzyalp
ozzyalp (üye)
İzmir / Amatör

Kadın hakları diye birşey yoktur. İnsan hakları vardır. Kadın Hakları tabirini kullanmak kadınlara yapılmış sınıf indirgemeye yönelik genellemelerden biri bence. Aslında kadınların bu söyleme karşı çıkması lazım. Hakkın kadını erkeği olmaz.
Sözlerim sana değil mete007. Senin gayet iyi niyetli bir söylemin olduğunun farkındayım. Ama kadın hakları ifadesi bende kadının erkekten sonra sınıf ikincisi bir gariban olduğu izlenimini uyandırıyor ki bu da benim tüylerimi diken diken ediyor. Kadına insan olarak bakmayı öğrendiğimiz zaman onlara hakettikleri değeri verebiliriz sanırım. Ama günümüz toplumunda bazı aydın geçinenler nikon-canon gibi kadın-erkek kıyaslaması yapıyor. İki cinsinde birbirine üstünlükleri mevcuttur. Ama genele vurulduğunda insan sonucuna varılır ki bu sonuca göre herkes eşittir. Sevgiler...

Tarih: 24 Ocak 2006, 16:29 - İp: 82.***.**4.48
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

oguz sana sonuna kadar katiliyorum..

Tarih: 24 Ocak 2006, 17:39 - İp: 62.***.**2.10
banvit82
banvit82 (üye)
Aydın / Amatör

Merhabalar.Hepinize duyarlılığınızdan dolayı teşekkür ederim.Sözüm meclisten dışarı.Zaten kadın hakları değil kadın insan hakları daha uygun olur kanaatindeyim.Lafı dolandırmayacağım.İş gene biz kadınlara düşüyor.Diyorum kiii o erkekleri de biz kadınlar dünyaya getiriyoruz.Biraz daha dikkatli çocuk yetiştirirsek zaten sorun çözülür.Herkese saygılı nesiller yetiştiririz.Ben böyle düşünüyorum.Sevgi ve saygılarımla.

Tarih: 24 Ocak 2006, 18:20 - İp: 85.***.**2.102
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

ne de guzel soylemissin banvit..
....

Tarih: 24 Ocak 2006, 18:23 - İp: 62.***.**2.10
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Levent kırca parodisinde MAhsun Kırmızıgül'ü konuk ediyor.
Ve Mahsuna soruyor :
-Karı dövermisiniz.
Mahsun cevap veriyor:
-Sağolasın kurban ben evde dövüpte gelmişim.

Tarih: 24 Ocak 2006, 18:33 - İp: 85.***.**5.22
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

hazir dovup de gelmis demek.. sagolun, tokum demek gibi birsey.. ah ahhh..

Tarih: 24 Ocak 2006, 18:45 - İp: 62.***.**2.10
n.baba
n.baba (üye)
Ankara / Amatör

Bu günün genç kızları yarının anneleri.Cennette anaların ayağının altında olduğuna göre!!!

Tarih: 24 Ocak 2006, 19:28 - İp: 85.***.**2.144
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Çok teşekkürler Oğuzalp... Ve bütün arkadaşlar...

Hem sözümü düzelttiğiniz, Hemde katılarak konuyu olması gereken yöne götürdüğünüz için teşekkür....

Tarih: 25 Ocak 2006, 10:11 - İp: 85.***.**6.169
lacimert
lacimert (üye)
Aydın / Amatör

Arkadaşlar, harikasınız!

Tarih: 26 Ocak 2006, 01:53 - İp: 81.***.**8.181
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Ben kadın hakları konusunun insan haklarıyla birlikte ele alınmasını kadınları yok saymak olarak görüyorum.Aksine kadın haklarını savunmak kadınları ayrıcalıklı bir konumda ikincil veya birincil bir sınfa indirmez veya çıkarmaz ancak onlara verilen bir artı değer olarak medeniyet seviyesini ortaya koyar.
Siz kadın hakları olmaz insan hakları olmalı derken aslında "çocuk hakları" ve "hayvan hakları" gibi daha bir çok haklarının korunması ve gözetilmesi gereken sınıflarıda baştan yok sayarak "canlı hakları"na indirgiyorsunuz ki özel durumları nedeniyle sınıflandırılması gereken canlıları bir potada topluyorsunuz.Bu sakıncalıdır ve olmaz...

Tarih: 26 Ocak 2006, 15:27 - İp: 85.***.**7.74