fotomat
fotomat (üye)
Ordu / Meraklı

İnternetin Hastasıyım!!!

ÇIKAMIYORSAK DURUM VAHİM!
İnternet bağımlılığı

İnternet kullanımının yaygın olduğu ülkelerde bu "rahatsızlık" için açılmış özel klinikler bulunuyor. İnternet bağımlılığı bazı uzmanlara göre, "madde bağımlılığı" veya "kumar bağımlılığı" ile eşdeğer.

Yapmamız gereken ödevleri yerine getirdikten sonra işimiz bittiği halde internetten çıkamıyorsak, internete aşırı zaman ayırdığımız için sosyal çevremizden artık kopmaya başlamışsak, öğünleri kaçırıyor ya da geciktiriyorsak, internete ayırdığımız aşırı zaman nedeniyle uykusuz geceler geçirmeye başlamışsak, durup düşünmenin vaktidir.
İnternetten uzak kalındığında "yoksunluk belirtisi" gösterilmesi, sinirlilik hali, "internet bağımlılığı"nın en basit tarifi.

Avrupa Birliği tarafından yapılan bir araştırmaya göre, sanal alemde günde 4 SAATTEN fazla sörf yapan kişilerde kumar bağımlılarında görüldüğü gibi, beyinde insanın kendisini iyi hissetmesini sağlayan adrenalin benzeri kimyasal olan dopamin birikmesi oluştuğu belirlenmiş.

Geçmişte, bu "şarhoş"luğa kendini fazla kaptırıp çocuklarının bakımını ihmal eden ve velâyetini kaybeden anneler bile görüldü Amerika'da. Bu nedenle her şeyde olduğu gibi interneti de tadında bırakmak, dozu fazla kaçırmamak gerekiyor.

BU SİTEDEKİ HASTALAR KİM BAKALIM

Tarih: 7 Nisan 2007, 00:23 - İp: 88.***.**0.45
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

o sigaradan oluyo işte. optik vizöre falan çamur atmamak lazım. sigaranın dumanı kaçınca göze öyle oluyo tabi sen 10 soruda yaktığın için sigarayı gerisi flu oluyor. dijital zoomlarda böyle bişi yok çünkü sigara dumanından etkilenmiyor dijital devreler...
internette öyle aslında. misal internette sanal bi kişilik olarak yaşamanında bi takım yararları olabilir. Hani biyolojik açıdan bir ciğer söz konusu olmadığı için sigara içmenin falanda bi zararı olmaz sanal kişiliğe
ben öyle görüyorum bilmiyorum önümde örnekler var (bknz: butural08)

Tarih: 7 Nisan 2007, 16:23 - İp: 88.***.**8.14
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

internet asıl kişilik kim demiş sanal kişilik diye. İnsanlar burda kendileirni buluyorlar.

Mesela ben internet ortamında iki yıldır evliyim. 2 de sanal çocugum var. Ama çocuklara baş gelemiyorum daha şimdiden yabancı sitelere gidip süt annesi seciyorlar kendilerine.

Tarih: 7 Nisan 2007, 16:36 - İp: 88.***.**0.167
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

on yıl önce falan öyle bir haber çıkmıştı gazetelerde sahi..
kadının biri internetten hamile kaldım diye karakola şikayette bulunmuştu falan..
bu arada ben sanal olarak bekarım hala..
gerçek hayatımla gündelik hayatımı birbirine karıştırmamaya özen gösteriyorum

Tarih: 7 Nisan 2007, 16:40 - İp: 88.***.**8.14
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

gecenlerde bir bayan benden fotografımı istedi send ettim bende. Ayrılmamıza ragmen hala fotogafım onda . GEri gonder diyorum gondermiyor.

Bende normalde bekarım. Bende bu konuya dikkat ediyorum. Sanal hayatıma karışılmasını istemiyorum ve bu dogrultuda demeçler vermiyorum.

Tarih: 7 Nisan 2007, 17:06 - İp: 88.***.**0.167
fotomat
fotomat (üye)
Ordu / Meraklı

oooo rokomet-kontras topiği canlandırmış

Ben de neden fotoğraflarım bu kadar net diyodum

zaten lisede hocam bana demişti 'sen matematikten çok net çıkarıyosun ilerde iyi fotoğrafçı olur senden' diye

Tarih: 7 Nisan 2007, 17:08 - İp: 88.***.**0.45
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

ama portfolyona bakınca hocanın yanıldıgını goruyoruz. Ne bunlar deneme cekimi mi..

Tarih: 7 Nisan 2007, 17:51 - İp: 88.***.**9.215
fotomat
fotomat (üye)
Ordu / Meraklı

hocamı dinlemedim zaten kontrast
matematikçi oldum

Tarih: 7 Nisan 2007, 17:55 - İp: 88.***.**0.45
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

demek matematikcisin.

HEmen bunu test edelim. Diyelimki senin 250 liran var. Sen bunun yarısını bana havale etsen. Geriye kalanın paranında yarıdan fazlasını yine gondersen sende kaç lira kalır.

Eger soru anlaşılmadıysa pratik yaparak deneyebilirsin.

Tarih: 7 Nisan 2007, 17:59 - İp: 88.***.**9.215
fotomat
fotomat (üye)
Ordu / Meraklı

internetten evli, 2 çocuk sahibi hala hovardalık yapıyo(fotoğraflarını gönderiyo millete)

çoluğun çocuğun rıskını ye iç sonra memurdan para dilen utan utan tuuu
bağımlısın işte bağımlııı

Tarih: 7 Nisan 2007, 18:07 - İp: 88.***.**0.45
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

dayamışın sırtını devlete gevrek gevrek konusrsun tabi.. [>

Tarih: 7 Nisan 2007, 18:16 - İp: 88.***.**9.215