fotomat
fotomat (üye)
Ordu / Meraklı

İnternetin Hastasıyım!!!

ÇIKAMIYORSAK DURUM VAHİM!
İnternet bağımlılığı

İnternet kullanımının yaygın olduğu ülkelerde bu "rahatsızlık" için açılmış özel klinikler bulunuyor. İnternet bağımlılığı bazı uzmanlara göre, "madde bağımlılığı" veya "kumar bağımlılığı" ile eşdeğer.

Yapmamız gereken ödevleri yerine getirdikten sonra işimiz bittiği halde internetten çıkamıyorsak, internete aşırı zaman ayırdığımız için sosyal çevremizden artık kopmaya başlamışsak, öğünleri kaçırıyor ya da geciktiriyorsak, internete ayırdığımız aşırı zaman nedeniyle uykusuz geceler geçirmeye başlamışsak, durup düşünmenin vaktidir.
İnternetten uzak kalındığında "yoksunluk belirtisi" gösterilmesi, sinirlilik hali, "internet bağımlılığı"nın en basit tarifi.

Avrupa Birliği tarafından yapılan bir araştırmaya göre, sanal alemde günde 4 SAATTEN fazla sörf yapan kişilerde kumar bağımlılarında görüldüğü gibi, beyinde insanın kendisini iyi hissetmesini sağlayan adrenalin benzeri kimyasal olan dopamin birikmesi oluştuğu belirlenmiş.

Geçmişte, bu "şarhoş"luğa kendini fazla kaptırıp çocuklarının bakımını ihmal eden ve velâyetini kaybeden anneler bile görüldü Amerika'da. Bu nedenle her şeyde olduğu gibi interneti de tadında bırakmak, dozu fazla kaçırmamak gerekiyor.

BU SİTEDEKİ HASTALAR KİM BAKALIM

Tarih: 7 Nisan 2007, 00:23 - İp: 88.***.**0.45
seyyah1981
seyyah1981 (üye)
Batman / Amatör

yaahu neyine bağımlı kalıyorsunuz anlamıyorum...sanal alem
en popüler olduğunuz siteye 3 gün girmesseniz 4. gün kimsenin umrunda dahi olmassınız..
ya makina makina nasıl bağımlı kalıyorsun.. oturma başına.

Tarih: 7 Nisan 2007, 09:54 - İp: 88.***.**0.148
fotomat
fotomat (üye)
Ordu / Meraklı

Seyyah, ben bağımlı falan değilim sadece okuduğum bi haberi ekledim

Tarih: 7 Nisan 2007, 10:26 - İp: 88.***.**0.45
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

Bağımlılık.....

Bazı insanların bağımlılıklarını hiç düşündünüz mü?
Sherlock Holmes - afyon (uyuşturucu)
Atatürk - alkol.

Birkaç kişi daha vardı şu an aklıma gelmiyor. Zekalarıyla ve Dehalarıyla tarihe isimlerini kazımış ama bir şekilde madde bağımlısı olan isimler.
Acaba diyorum zeki ve üst düzeyde çalışan beyinler bir şekilde bir uyuşmaya mı ihtiyaç duyuyor.

(Yazdıklarımın altında herhangi bir farklı amaç aranmamasını, konu dışında yorum yapılmamasını rica ederim)

Tarih: 7 Nisan 2007, 10:51 - İp: 85.***.**1.6
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

nette bir goruntu vardı belki izlemişsinizdir..oyun bagımlısı bır cocuk..oyun biraz gec acılıyor diye sinir krizleri geciriyordu,loading yaparken klavyeyi parcalıyordu,oyun acılınca birden rahatlıyor bu seferde klavyenın tuslarını aramaya baslıyordu..

bos zamanım varsa baska birşeyle ilgilenmiyorum..bu yonden aslında azbiraz bagımlı bile olabilirim
dur gidiyim bişeyler yiyim 48 saattır makinanın basındayım

Tarih: 7 Nisan 2007, 12:46 - İp: 88.***.**7.141
cirkinkiz
cirkinkiz (üye)
Van / Amatör

Üzülerek söylüyorum ki, ben bağımlıyım yorgan döşek hasta yatarken bile bilgisayarım açıktır, çok değer verdiğim sitelerde mutlaka bulunmalıyım(ruhum sizinle :D ).Uykusuzluk en büyük zararı bana...Bir de göze olan etkisi var tabi, bir de derslere zaman ayıramamak var, bir de.....uzayıp gider.Ailemin de bıkmak, usanmak bilmeyen sağlığın elden gidiyor uyarılarına rağmen, ben internette olmayı, sevdiklerimle "chat, geyik vs." değil, "sohbet etmeyi" ÇOK seviyorum.Tedavisini basit gördüğümden şuan için bir önlem almıyorum :D Hele bir atanayım, sonra evlilik, aile.... derken zaman kalmayacak :D

Tarih: 7 Nisan 2007, 14:36 - İp: 88.***.**9.12
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

ben 2 yıldır gece gunduz bu siteyi takip ederim ama heuz sizin gibi bagımlı olmadım..

Tarih: 7 Nisan 2007, 14:37 - İp: 88.***.**2.2
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

bende 15 yıldır günde 1 paket sigara içiyorum ama tiryaki yada bağımlısı değilim.

övünmüyorum utanıyorum

Tarih: 7 Nisan 2007, 15:42 - İp: 88.***.**8.14
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

ben sigrayı azalttım rekomet. Eskiden günde bir paket iciyordum. şimdi ise 2-3 günde bir 2-3 paket iciyorum.

Tarih: 7 Nisan 2007, 15:50 - İp: 88.***.**2.2
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

öseyemesesösemese sınavlarında matematikten kaç net çıkartıyordun..
hepsi netmiydi dikkat ettinmi noise falan varmıydı

Tarih: 7 Nisan 2007, 16:02 - İp: 88.***.**8.14
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

genelde net cıkmıyordu. Optik tarayacıgının optigi yeterince keskin değildi flu idi.

Matematikten 40 sorudan 10 net 30 da flu vardı.

Tarih: 7 Nisan 2007, 16:17 - İp: 88.***.**2.2