fotomat
fotomat (üye)
Ordu / Meraklı

İnternetin Hastasıyım!!!

ÇIKAMIYORSAK DURUM VAHİM!
İnternet bağımlılığı

İnternet kullanımının yaygın olduğu ülkelerde bu "rahatsızlık" için açılmış özel klinikler bulunuyor. İnternet bağımlılığı bazı uzmanlara göre, "madde bağımlılığı" veya "kumar bağımlılığı" ile eşdeğer.

Yapmamız gereken ödevleri yerine getirdikten sonra işimiz bittiği halde internetten çıkamıyorsak, internete aşırı zaman ayırdığımız için sosyal çevremizden artık kopmaya başlamışsak, öğünleri kaçırıyor ya da geciktiriyorsak, internete ayırdığımız aşırı zaman nedeniyle uykusuz geceler geçirmeye başlamışsak, durup düşünmenin vaktidir.
İnternetten uzak kalındığında "yoksunluk belirtisi" gösterilmesi, sinirlilik hali, "internet bağımlılığı"nın en basit tarifi.

Avrupa Birliği tarafından yapılan bir araştırmaya göre, sanal alemde günde 4 SAATTEN fazla sörf yapan kişilerde kumar bağımlılarında görüldüğü gibi, beyinde insanın kendisini iyi hissetmesini sağlayan adrenalin benzeri kimyasal olan dopamin birikmesi oluştuğu belirlenmiş.

Geçmişte, bu "şarhoş"luğa kendini fazla kaptırıp çocuklarının bakımını ihmal eden ve velâyetini kaybeden anneler bile görüldü Amerika'da. Bu nedenle her şeyde olduğu gibi interneti de tadında bırakmak, dozu fazla kaçırmamak gerekiyor.

BU SİTEDEKİ HASTALAR KİM BAKALIM

Tarih: 7 Nisan 2007, 00:23 - İp: 88.***.**0.45
fotomat
fotomat (üye)
Ordu / Meraklı

devletin memuruyla alay mı ediyosun? ayağını denk al,bak beni ne avukatlar ne savcılar istediydi

Tarih: 7 Nisan 2007, 18:25 - İp: 88.***.**0.45
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

peki neyle evlendin?

Tarih: 7 Nisan 2007, 18:29 - İp: 88.***.**9.215
fotomat
fotomat (üye)
Ordu / Meraklı

soruna cevap vermeyi isterdim ama sürem doldu(4 saat)çıkmazsam bende bağımlı olurum sonra

Tarih: 7 Nisan 2007, 18:37 - İp: 88.***.**0.45
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

yok yok sen internet cafede sureli hesap actrmısın. 4ytl ancak 4 saat olur.

Üzüldüm valla. Neyse hesap numaranı verde bi çaresine bakalım.

Tarih: 7 Nisan 2007, 18:39 - İp: 88.***.**9.215
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

fotomat erkek değilmiydi yav..

kortarst sen 2 cocuk annesi emekli polis değil miydin..

alla alla karış karış buruşmuş ortalık

Tarih: 7 Nisan 2007, 18:57 - İp: 88.***.**1.40
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

sahi bir fotomat vardı. Ordulu biri vardı ya. o kimdi. O bumuydu. Karıştırdım simdi ben. Chakie ceyne benzeyen hangisiydi.

Tarih: 7 Nisan 2007, 19:23 - İp: 88.***.**9.215
fotomat
fotomat (üye)
Ordu / Meraklı

Bu soruya da cevap veremeyeceğim 4 saatten sonrası bağımlılık yapıyomuş ben çıktım yokum burda
İnternet bağımlılığı hastalığının ilaçlarını devlet karşılamıyo

rokomet polis olan burkay(öteki gözlüklü)kontırast baharın karesine fotoğraf göndermiş ama ayrıldıktan sonra geri alamamış

Tarih: 7 Nisan 2007, 19:36 - İp: 88.***.**0.45
fotomat
fotomat (üye)
Ordu / Meraklı

GÜNÜN SÖZÜ:

Hayat üçbuçukla dört arasındadır,
ya üçbuçuk atarsın
ya dört dörtlük yaşarsın

Tarih: 9 Nisan 2007, 17:05 - İp: 88.***.**0.45
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı